Home / Beyaz Eşya / Enerji Tasarruflu Verimli Çamaşır Yıkayıcı Kurutucu Kullanma
Enerji Tasarruflu Verimli Çamaşır Yıkayıcı Kurutucu Kullanma

Enerji Tasarruflu Verimli Çamaşır Yıkayıcı Kurutucu Kullanma

Enerji Tasarruflu Verimli Çamaşır Yıkayıcı Kurutucu Kullanma Ön yük yıkayıcılar / kurutucular üstten yüklemeden daha enerjidir. Ön yük makineleri, yatay olarak döndüğü için fazla su kullanmazlar,  suyun rondelanın dönmesi için dolaşmasına yardımcı olur. Ön yükleyiciler, üst yükleyiciler için 40 galonla karşılaştırıldığında 18-25 galon su kullanır. Daha az su kullandıklarından, su faturanızdan tasarruf etmenize yardımcı olurlar ve ısı için daha az su olduğundan, elektrik faturanızdan tasarruf etmenize yardımcı olurlar.

Çamaşır Makinenizi verimli hale getirme

Yıkayıcılar tam yüklerle çalışırlar ancak aşırı yükleme yapmamaya dikkat edin. Giysiler içinde gevşek olarak dağıtılmalı, tambıncu çeyrek dolardan fazla doldurulmamalıdır.

Su sıcaklığını düşürün

Şofbeninizin termostatının düşürülmesi, sıcak su döngüsünün maliyetini% 10 azaltabilir.

Doğru yıkama döngüsünü seçin

Gereksiz su veya enerjiyi boşa harcamamaya özen gösterin, giysiler için uygun bir yıkama döngüsü seçin.

Doldurma : Ağır kirli çamaşırları yıkamadan önce ikinci kez yıkamamak için bırakın.

Daha az deterjan kullanın

Çok fazla deterjan kullanmak, yıkamacın yıkanması için çaba harcamanız anlamına gelir. Muhtemelen kıyafetlerinizi daha azıyla temizleyebileceğinizi göreceksiniz.

Kurutucunuzu daha verimli hale getirmek için

Doğru ayarı seçin

Havlu ve yatak örtüsü gibi daha ağır kumaşlar için yüksek ısı ayarlarını yapın ve hafif öğeler için daha düşük bir ısı ayarını veya hassas çevrimi kullanın.

Lint Filtresini Temizleyin

Her kullanımdan sonra lint filtresini temizlemek, uygun hava akışına izin vererek ve ünitenin verimliliğini artırarak kuruma süresini azaltacaktır.

Ardışık Yükler Çalıştırın

Yükleri sırt üstü kurutun deneyin ve makine sıcak kalması için daha az güç gerektirir.

Aşırı Yükleme

Bir kurutma makinesi, giysilerin yıkılabilmesi ve havanın akması için uygun bir odaya sahip değilse, kuruması daha uzun sürecektir. Fazla elektrik kullanacaksınız ve davulun hasar görmesine yol açacaktır.

Yetersiz yüklemeyin: Kurutucuya yeterli miktarda kıyafet koymamak da elektrik israfıdır. Kurutucuyu üçte üç oranında yükleyin ve benzer kuruma sürelerine sahip olacak şekilde benzer ağırlıktaki kumaşları seçtiğinizden emin olun.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi