Robot Süpürgenin Bakımı Temizliği Ve Basit İpuçları
Robot Süpürgenin Bakımı Temizliği Ve Basit İpuçları

Robot Süpürge Bakımı Temizliği Ve Basit İpuçları

Robot Süpürgenin Bakımı Temizliği Ve Basit İpuçları Robot elektrikli süpürge Modern, yüksek teknoloji ürünü bir alettir. İnsan yaşamına destek sağlamak ve evlerinde, apartmanlarında veya ofislerinde günlük temizliği sürdürmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. “Otomatik” elektrikli süpürge, diğer ev aletleri gibi, evi temizlemek için bağımsız bir cihaz olarak icat edilmiş olmasına rağmen, sistematik bakım ve bakım gerektirir.

Robot Süpürge Bakımı

  • Robot süpürge mop suyuna ne konur?
  • Robot süpürge mop suyuna deterjan konur mu?
  • Robot süpürge kılları nasıl temizlenir?
  • Robot süpürge su haznesi nasıl temizlenir?

Robot Süpürgenin Bakımı Temizliği Ve Basit İpuçları  Robot elektrikli süpürgenin çeşitli unsurlarının bakımı için yapılan herhangi bir faaliyet kesinlikle zor değildir ve fazla zaman almaz, ancak elektrikli süpürgenin genel performansı ve hizmet ömrü üzerinde büyük bir etkisi olacaktır. Cihaza bakmak için herhangi bir özel beceriye sahip olmanın hiç gerekli olmadığını bilmeniz gerekir, kesinlikle herhangi bir ev hanımı bunu yapabilir. Ayrılmak için biraz boş zaman ayırmanız ve birkaç özel cihaz hazırlamanız gerekiyor. çoğu zaman robotla birlikte gelir. Bu yazıda en sık sorulan soruları cevaplayacağız. Robot elektrikli süpürgeden döküntü ve kir nasıl temizlenir ve ayrıca önemli parçaların ne sıklıkta temizlenmesi ve izlenmesi gerekir.

Toz haznesinin ve filtrenin temizlenmesi

Robot Süpürgenin Bakımı Temizliği Ve Basit İpuçları  İlk olarak, bir elektrikli süpürgedeki en kirli ve en önemli unsuru – çöp kutusu ve filtreyi – temizlemeye bir göz atalım. Kural olarak, hemen hemen tüm robotik elektrikli süpürgelerde siklon tipi bir atık toplama kabı bulunur. Torbası yoktur ve egzoz havasını temizlemek için bir veya iki filtre ile donatılmıştır. Çöp torbası kullanan nadir modeller için her şey basit. Basitçe yenileriyle değiştirilirler.

Robot süpürge nasıl temizlenir

Robot elektrik süpürgesini temizlemeye başladığınızda, herhangi bir düğmenin tetiklenmesini ve makineden bip sesi çıkmasını önlemek için lütfen makineyi kapatın.

1. Robot vakumlu çöp kutusunu temizleyin.

Robot elektrikli süpürgede çöp depolamak için bir çöp kutusu bulunur. Dolu bir hazne emmeyi engelleyecektir, bu nedenle her kullanımdan sonra boşaltılmalıdır. Çöp kutusu dolu olmasa bile çöp kutusunu boşaltın; sonraki temizlik sırasında çöp kutusunun dolmasını önleyin, bu da döngünün geri kalanının verimliliğini azaltacaktır.

Çöp kutusu genellikle makinenin arka alt veya üst ortasında bulunur, Çöp kutusunda özellikle iğrenç bir şey varsa, genellikle durulanabilir, sadece ıslanmadan önce tüm filtreleri çıkardığınızdan emin olun.

2. Hava filtresini temizleyin

Hava filtresi çöp kutusuna bağlıdır ve toz çöp kutusuna emildiğinde ince toz parçacıklarını yakalar. Hava filtresi sık kullanılan bir bileşendir ve elektrikli süpürgenin ve elektrikli süpürgenin çalışma sıklığına bağlı olarak düzenli olarak, genellikle haftada bir veya her kullanımdan sonra temizlenmelidir.

Hava filtreleri genellikle mikrometre kadar küçük parçacıkları yakalamak ve vakumlama sırasında havadaki tetikleyici faktörleri azaltmak için çok katmanlı filtrelerdir. 

Çöp kutusu boşaltıldıktan sonra, çöp kutusunun üstündeki filtreyi çıkarın ve birikintileri çıkarmak için yanlarına hafifçe vurun. Fazla parçacıkları temizlemek için robot süpürücüyü satın aldığınızda verilen temizleme aletinin fırçasını kullanın.

Çoğu robot vakum filtresi suya temas edemez. Islanırlarsa, hemen değiştirilmeleri veya kullanımdan önce kurutulmaları gerekir.

Ayrıca üretici, vakum filtresinin yaklaşık 2-3 ayda bir değiştirilmesini önerir.

3. Döner fırçayı temizleyin

Robot Süpürgenin Bakımı Temizliği Ve Basit İpuçları  Döner fırça, robot süpürücünün çok önemli bir parçasıdır. Yerdeki kiri çıkarabilir ve elektrikli süpürgenin çöp kutusuna emmeye yardımcı olabilir. Döner fırça saça, ipe ve diğer döküntülere kolayca dolanır. Bunun olmasını önlemek için, döner fırçayı birkaç kullanımdan sonra temizlemelisiniz.

Döner fırçayı temizlemek için, önce bir bıçak veya makas kullanarak saçı veya döner fırçanın etrafına sarılı ipi kesin, fırçanın kendisinden dikkatlice kaçının. Bu katmanları kestikten sonra, elinizle ayırın ve ardından kıllardaki diğer kalıntıları temizlemek için bir fırça kullanın.

Üretici, silindirlerin her 6 ila 12 ayda bir değiştirilmesini önerir.

4. Yan fırçayı temizleyin

Genel robot süpürücünün iki döner yan fırçası vardır, elbette bir tane vardır. Yüzey kalıntılarını fırça yoluna itebilir. Yan fırçayı temizlemek için sadece kılları silmeniz yeterlidir.

Yan fırçalarda belirgin bir eğilme veya aşınma görürseniz, işlerini etkili bir şekilde yapamayabilirler.

Üretici, hasarlı göründüğünde yan fırçanın değiştirilmesini önerir.

5. Tekerlekleri temizleyin

Robot elektrikli süpürgenin tekerlekleri genellikle özel bir bakıma ihtiyaç duymaz, sadece normal dönebildiğini veya sıkışmış yabancı cisim olmadığını kontrol edin. Sıkışmış yabancı bir cisim varsa, tekerlek ile makine gövdesi arasına sıkışan şeyi çıkarmanız gerekir.

6. Sensörü temizleyin

Sensör, robotun odada gezinmesine ve merdivenlerden düşmekten kaçınmasına yardımcı olan önemli bir bileşendir. Elektrikli süpürgenin nesnelere normalden daha sık çarptığını fark ederseniz, sensörün temizlenmesi gerekebilir. Tüm sensörlerin konumlarını doğru bir şekilde belirlemek için robot elektrik süpürgesinin ürün kılavuzunu çıkarabilir ve hızlı bir şekilde silmek için bir mikrofiber bez çıkarabilirsiniz. Deterjan kullanmayın çünkü deterjan sensörün muhafazasına zarar verir ve sensörün arızalanmasına neden olabilir.

7. Şarj portunu temizleyin

Vakumun altındaki metal bağlantı noktası ve yerleştirme istasyonu, vakumu şarj etmek için tabana bağlamanın yoludur. Elektrikli süpürgeyi tabana bağlamakta zorlanıyorsanız veya aralıklı şarj arızaları fark ediyorsanız mikrofiber bezle silmeniz gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi