Home / Beyaz Eşya / En İyi Mutfak İçin Fırınlı Ocak Seçimi
En İyi Mutfak İçin Fırınlı Ocak

En İyi Mutfak İçin Fırınlı Ocak Seçimi

En İyi Mutfak İçin Fırınlı Ocak Seçimi Ürün yelpazesi en mutfaklarda merkezi bir bileşen. Bir seri, pişirme için iki önemli aleti bir araya getirir ocak ve fırın.

Fırınlı Ocak Seçimi

Bağlı olan iki cihazı satın almak zorunda değilsiniz, ancak bunu yapmanın faydaları var. Aralıklar, fırın ve ocak üstü satın almaktan daha az maliyetli olma eğilimindedir ve yalnızca bir kurulumla uğraşmanız gerekir.

Elbette kombine bir alet satın almak, doğru olanı bulmak için dikkate alınması gereken hususların neredeyse iki katına sahip olduğunuz anlamına gelir. Bu rehber, mutfağınız için en iyi menzil satın almanızı sağlamak için aramanızda göz önüne almanız gereken birçok seçenek ve faktör üzerinde size yardımcı olacaktır .

Ocak Fırın Çeşitleri

Eviniz için hangi aralık türünün en uygun olduğunu belirlemek için göz önüne alınması gereken iki ana kategori vardır: Arjantininiz hangi yakıt kaynağını kullanacak ve aralığınızın mutfağınıza nasıl uyacağını belirledi.

Yakıt Tipi

Yakıt cinsi açısından form seçiminde üç seçeneğiniz var, ancak mutfağınızda henüz bir gaz bağlantısı bulunmaması durumunda seçiminiz sınırlı olabilir.

Gazlı Fırınlı Ocak

Gaz Menzili Birçok şef (ve amatör şefler) , elektronik aralıkların yönetmediği stovetopta hassasiyet seviyesi sundukları için gaz aralıklarını tercih eder . Gaz aralıklarıyla anında ocağın farklı ısı seviyeleri arasında hareket edebilirsiniz. En İyi Mutfak İçin Fırınlı Ocak Seçimi Ateşi bir gazlı ocakta görebildiğiniz için, brülörün ne kadar sıcak olduğunu sabit bir görsel ipucunuza sahip olursunuz.

En İyi Mutfak İçin Fırınlı Ocak Seçimi Enerji kullanımı açısından gaz oranları elektrikten daha iyidir. Bir gaz aralığına giderek aylık enerji faturalarınızı tasarruf etmeyi düşünebilirsiniz, ancak mutfakta zaten bir gaz bağlantısı bulunmuyorsa, gaz arıtımı ayarlamak için daha fazla harcayacaksınız.

Yararları:
Kesin ısılarla pişirir.
Isıtma seviyelerini hızla değiştirmenizi sağlar.
Isınır ve hiçbir şey soğur.
Daha az enerji kullanır.
Akılda tutmak:
Ocaklar temizlenmesi daha zor olabilir.
Gaz bağlantısına ihtiyacın var.

Elektrikli Fırınlı Ocak

Elektrik Aralığı Elektrikli seriler pek çok tüketiciyle popülerdir çünkü pürüzsüz sobalar güzel, gösterişli bir estete sahiptirler ve ayrı ayrı ayırmak ve tek tek temizlemek zorunda olduğunuz birçok bölüme sahip olan gazlı ocak küvetlerinden daha temizler. En İyi Mutfak İçin Fırınlı Ocak Seçimi Mutfaklarında gaz kancası bulunmayan herkes için bir elektrikli dizi en kolay seçenek olacak ve size daha az yüklemek için maliyet.

Bobin stovet kutuları ve düz üstleri olan elektrikli serileri bulacaksınız. Bobin ocaklar, genelinde karşılaşacağınız daha ucuz seçeneklerdendir, oysa pürüzsüz sobalı elektrikli seriler piyasadaki en pahalı seçeneklerdir. Tecrübeli şefler genellikle gaz hassasiyetini tercih ederken, deneyimli fırıncılar, ısıtma daha eşit olduğu için üstün pişmiş ürünler üreten elektrikli fırınları tercih eder.

Yararları:
Pişirme için daha iyi.
Bobin ocak modelleri ekonomiktir.
Smoothtop modelleri temizlemesi kolaydır ve genellikle ekstra özelliklere sahiptir.
Akılda tutmak:
Soba üzerindeki ısı seviyeleri gaz kadar hassas değildir.
Gazdan daha fazla enerji kullanın.

Çift Yakıt Aralığı

Çift Yakıt Aralığı Bir elektrikli ocağın eşit derecede pişirilmesi ile kombine edilmiş bir gaz sobasının hassasiyetini isterseniz, ikili bir yakıt aralığı her ikisini de sunar. Genellikle size bir yakıt türü veya başka bir yakıtla çıkmaktan biraz daha fazla mal olacak, ancak yemek pişirme ve pişirme yapmaktan çok alan ve pişirme deneyimine ilişkin tüketiciler, farkı maliyet değerinde bulabilirler.

Yararları:
Hassas pişirme için gaz sobası daha iyidir.
Elektrikli fırın, pişirmek için daha iyidir.
Akılda tutmak:
Daha fazla maliyete.
Hâlâ bir gaz bağlantısına ihtiyacınız olacak.
Çift yakıtlı yakıt aralığının çalışması için yeterli elektrik şarjına sahip olduğunuzdan emin olmak için fazladan harcama yapmanız gerekebilir.

Tasarım Türü Yakıt türünü belirlemenin yanı sıra, fırınınızın tahsis edilen alana nasıl sığacağını bulmanız gerekir.

Bağımsız fırınlı ocak

Bağımsız bir alan, kurulum açısından en kolay seçenektir. Onları mutfağınıza bir gaz ve elektrik bağlantısı olan her yere yerleştirebilirsiniz. Kenarları ve sırt sırtı bitti ve boyutları standartlaştırıldı, böylece herhangi bir standart aralık alanına sığmalıdırlar. Onların üzerinde tipik olarak bir duvar kağıdınız var, hem duvarınızı herhangi bir karışıklık ya da ısıdan koruyor ve genellikle fırın kontrollerinin bulunduğu yerde. Bunlar, en ucuz ve en uygun aralık tasarım türleridir.

Kayar Kapaklı Alan

Bir slayt-in aralığı, yerleşik ve mutfak için özel olarak yapılmış gibi görünmenin bir yararıdır, ancak aslında mutfağınızdaki mevcut noktalere kaydırmanız için bundan daha kolay yüklenebilmektedir. Genellikle bir arka kapıları yoktur ve kontroller ürün yelpazesinin ön tarafında bulunur, bu nedenle daha pürüzsüz, daha temiz bir görünüme sahiptirler. Üst kısımları da daha geniştir, bu nedenle top ve sayaç arasında kalan alan yoktur ve damlar ve kırıntılar geçemez.

Açılma Aralığı

Bir slayt aralığı gibi, açılma aralığı bitmemiş taraflara ve aralık ile sayaç arasında boşluk kalmamasını sağlamak için yeterince geniş bir üste sahiptir. Kaydırma aralığının tersine, açılma aralığı zemine hiçbir zaman dokunmaz ancak oldukça kabin tabanlık üzerine yerleştirilir. Ürün yelpazesinin daha fazla yapılandırılmış olmasına karşın, çoğunlukla ısmarlama dolaplar gerektirdiğinden kurulum zordur. Bırakma aralıkları bir zamanlar olduğu gibi popüler değildir, bu nedenle bu tür aralıklarla daha az seçim bulacaksınız.

Duvar fırını

Bir duvar fırını ocak olmadan sadece bir fırın. Mutfak tasarımlarında daha fazla esneklik isteyen biri, bir ocak ile birlikte bir duvar fırını satın alabilir ve bunları mutfakta en mantıklı olan yere koyabilir. Bu, genellikle iki cihazı bir araya getiren bir aralık satın almaktan daha pahalıya mal olur, ancak mutfakta daha fazla saklama alanı bırakarak sona erer ve pişirirken bazen kolaylık sağlayabilir.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi