Home / Ev Aletleri / Ev Aletleri Nedir ?

Ev Aletleri Nedir ?

Ev idaresinde kullanılan ve elektrikle çalışan aletler. Elektrik enerjisi günlük hayatımızda kullandığımız bir enerji çeşididir. Buna sebep, elektriğin kolayca bir başka enerjiye çevrilebilmesi, bir yerden bir yere kolay nakledilmesidir.

Ev aletleri Nedir

Ampuller: Aydınlatmada kullanılır ve elektrik enerjisini ışık enerjisine çevirir. Ampullerin kullanıldığı yere, elektrik enerjisinin değerine ve cinsine göre çok çeşitli tipleri bulunur.

Elektrik süpürgesi: Elektrik enerjisini mekanik enerjiye çeviren yüksek devirli bir motora sahiptir. Bu motorun yüksek devirli olması (20.000 d/d), yüksek emme gücü sağlar. Bu ise temizlenmesi gereken yerlerdeki tozları emer ve bir torbada toplar. Halıyı dövüp tozunu kaldıran ve bu tozları emen tipleri de vardır.

Elektrikli fırın ve ısıtıcılar (sobalar): Elektrik enerjisini ısı enerjisi şekline çevirip çalışırlar. Bunlarda bir direnç teli (rezistans) vardır. Tel genellikle krom-nikel alaşımında bir elemandır. Bu tel, fırının veya sobanın uygun yerine genellikle tuğlaların içine yerleştirilir. Tüp rezistanslı, kuvars sobalar da revaçta olan ısıtıcılar dandır.

Elektrikli ütü: Isı enerjisini, elektrik enerjisinden sağlar. Bunun içinde de direnç teli vardır. Son senelerde alüminyumdan yapılan ütüler hafif olmakta ve kolaylıkla kullanılmaktadır. Ayrıca buharlı ütüler, ütüleme sırasında kumaşa buhar üflemekte ve ütünün daha iyi yapılmasını sağlamaktadır.

Elektrikli çamaşır makinası: Bir veya bir kaç elektrik motoru bulunur. Çamaşır kazanının içindeki pervaneyi çalıştıran motor, çamaşırların kazan içinde dönmesini (sağa- sola) sağlar ve çamaşırı yıkar.

Buzdolabı: Besinlerin taze olarak saklanması için soğuk bir ortam sağlar. Bu maksadı temin eden yine bir motor bulunur. Motor, soğutma işini yapan özel gazı sıkıştırmaya yarayan pompayı tahrik eder.

Bunların dışında çok çeşitleri olan elektrikli araçlardan bazıları şunlardır: Elektrik çakmakları, vantilatörler, el lambaları, elektrikli su ısıtıcıları, elektrikli battaniyeler, ekmek kızartıcılar, tost makinaları, elektrikli ocak, çeşitli ziller, karıştırıcılar (mikserler), meyve suyu makinaları, bulaşık makinaları gibi.

ürünlerini hemen hemen tüm herkes kullanmaya başlamıştır. Çünkü ev aletleri oldukça kolay, tasarruflu, kaliteli, çabuk bozulmayan bir ürün olarak bilinmektedir. Bu nedenle ülkemizde her geçen gün kullanımı artmaktadır. Fakat kaliteli bir ürün olduğu için çok uzun yıllar kullanır. Bunun bir başka nedeni de fiyatının tek seferde verilmesi ve yüksek olmasıdır. Bunları göz önüne alacak olursak sizlerin ev aletleri teknik servisine ihtiyacı vardır.

Bu konuda da küçük ev aletleri teknik servisimize başvurabilirsiniz.

ev-aletleri

Küçük ev aletleri konusunda uzman teknikerler 7 gün 24 saat hizmet sunmaktadır. Acil, hızlı, yerinde teslimat yaparak tüm müşterilerimize memnuniyet sağlamaktayız. Sizler sadece ev aletlerinin arızasını söylemeniz yeterlidir. Bu aşamadan sonra teknik servisimizdeki uzman ekipler evlerinize gelerek gerekli onarımı yapmaktadır. Eğer sorun daha büyük ise tekrar

Sizlerden onay sözü ile işleme almaktadır.

Böylelikle kışın soğuklarda maruz kalmazsınız ve uygun fiyatları ev aletleri teknik servisimize ödersiniz. Diğer ev aletleri teknik servisleri ise sizlere zor durumlar yaşatabilir. Aksi takdirde diğer teknik servislere yüksek maliyetler ödeyerek ikinci sınıf müşteri memnuniyeti alabilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir

Eviniz için hangi su arıtıcı uygundur ?

Eviniz için hangi su arıtıcı uygundur ? Su inanılmaz bir çözücüdür. Kimyasal maddeler, tuzlar, metal, kirlilikler …

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi