Hoş GeldinizMerkez Teknik Servis Beyaz Eşya & Klima Servisi

Ticari Konveksiyon ve Kombi Fırınlar Hangisi Size Uygun ?

 • Ev
 • Endüstriyel
 • Ticari Konveksiyon ve Kombi Fırınlar Hangisi Size Uygun ?

Ticari Konveksiyon ve Kombi Fırınlar Hangisi Size Uygun ? Ticari mutfakların büyük hacimli yiyecekleri aceleyle pişirmesi gerektiğinde, yüksek talebi karşılayabilecek bir ekipmana ihtiyaç duyarlar. Hem ticari kombi hem de konveksiyon fırınlar bu iş için üretilmiştir, ancak ikisi de lezzetli yemekleri farklı şekillerde pişirir. Peki onları bu kadar benzersiz yapan nedir? Aşağıda, her bir ticari fırın türü hakkında bilinmesi gereken bazı önemli ayrıntılar ve özellikler bulunmaktadır .

Endüstriyel Konveksiyon ve Kombi Fırın Hangisi ?

Ticari Konveksiyonlu Fırınlar

Konveksiyonlu Fırın Nedir?

Bir ticari konveksiyon fırını , pişirme odası boyunca sıcak hava yaymak için bir fan ve bir egzoz sistemi kullanır. Bu, yiyeceklerden hem sıcak hem de soğuk noktaları çıkararak ve ideal “esmerleşme” etkisini yaratarak eşit pişirme sağlar. Konveksiyon teknolojisi ayrıca pişirme sürelerini kısaltır, böylece daha kısa sürede daha fazla yemek yapılabilir.

Konveksiyonlu Fırın Ne İçin Kullanılır?

 • pişirme
 • kavurma

Konveksiyonlu Fırının Faydaları Nelerdir?

 • Hızlı pişirme – İster büyük partiler halinde kurabiye pişiriyor, ister et kavuruyor olun, ticari bir konveksiyonlu fırın, yüksek hacimli yiyecekleri hızlı bir şekilde hazırlayabilir.
 • Sıcak veya soğuk noktalar yok – Sıcak hava, pişirme haznesinde eşit şekilde dolaştırıldığından, yiyeceklerde aşırı sıcak veya soğuk noktaların önlenmesine yardımcı olur.
 • “Kahverengi” etkisi – Hiç rengi bozuk ekmekler ve hamur işleri gördünüz mü? Konveksiyonlu pişirme sayesinde, eşit hava sirkülasyonu da yiyeceklerinizin kızarmasına yardımcı olur.
 • Mükemmel kızartmalar – Sebzeleri ve etleri kızartırsanız , bu ekipman bazı emsallerinden daha gevrek bir doku oluşturabilir veya karamelize edebilir.
 • Bir cazibe gibi pişirir – Konveksiyonla pişirmeden oluşan ısı, yağı eritebilir ve doğal buhar oluşturabilir. Bu, turta ve havadar hamur işlerinde hamurun kaldırılmasına yardımcı olur. Ayrıca kurabiyeler ve bisküviler gibi birden fazla şekerleme tepsisini döndürmeye gerek kalmadan pişirebilir.

Neden Konveksiyonlu Fırın Seçmelisiniz?

Restoranınızın veya ticari mutfağınızın boyutu ne olursa olsun, konveksiyonlu fırın, yemeğinizin en yüksek kaliteyi korumasını sağlar. Büyük rahat yemek restoranlarından küçük fırınlara kadar bu tip fırınlar, zaman kaybetmeden veya lezzet, ısı ve dokudan ödün vermeden büyük miktarlarda yemek pişirebilir. Ayrıca birçok konveksiyonlu fırın üreticisi, kuruluşunuzun ihtiyaçlarına uygun çok çeşitli boyutlar sunar.

Ticari Kombi Fırınlar

Kombi Fırın Nedir?

Bir ticari kombi fırın karışımlar, yemek pişirme buharlama ve tek bir ünite halinde her ikisinin bir kombinasyonu konveksiyon. Yukarıda bahsedildiği gibi, konveksiyon, hızlı ve eşit pişirme için ısıyı kabin içinde dolaştırır. Buharda pişirme, yiyeceklerin doğal dokusunu ve lezzetlerini korumasını sağlayan buhar oluşturmak için su ve ısı kullanır. Kombinasyon modunda, yiyecekler hem konveksiyon hem de buharın en iyi nitelikleri kullanılarak pişirilir. Kuru ısıyı ve buharı otomatik olarak karıştırır, böylece yiyecekler uygun nemi korur ve kenarlarda büzülmez veya yanmaz.

Kombi Fırın Nerelerde Kullanılır?

 • pişirme
 • Kavurucu
 • buharda pişirme
 • Isıtma

Kombi Fırının Faydaları Nelerdir?

 • Çok yönlülük – Kombi ünitesi ile et, haşlanmış balık, buharda pilav ve sebze pişirebilir, ekmek ve hamur işleri pişirebilirsiniz. Hatta belirli öğeleri tutmak veya yavaş pişirmek için sıcaklıkları düşürebilirsiniz.
 • Büzülme ve kuruluğu azaltır – Bazen buhar ve konveksiyonla pişirme kendi kendine kuruyabilir ve ürünü küçültebilir. Birleştirildiğinde, yiyecekler doğru nemi korur ve büzülmez.
 • Lezzeti korur – Buharda pişirme ve konveksiyonla pişirmenin en iyi özelliklerini dengeleyerek, gıdada uygun besin maddeleri ve lezzet kalır.
 • Paranızın karşılığını fazlasıyla alırsınız  Kombi fırın genellikle bir konveksiyonlu fırın veya buharlı pişiriciden daha pahalı olsa da, üçü bir arada tasarımı tek bir ünitede daha fazlasını yapmanızı sağlar.
 • Yerden tasarruf – Üç pişirme modunu tek bir fırında bir araya getirerek ticari bir mutfakta kapladığı alanı azaltır.

Neden Kombi Fırın Seçmelisiniz?

Yüksek miktarda çeşitli yiyecekler yapıyorsanız, bu sizin için doğru seçenektir. Birden fazla ekipman satın almak zorunda kalmadan farklı ürünleri buharda pişirebilir, haşlayabilir, fırınlayabilir, kızartabilir ve pişirebilirsiniz. Bu nedenle fast food zincirleri, restoranlar, tavernalar ve hatta küçük ticari mutfaklar için mükemmeldirler.

Yorum Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar işaretlenir *

Call Now ButtonÇağrı Merkezi (0850) 333 1 687