Home / Bilişim / Etkili SEO Teknikleri 2018 Güncellemesi
seo

Etkili SEO Teknikleri 2018 Güncellemesi

Etkili SEO Teknikleri 2018 Güncellemesi SEO olarak da bilinen Search Motor Optimizasyonu , çevrimiçi pazarlamanın hayati bir bileşenidir. Web siteniz için her günlük eylem veya strateji, SEO hedeflerinizi desteklemeye dayanmalıdır.

Etkili SEO Teknikleri 2018 Güncellemesi

Aslında sürekli web sitenize SEO dışında organik trafik almak için daha iyi bir yol yoktur. Aşağıda, trafiğinizi artırmanıza ve potansiyel müşterilerin listesini genişletmenize yardımcı olmak için uygulanabilir ipuçları sunan kısa bir eğitim verilmektedir.

Sayfa Üzerinde SEO – Web sitenizi optimize edin

Uzun Kuyruk Anahtar Kelimeleri

Başarılı bir SEO strateji elde etmek için yapmanız gereken ilk şey, uygun anahtar kelimeleri belirlemektir. Trafik yapma tekliflerinizi uzun kuyruklu anahtar kelimeler üzerinde yoğunlaştırmanız önerilir. Uzun kuyruklu anahtar kelimeleri birleştirmenin mükemmel bir yolu, belirli bir hedef kitleye yönelik bilgilendirici blog içeriğidir.

Araştırma Uygun Anahtar Kelimeler

Bir sonraki adım, sektördeki genel arama terimlerini görmek için kapsamlı bir anahtar kelime araştırması yapmak. Web sitenize trafik artıracak en etkili anahtar kelimeleri bulmak için rekabeti ve arama hacmini değerlendirin.

Ayrıca çok fazla anahtar kelime kullanmaktan kaçınmalısınız. Her web sayfasını veya her yayını en az iki anahtar kelime kullanarak optimize edin. İçerik okunamaz hale geleceklerinden SEO’nı yetersiz hale getireceğinden çok fazla anahtar kelime kullanmayın. Bunun yerine, anahtar kelimeleri yaymak ve sayfa başına bir anahtar kelime odaklanmayı düşünün.

Ana Başlık Etiketinizi ve Mesaj Başlıklarınızı En İyileştirin

Etkili SEO sağlamanın çok önemli bir kısmı ana başlık etiketinizi optimize etmektir. Bu, birisi anahtar kelimeleri aradığında sitenizin daha kolay bulunmasını sağlar. Bu nedenle, markanızın hemen öncesinde ilginç bir slogan, etiket satırı veya anahtar kelime kullanmayı deneyin.

Her blog yazı veya web sayfasının başlığı da SEO optimize edilmelidir. Başlığın, yalnızca insanların tıklamak isteyebilecekleri kadar büyüleyici olmasının yanı sıra, daha iyi bir arama motoru sıralamasını elde etmeye yetecek kadar açıklayıcı olmasını sağlayın.

Etkileyen Bir Meta Açıklamasını Yazın

Meta açıklaması terimi, başlığınızın altındaki arama sonuçlarında görünen kısa açıklamayı belirtir. Etkileyici bir açıklama, web sitenize daha fazla trafik çekmek için yardımcı olacaktır.

Hem kullanıcılar hem de arama motoru örümcekleri, web sitenizdeki herhangi bir içeriği bulmak için çok sabırsızlanmamalıdır. Genel bir ipucu, en önemli web sayfalarınızı ana sayfanızdan en az üç tıklama ile tutmaktır. İçeriği çok uzakta gömmüş olup olmadığınızı kontrol etmenin kolay bir yolu URL yapınızı değerlendirmektir.

Açık ve temiz bir URL’ye sahip olmak da SEO aracılığıyla trafik oluşturmak için hayati öneme sahiptir. Sitenizi arama motorları için hızlı ve kolay bir şekilde tarama yapmakla kalmaz aynı zamanda kullanıcılar kolayca hatırlayabilir ve paylaşabilir.

Kullanım Verilerini ve Web Sitesi Hızını Değerlendirin

Web sitenizin kullanım verileri, SEO uygulamaları üzerinde büyük etkiye sahiptir. Bu verileri değerlendirin ve insanların sitenizde bir dakikadan daha uzun süre kaldıklarını keşfedin.

Web sitenizin yükleri arama motorlarındaki sıralamanızı ne kadar çabuk etkilemektedir. Web siteniz, diğer yaygın performans sorunlarının yanı sıra flaş içeriğin aşırı görüntüsünden ötürü çok yavaş yüklüyse, yükleme hızını artırma yollarını değerlendirmenin zamanı geldi

Sayfa Dışında SEO

Sosyal Medya ile Hedef Kitleler Oluşturma (Google + ‘yı unutmayın)

Sosyal medya genel arama sonuçlarınızda büyük bir etkiye sahiptir. Bu nedenle, off-page SEO ile başlamak için iyi bir yer, paylaşılabilir içerik oluşturmak ve etkin bağlantı kurma için tüm sosyal medya sayfalarınıza göndermektir.

Daha fazla trafik elde etmek için yapılan basit bir hiledir, Google + ‘yı işletme için kullanmaktır. Google’ın her yönüyle yoğun bir şekilde entegre olduğundan, içeriğinizi bu sosyal medya sitesinde paylaşmak genel arama sıralamalarınızda önemli bir etkiye sahip olacak.

Dernekler Ve Diğer Çevrimdışı Gruplara Katılın

Çevrimdışı dernekler ve gruplar, özellikle web siteniz için güvenilirlik oluşturmak için SEO stratejiniz üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Ayrıca, arkadaşlarınızdan web sitenizi alanınızdaki endüstri liderlerinden biri olarak konumlandırmaya yardımcı olan dolaylı linkler alabilirsiniz.

Hem yüksek güvenilirlik hem de yüksek değer olarak düşünüldüğünden, okullardaki ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlardan gelen bağlantılar oldukça SEO için değerlidir. Bu kazanımları elde etmek için bölgenizdeki bir yardım kuruluşuna para veya zaman bağışlamayı düşünün.

Geri Bağlantıları ve Trafik Almak İçin Misafir Blog

Alanınızdaki diğer üst web siteleriyle iletişime geçin ve onlar için bilgilendirici ve ilginç içerik oluşturun. Bu tür bir ortaklık, web sitenize daha fazla trafik almak için gereklidir.

Hemen Durdurmanız Gereken Kötü SEO Stratejileri

  1. Blog’larınızda çok fazla anahtar kelime
    kullanmayın : Aşırı miktarda anahtar kelime kullanmak, içeriğinizi okunamaz hale getirir ve aslında trafik üzerinde olumsuz bir etkisi vardır. Bunun yerine, daha etkili olabilmesi için birkaç anahtar kelimenin içine serpilmiş bilgilendirici bloglar yaratmaya odaklanın.
  2. Geri almak için blog yorumlarını kullanmayın:
    Uzun süredir pek çok insan, geri bağlantıları güvenli hale getirmek için blogların yorum bölümlerine spam göndermeye dayanıyordu. Gerçek şu ki bu yöntem son derece etkisizdir. Daha nitelikli geri bağlantıları almak ve arama sıralamalarınızı geliştirmek istiyorsanız bunun yerine, misafir blog yazarlığı yapmanız gerekir.
  3. Bağlantı satın almayın:
    Diğer web sitelerinden bağlantı satın almaya bağlı herhangi bir SEO stratejisi başarısız olmaya mahkumdur. Randevunuzun geceleyin önemli ölçüde düştüğü gelecekteki cezalardan kaçınmak için, web sitenize organik olarak veya ücretli reklamlar yoluyla büyümek için zaman tanıyın.

Sonuç

İyi araştırılmış ve uygulanmış bir SEO planı, sürekli olarak çok sayıda trafik getirecektir. Unutmayın ki bu başarı bir gecede gelmeyecek, hatta bir uzman SEO tarafından uygulanacaktır . Sıralamalarını iyileştirmek için sadece gizli formüller veya kısayol olmadığını kabul etmek çok önemlidir. Olumlu sonuçları görmeye başlamak için akıllıca çaba sarf etmeniz ve sonra sabırlı olmanız gerekir. Peki, çevrimiçi pazarlama için en iyi çözüm nedir? En çok ödül kazanmak için hem markanızı hem de trafiğinizi aynı anda inşa etmeye odaklanın.

Dikkatinizi Çekebilir

Ölü Piksel Nasıl Düzeltilir

Ölü Piksel Nasıl Düzeltilir

Ölü Piksel Nasıl Düzeltilir LCD monitörünüzde renk değiştirmeyecek bir pikselin nasıl düzeltileceğini öğretir. Sıkışmış pikseller genellikle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi