Home / İpuçları / En İyi Kurutma Makinesi Hangisi ?
En İyi Kurutma Makinesi

En İyi Kurutma Makinesi Hangisi ?

En İyi Kurutma Makinesi Hangisi ? İhtiyaçlarınız için en iyi çamaşır kurutma makinesini mi arıyorsunuz? Piyasadaki en iyi ürünü bulmak için birkaç modeli inceledik ve değerlendirdik. Günlük olarak kurumaya sonsuz miktarda yıkama yapmanız gerekiyorsa, çamaşırlarınızı çamaşır sepetinden süper hızlı hızlı bir şekilde almak için çamaşır kurutma makinesi şarttır.

En İyi Kurutma Makinesi

Bununla birlikte, farklı tipteki kurutucuların etrafından dolaşmak bir mayın tarlası olabilir. O zaman ihtiyaç duyabileceğiniz özellikleri anlayabilir ve bu önemli enerji derecelendirmelerini kontrol edebilirsiniz. Neyse ki, senin için tüm zor işleri yaptık. Aşağıda bazı satın alma önerileri hazırladık ve satın alma kararınızı kolaylaştırmak için test ettiğimiz en iyi dört kurutma makinesini seçtik.

Yeni çamaşır kurutma makinenizi aramaya başlamadan önce, mevcut farklı tipte kurutucuları anlamak isteyeceksiniz.

Bacalı

Bunlar daha geleneksel çamaşır kurutucuları ve çoğu zaman en ucuz olanlardır. Tamburdan nemli havayı bir hortumla pompalayarak çalışırlar. Bu hortum ya sürekli olarak bir duvardan havalandırılır ya da kurutucu açıkken bir kapıdan veya pencereden dışarı çıkarılır. Sonuç olarak, yerleşimi ile ilgili bazı sınırlamalar olacaktır.

kondansatör

Kondenser kurutucular havalandırma gerektirmez, bu yüzden yerleştirme açısından daha esnektir. Bunun yerine, tamburun içindeki nemli havayı yoğunlaştırır ve suya dönüştürürler. Bu daha sonra bir kez dolu dolu lavabonun boşaltılan çıkarılabilir bir rezervuarda toplanır.

Isı pompası

Isı pompası kurutucuları esasen kondenser kurutucularıdır, ancak tamburdan geçen havayı yeniden ısıtan akıllı bir teknolojiye sahiptir ve sonuç olarak daha az enerji kullanırlar. Genellikle satın almak için en pahalılar, ancak enerji faturalarınızdaki fazla mesai tasarrufları önemli olabilir.

Gaz

Bunlar elektrikten ziyade gazla çalışan kurutuculardır. Geleneksel olarak, elektrikli muadillerinden daha fazla enerji tasarrufludurlar, ancak bir Gas-Safe kayıtlı mühendis tarafından özel olarak – veya pahalı olarak söyleyecekler – gerektirirler. Buna ek olarak, elektrikli kurutuculardaki enerji iyileştirmeleri, İngiltere’de şu anda çok az sayıda gazlı kurutucu var demektir.

 Önemli Özellikler

Bugün marketteki favori markalı kurutucuları araştırdık ve ihtiyaçlarınız için en iyi kurutucuyu bulmanıza yardımcı olacak özellikleri araştırdık. En iyi modern kurutucular, önceki nesillerden çok daha fazlasını sunar, kırışıklıkları azaltmak ve kokuları gidermek için kısa buhar patlamaları gibi faydalı şeyleri ekler. En son teknolojilerden bazıları, herhangi bir kırışıklığın oluşmasını engellemek için bir kurutma döngüsü yapıldıktan sonra kırışıklık azaltıcı bir aralıklı tumbling programı uygular.

En iyi kurutucular cömert bir seçim yelpazesine sahiptir, böylece kurutma ihtiyaçlarınızı özelleştirebilirsiniz. Eğer bir havlu yüklüyorsanız veya büyük bir aile için büyük yükler kurutuyorsanız, attığınız yükü kolaylaştıracak döngüyü kolayca seçebilmeniz gerekir. En iyi kurutucular, tambur ışıkları içerir, böylece hiçbir sapma bırakmazsınız arkasında çoraplar. Kurutucunuz, makinenin her iki tarafındaki kapı menteşesini yerleştirmeyi kolaylaştırmalı, böylece çamaşır alanınızı istediğiniz gibi yapılandırabilirsiniz. LED ekranlar yükünüzün ne zaman yapıldığını görmeyi kolaylaştırır ve çocuk kilitleri gençlerin korunmasına yardımcı olabilir.

Elektrikli Kurutucuda Önemlidir?

Tasarım ve Görünüm

İster ultra modern bir tasarım ister geleneksel bir şey olsun, bir kurutucu güzel görünmeli ve kapladığı odayı tamamlamalıdır. Ayrıca, genel estetiğin bozulmaması için görünümle eşleşen çamaşır kurutma makinesi kombinasyonuna sahip olmanız da yararlıdır.

Birçok insan bodrum katında çamaşır yıkamaktadır, ancak insanların giderek herkesin görebileceği yıkayıcılar ve kurutucular vardır ve mutfaklar popülerdir. Böyle durumlarda, güzel bir şekilde karışan bir şey istiyorsun, bu yüzden oda hala iyi görünüyor.

Daha da önemlisi, tasarım pratik ve basit olmalıdır. Örneğin, iyi tasarlanmış bir makine, buhar ekleyerek veya kırışıklık azaltmayı kolaylaştırarak kolaylaştırır. Sezgisel elektronik kontrol paneli ile kurutucunuzu yesteryear ev hanımlarının kıskanacağı bir hassasiyet seviyesine getirebilirsiniz.

Enerji Verimliliği

Geçmişte, enerji verimliliği, çoğu kurutucu üreticisi arasında yüksek bir öncelik değildi. Ancak son yıllarda giderek daha önemli hale geldi ve şirketler elektrik kullanımını azaltmaya çalışan kurutucuları geliştirmeye başladılar.

En kaliteli çamaşır kurutucuları, kıyafetlerdeki nem içeriğini izleyen ve kıyafetleriniz kuruduğunda çevrimi durduran gelişmiş sensör sistemlerine sahiptir. Bu önemli enerji tasarrufu sağlar. Bazı modellerde ayrıca tiftik filtreleri ve kanal tıkanıklığı monitörleri gibi enerji tasarrufu sağlayan ürünler de bulunur. Bu hava yollarını temiz tutmak kurutucuları daha yeşil yapar, bu da sizi yeşilden koruyabilir. Ayrıca, sistemde herhangi bir yerde bulunan tıkanıklık, makine kullanılmadığında bile ciddi bir yangın tehlikesi oluşturabilir, bu nedenle bu özellikler özellikle faydalıdır.

Kurutucular kıyafetlerini yıkayan geçmişlerinden uzun bir yol kat ettiler. Tasarımcılar, en yeni makinelerin, kumaşınız ne olursa olsun, giysilerinize büyük önem verdiğinden emin olmak için çok fazla düşünürler ve bundan daha fazlasını yaparlar. Dekorunuz, bütçeniz ve yaşam tarzınıza uyan bir ürün bulmak için en iyi çamaşır kurutma makinelerinin serisine bakın.

En iyi çamaşır kurutma makinesi nasıl seçilir

Bir yoğunlaştırıcı kurutucuda , ünitedeki sıcak nem buharı, daha sonra her kurutma döngüsünden sonra, düzenli olarak elle boşaltılması gereken çıkarılabilir bir toplama tankına yerleştirilen su damlacıkları haline gelir. Kondenser kurutucular havalandırmalı makinelere göre daha pahalıdır, ancak kurulumu daha kolaydır – tek ihtiyacınız olan yakındaki bir elektrik prizidir.

Kondenser ve havalandırmalı kurutma arasındaki fark nedir?

Düzenli boşalmanın yanı sıra, diğer bir dezavantaj ise, makinede kaçan rutubetin kaçınılmaz olarak kaçtığı ve oda içinde hafif nemli bir atmosfere neden olduğudur. Duvarlar da yoğunlaşma belirtileri gösterebilir, ancak sıcak duş veya banyoya sahip olmaktan daha fazlasını beklemez. Bu nem, duvara monte edilen bir aspiratör fanının eklenmesiyle büyük ölçüde azaltılabilir.

Havalandırmalı tamburlu kurutucular satın almak ve uzun vadede daha pratiktir, çünkü sıcak, nemli havanın tamamı, duvardaki dört inçlik geniş bir delikten dışarı taşınır. Bu, lavaboya sürekli olarak bir su deposu boşaltmak için endişelenmenize gerek kalmayacağı anlamına gelir ve hizmet odanızın duvarları dokunmaya karşı kurutucu olarak kalacaktır. En büyük dezavantaj, makinenin yakındaki bir AC elektrik prizine sahip bir dış duvara monte edilmesini sağlamanız ve duvar delici 12 inçlik bir matkapla bir uzmanın hizmetlerini kullanmanız gerekecek. Havalandırmalı makinenin fiyatı ile birleştiren bir inşaatçının kurulum maliyetlerinin, kondenser kurutucunun maliyetinden daha fazla miktarda olabileceği akılda tutulmalıdır. Salıncaklar ve döner kavşaklar.

Isı pompası kurutucusu nedir?

Enerji verimliliği önemli bir konu ise, o zaman bir ısı pompası kurutucusu düşünün . Bu kurutucu stili satın almak için en pahalı olanıdır (tipik bir yoğunlaştırıcının fiyatının üçte birinden fazlasına kadar), ancak yıllık enerji maliyetlerini% 50’ye kadar azaltabilir. Isı pompası kurutucular, kurutma işlemi sırasında toplanan nemli havayı, kurutma işleminin geri kalanı için aynı sıcak havayı tekrar kullanmadan önce nemi ortadan kaldıran bir buharlaştırıcı vasıtasıyla geçirir. Isı pompası kurutucular, kondenser benzerleri gibi, zaman zaman boşaltma gerektirecek bir toplama tankına yoğunlaştırılmış nemli havayı sabitler.

Bununla birlikte, makinenin ekstra maliyetini, yapılan elektrik tasarrufuna karşı dengelemesi gerektiğinden, tüm tatlılık ve ışık değildir. Bazı uzmanlar, bir ısı pompası kurutucusunun daha ucuz bir yoğunlaştırıcı veya havalandırmalı bir makinenin maliyetine eşit olması için 11 yıla kadar sahip olabileceğini hesaplamıştır. Fakat belki de ısı pompası kurutucularına karşı en büyük argüman, daha düşük sıcaklıklarda çalışabilmeleri ve bu nedenle çamaşırlarınızı kurutmak için daha uzun süre dayanmalarıdır. Ayrıca, 10˚C’den daha düşük ortam sıcaklıklarında düzgün çalışmazlar, bu nedenle özellikle İngiltere’nin tipik bir kış mevsiminde kullanmayı planlıyorsanız, bir garajın dışına monte edilmesini devre dışı bırakabilirsiniz.

Bir sensör kurutucu nedir?

Çamaşır kurutma makinelerinin neredeyse hepsinin, ancak en ucuz olanının, giysilerin içinde bırakılan nem miktarını tahmin etmek için programlanmış yerleşik sensörlere sahip olacağını söylemek güvenlidir. Sensör, giysilerin, ‘dolap’ veya ‘ütünün’ kuru olduğunu tespit ettiğinde, makine döngüsünü sonlandırır. Sensörler, iş yapılırken kurutucu kapanırken uzun vadede enerji maliyetlerini önemli ölçüde azaltabilir. Sensör olmayan bir makine, zamanlanan döngüsünün sonuna ulaşıncaya kadar devam eder ve giysilerinizin kemiklerini kurutacak ve bazı durumlarda, hatta biraz hasar görebilir.

Ne boy kurutucu almalıyım?

İdeal olarak, çamaşır makinenizle aynı kapasitede bir çamaşır kurutma makinesini düşünmeniz gerektiğini söylemez. Tamburlu kurutucularda, kurutucunun kapasitesi, tamburun içine sığabilecek kuru ağırlıklara işaret eder. Tamburların en yaygın ebatları 6 kg ile 10 kg arasındadır, ancak daha büyük olan bu alan daha iyi sıcak hava sirkülasyonu ve dolayısıyla daha verimli bir kurutma işlemi sağlar. Kurutmak için büyük bir aile ve kral yorganlarınız varsa 9kg’lık bir model düşünün, aksi takdirde 6-8 kg’lık bir tambur yeterli olacaktır.

Enerji derecelendirmeleri ne anlama geliyor?

Bazı kullanıcılara, işletme maliyeti, satın almak için daha pahalı olsa bile, uzun vadede size daha ucuza mal olabilen bir makine olarak son derece önemlidir. AB Enerji Derecelendirme sistemi, A +++ den D ye kadar olan cihazlar için daha yüksek kaliteyi sağlayan en yüksek kaliteye sahip cihazlara sahiptir. Aşağıda incelenen makinelerin çoğu, B ve daha yüksek bir enerji derecesine sahiptir, bu nedenle uzun vadeli işletme maliyetlerinde çok fazla fark görmemelisiniz; Bazı durumlarda sadece birkaç kuruştan tasarruf ediyoruz. Ancak, A +++ dereceli bir makine, kesinlikle B ile derecelendirilmiş olandan daha verimli olacaktır.

Dikkatinizi Çekebilir

Fırının sıcak hava fanını nasıl değiştirirsiniz ?

Fırının sıcak hava fanını nasıl değiştirirsiniz ? Fırınının sıcak hava fanını nasıl değiştirebilirim? Bu yazıda fırın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi