Home / Klima / En İyi Klima Tercihi Nasıl Yapılır ?
en iyi klima seçimi

En İyi Klima Tercihi Nasıl Yapılır ?

En İyi Klima Tercihi Nasıl Yapılır ? En iyi klimayı seçmek zor olabilir. Size hangi beden gerekiyor? Kaç paraya mal olacak ve ne kadar gürültülü olacak? Eviniz için doğru modeli bulmanıza yardımcı olacağız.

En İyi Klima Seçimi

 • Sistem türleri – bölünmüş sistemler, ters çevrim ve daha fazlası
 • Doğru kapasiteyi seçme (boyut )
 • Maliyetleri çalıştırma ve para tasarrufu sağlama
 • gürültü, ses
 • Sahip değer özellikler
 • Dikkate alınması gereken diğer şeyler: ne zaman satın alınacağı, kurulum ve daha fazlası.

Bu kılavuz, Avustralya’daki en popüler klima türü olduğundan, split sistemlere odaklanmaktadır.

Klima türleri

 • Bölünmüş sistem: Bunlar iki bölümden oluşur: bir açık kompresör ünitesi ve borularla bağlanan bir iç ünite. Genellikle bir veya daha fazla odayı veya 60 metrekareye kadar açık plan bir alanı soğutmak için kullanılırlar. Fiyat aralığı: 600-5500 $
 • Çoklu bölme:  İki veya daha fazla iç üniteye bağlı bir dış üniteli bir tip split sistem. Bu, ayrı split sistemler veya kanal kısıtlamalarından dolayı kanallı bir sistem mümkün olmadığında, makul olarak birbirine yakın iki veya üç odayı soğutmanın veya ısıtmanın iyi bir yolu olabilir.
 • Kanallı: Büyük bir ev boyunca sıcaklık kontrolü için en iyi seçenek, her bir odadaki hava çıkışlarına ve sensörlerine kanallarla bağlı merkezi bir üniteden oluşur; hedef sıcaklıkları ve ev bölgelerini soğutmak veya ısıtmak için bir kontrol paneli ile birlikte . Daha fazla bilgi için ayrı kanallı klima satın alma kılavuzumuza bakın. Fiyat aralığı: 5000 $ +.
 • Duvar / pencere: Bu modeller genellikle bir pencereye veya dış duvara monte edilir ve 50 metrekareye kadar odalar ve açık plan alanları serinletebilir. Daha küçük birimler normal bir güç noktasına takılabilir; daha büyük olanlar ek kablolama gerektirebilir. Şu anda bizim içinde bu modelleri içermeyen değerlendirme Split sistem daha verimli ve son yıllarda daha uygun hale gelmesiyle birlikte artık piyasada daha az olduğundan,. Fiyat aralığı:400-1100 $.

İnvertersiz mi yoksa inverter mi?

Genel tipte karar verdikten sonra, bir invertör modeline gidip gitmeyeceğinizi ve hem soğutmayı hem de ısıtmayı veya yalnızca soğutmayı isteyip istemediğinizi düşünmeniz gerekir.

 • İnvertör:  Bu modeller kompresör hızını değiştirebilir. Bu, kompresörün (dış ünitedeki) sürekli olarak açılıp kapanmasına gerek olmadığı anlamına gelir, bunun yerine sadece ihtiyaç duyulduğu kadar hızlanır veya azalır. Günde birkaç kez durmak ve başlamak zorunda kalmamakla birlikte, kompresörde daha az stres var ve daha az elektrik kullanılıyor, bu yüzden invertör modelleri genellikle daha verimli ve daha az maliyetlidir. Dar bir aralıkta ayarlanmış bir sıcaklığı koruyabilirler. Bugünlerde piyasadaki çoğu split sistem invertör modelleri.
 • İnvertersiz: Geleneksel klima olarak da adlandırılan, dış ünitedeki kompresör ya tam güçte ya da kapalı konumdadır. Kompresör ihtiyaç duyulduğunda açılır ve kapanır. Bu, kompresör üzerinde daha fazla aşınmaya ve yıpranmaya neden olabilir ve her seferinde başlamak için daha fazla güç kullanır, bu nedenle bu modeller invertör modelleri olarak çalışmak kadar verimli değildir, ancak satın almak daha ucuz olabilir.
 • Ters çevrim:  Ters çevrim modelleri, yazın soğutma ve kışın ısıtma için kullanılabilir. Satın alma ve montaj maliyetleri bir elektrikli ısıtıcıya kıyasla yüksek olabilse de, tersine çevrimli klimalar uzun vadede geniş alanlar için en ucuz ve en etkili ısıtma yöntemleri arasındadır. Her kış birkaç gün ya da hafta boyunca sadece ısıtmaya ihtiyaç duyuyor olsanız bile, bir geri dönüşüm modeli en iyi seçenek olabilir.
 • Sadece soğutma: eğer sadece yazın serinlemek için klimaya ihtiyacınız varsa (örneğin, sıcak yazlar ve ılık kışlarla dolu bir bölgede yaşıyorsanız veya hali hazırda başka bir ısıtma sisteminiz varsa), sadece bir soğutma kliması senin için doğru olabilir. Bunlar genellikle ters çevrimli modellerden daha ucuzdur ve genellikle tümüyle aynı özelliklere sahiptir. Çoğu ev için, inverter ters çevrimli split sistem klima en iyi seçenek olacaktır.

İç ünite çeşitleri

 • Yüksek duvar: iç ünite bir duvara monte edilmişken, en yaygın split sistem şekli. Bu, hava akışının odaya kolayca geçmesine izin verir ve soğuk hava aşağıya iner ve sıcak havayı yukarı ve aşağı doğru iter.
 • Zemine monteli:  iç ünite duvara monte edilir, ancak zemin seviyesinde bulunur – bu, bazı odalar için daha uygun olabilir ve ünitenin ısınması için üniteyi kullanıyorsanız, daha iyi bir seçenek olabilir. tavana.
 • Kaset: Bunlar tavana monte edilen iç üniteye sahiptir. Bazı modeller tavana veya zemine monte edilebilir.

Doğru kapasiteyi seçme

Soğutma ve ısıtma kapasiteleri (boyutlar) kilowatts (kW) cinsindendir. Küçük bir oda 2.5kW model gerektirebilirken, geniş bir açık plan alanın 6kW veya daha fazlasına ihtiyacı olabilir. Yeni klimanızın gerekli soğutma veya ısıtma kapasitesini doğru bir şekilde hesaplamak önemlidir.

Bazı yükleyiciler ve çevrimiçi hesap makineleri yalnızca basit bir analiz sunar ve gerçekten ihtiyacınız olandan daha büyük bir kapasite önerme eğiliminde olabilir. Uygun bir hesaplama tüm odanın detaylarını dikkate alır:

 • Odanın büyüklüğü : uzunluk, genişlik ve yükseklik.
 • Oda tipi : oturma odası, açık plan oturma odası ve mutfak, yatak odası, vb.
 • Pencerelerin ve cam kapıların boyutu ve yönü Kuzey veya batıya bakan büyük bir pencere yaz aylarında çok fazla ısıya izin verebilir.
 • Pencerelerde gölgeleme ve perdeler .
 • Zemin, tavan ve duvarların yalıtımı .
 • Yerel iklim .

Oda için eşit veya biraz daha büyük kapasiteli bir model seçin . Örneğin, odanın 6kW’lık bir modele ihtiyacı olduğunu hesaplarsanız, 6kW ila 6,5kW (kabaca) aralığında nominal soğutma kapasitesine sahip bir klima arayın. Muhtemelen, gerekli kapasiteden biraz daha az bir model almak için daha güvenli bir bahis olabilir; Aşırı sıcaklıklarda biraz ekstra homurdanma yardımcı olabilir. Ama gerekli kapasitenin çok üzerinde gitme.

 • Oda boyutu için çok güçlü modeller , hedef sıcaklığa ulaşmak için sık sık kısa devreler çalıştırabilir – bu, sabit basınç uygulamak yerine hızınızı korumak için aracınızdaki gaz pedalına dokunmak gibidir. Bu, odanın çok soğuk veya sıcak almasına neden olabilir; Yetersiz nem alma (örneğin yeterince hava kurutmamak. Odayı daha az rahat hissettirmek); artan güç kullanımı ve işletme maliyetleri; ve sistem üzerinde aşınma ve yıpranma.
 • Düşük güce sahip modeller , maksimum çıkışta daha sık çalıştırılmalı, havayı çok fazla kurutmalı ve benzer şekilde aşırı aşınmaya maruz kalacaksınız.

İşletme maliyetleri

Isıtma ve soğutma cihazları, ortalama Avustralya evinin enerji kullanımının yaklaşık% 40’ını oluşturmaktadır. Klimanızı çalıştırırken para kazanmak için yapabileceğiniz birçok şey var.

 • Boyut: Klimanın doğru boyutuna sahip olmak önemli bir ilk adımdır (bkz . Doğru kapasiteyi seçme ).
 • Yıldız derecelendirmeleri: daha fazla yıldıza sahip bir model daha az yıldıza sahip bir modelden daha verimli ve daha az güç kullanır.
 • SEÇİM kliması incelemesi, her bir modele, soğutma ve ısıtma verimliliği için, yıldız değerlerinden daha hassas bir şekilde derecelendirir ve her model için gösterge niteliğindeki bir işletme maliyeti sunar.
 • Evinizi mümkün olduğunca enerji verimli hale getirin; Evinizi verimli ve verimli bir şekilde serinletmek için ilk 10 ipucumuza bakın .
 • Klimanızda bir tane varsa,  Ekonomi modunu  (“Eko modu”) kullanın.
 • Termostatı (hedef sıcaklığı) makul bir sıcaklığa ayarlayın, böylece sistemin çok fazla çalışmasına gerek kalmaz ve gerekenden daha fazla güç tüketir.

Makul bir sıcaklık tutmak

Sıcak bir günde – yani 33 ° C – odayı olabildiğince hızlı bir şekilde soğutmak için klimayı 20 ° C’ye düşürmeniz istenebilir. Ancak sıcaklığı 25 ° C’ye ayarlayarak baş edebilecek olursanız, sadece klimanın motorunda aşınmaya ve yıpranmaya değil, enerji faturanıza da büyük tasarruf sağlayabilirsiniz. Her derece soğutucu veya kışın daha sıcak, işletme maliyetine yaklaşık% 10 ekleyebilir.

Aynı prensip kışın da geçerlidir. Dışarısı 10 ° C ise, iç ortam sıcaklığını 25 ° C yerine 18 ° C’ye ayarlamayı deneyin (gerekiyorsa bir jumper takın).

Aynı zamanda dış sıcaklığa da bağlıdır. Genellikle yaklaşık 8 ° C’lik bir maksimum sıcaklık farkını hedefleyerek daha iyi verimlilik elde edersiniz. 35 ° C’lik bir günde, iç termostatınızı 27 ° C’ye ayarlayın. Gerçekçi olarak, çoğu insan hala daha soğuk bir sıcaklık için gitmeye devam edecek, ancak 8 ° C’lik farkın çok ötesine gitmemeye çalışın. Eviniz çok termal olarak etkili ise (iyi yalıtılmış, çift camlı vb.) Büyük bir fark yaratabilirsiniz.

Nem alma ve “kuru” mod

Hava sıcak ve nemli ya da soğuk ve nemli olsun, evinizde aşırı nemlilik gerçek bir sorun olabilir. Kalıcı nem için, bir nem giderici, sıcak, nemli koşullarda en etkili olan soğuk nem koşullarında mükemmel olan bir kurutucu rotor modelinin veya bir soğutma modelinin cevabı olabilir. Nem alma incelememize bakın  .

Klimanız sıcak nemli havayı kontrol etmek için iyi bir seçenektir. Soğutma modu sadece havayı soğutmakla kalmaz, aynı zamanda hava nemini de ortadan kaldırır, bu da havanın daha rahat hissetmesini sağlar.

Birçok modelde, havanın kurutulması için “kuru” veya “nem alma” modu vardır, bu da hava çok sıcak ve nemli olduğunda en iyi şekilde kullanılır. İç fan hızı, havanın daha fazla nem alması için havanın soğutma bobinleri üzerinde daha uzun hareket etmesini sağlaması için azaltılır. Kuru mod, bu koşullar altında, nemi azaltarak havanın daha serin ve daha rahat hissetmesini sağlayan etkili ve etkili bir seçenek olabilir. Ancak çok sıcak ve sadece orta derecede nemli olduğunda, soğutma modu çok daha etkili olacaktır.

gürültü, ses

Klimanın gürültü seviyelerini kontrol edin; bunlar teknik özelliklerde bulunabilir ve incelememizde listelenmiştir . Bazı modellerde iç ünite ve bazen de dış ünite için sessiz mod vardır. Bu, soğutma / ısıtma gücünü veya hava akışını azaltabilir, ancak klimanın çok sessiz bir seviyede çalışmasını sağlar.

Gürültülü bir iç ünite, aktivitelerinizi, konuşmalarınızı veya uykunuzu etkileyebilir. Gürültülü bir dış ünite sizi rahatsız edebilir (yatak odası veya oturma odası penceresine çok yakınsa) veya komşularınız. Çoğu yerel konseyde klima kullanımı ile ilgili gürültü kısıtlamaları vardır. Satın almadan önce belediye yönetmeliklerini ve bir apartman dairesinde yaşıyorsanız, özellikle dış ünitenin bir komşunun evine yakın bir yere kurulması gerekiyorsa, temel kurallarınızı kontrol edin.

Gürültü desibel cinsinden ölçülür (dBA). Klimalar için iç ortam gürültü seviyeleri en düşük fan ayarında 20 ila 30 dBA arasında, en yüksek hızda ise 40 ila 50 dBA arasındadır. Dış üniteler tipik olarak 45 ila 65 dBA aralığındadır.

Karşılaştırma yapmak için, bazı yaygın ses seviyeleri şunlardır:

 • 30 dBA: sessiz bir evin tipik ses seviyesi
 • 50 dBA: Sürüş sırasında sessiz bir arabanın içi
 • 60 dBA: tipik konuşma
 • 70-80 dBA: elektrikli süpürge

Özellikler ve işlevler

Yıldız derecelendirmesi etiketleri

Ne tür bir kapasiteye ihtiyaç duyduğunuzda,  benzer kapasiteye sahip modellerin yıldız değerlerini karşılaştırın  . Daha çok yıldız, işletme maliyetleri ve sera gazı emisyonları o kadar düşük. Yıldız dereceleri ısıtma ve soğutma için farklıdır.

Hükümet enerji sınıfı web sitesi  yıldızlı değerlendirme sistemi ve klimalar için kurallar hakkında daha fazla bilgi içermektedir.

Yeni bir yıldız derecelendirme etiketi yakın zamanda geliştirildi ve klimanın Avustralya’nın farklı bölgelerinde nasıl performans gösterdiği hakkında daha fazla bilgi vererek yaşadığınız yer için en uygun modeli seçmeyi kolaylaştırdı. Bu önümüzdeki birkaç yıl içinde aşamalı hale getirilecek. Ayrıca, tüketicilerin en verimli modelleri seçmelerine yardımcı olmak için taşınabilir ve kanallı modeller için yeni düzenlemeler ve etiketler görmeye başlayacağız.

Fan hızları

Fan, odanın etrafındaki soğutulmuş veya ısıtılmış havayı dolaşır. Geniş bir hava akışı menziline ve birden fazla fan hızına sahip bir model arayınız: çok yüksek – odanın hızlı bir şekilde soğumasına yardımcı olmak için, çok düşük – böylece daha az gürültü ve doğru sıcaklığa sahip olduğunuzda hoş olmayan bir çekim olmaz.

Termostat (sıcaklık ayarı)

Bu, hedef sıcaklığı sağlamak için klimayı kontrol eder. Genellikle istenen oda sıcaklığını uzaktan kumanda ile ayarlıyorsunuz ve termostat iç ortam sıcaklığını ölçer ve klima çıkışını buna göre ayarlar.

Çalışma modları

 • Otomatik:  Odayı seçilen sıcaklıkta tutmak için gerekli modu otomatik olarak seçer.
 • Cool:  Isıyı içeriden dışarıya doğru pompalar.
 • Isı: Isıyı dışarıdan içeriye doğru pompalar.
 • Kuru: Havayı nemlendirir. Biraz soğutma sağlar, ancak soğutma modu kadar değil.
 • Yalnızca fan: Isıtma, soğutma veya kurutma yapmadan havayı üfler, ki bu da istediğiniz her şey bir soğutma esintisi olduğunda faydalıdır.
 • Ekonomi:  Eco modu olarak da adlandırılan bu, güç tüketimini azaltır. Farklı markalar bunu farklı şekillerde uygular. Termostatı bir derece veya iki derece ayarlayarak soğutma veya ısıtma çıkışını basitçe azaltabilir veya odadaki hiç kimsenin bulunup bulunmadığını algılamak için sensörleri kullanabilir ve ardından soğutmayı / ısıtmayı azaltabilir.

Insan varlığı sensörü

Bu, birinin odada olup olmadığını algılar, böylece ünite çalışmaya devam etmeyi bilir. Hiç kimse tespit edilmediğinde, güç tüketimini azaltmak için ünite bir ekonomi moduna geçebilir. Bazı modeller hava hareketini algılanan kişiye doğru yönlendirir, böylece soğutma veya ısıtma esas olarak kullanılan alanlara odaklanır.

Uzaktan kumanda

Büyük, iyi aralıklı tuşlara ve büyük, okunması kolay bir LCD ekrana bakın.

Uyku modu

Bu işlev, sıcaklığı kademeli olarak, uyumak için konforlu bir seviyeye ayarlar, böylece klima, uyurken sert (ve daha sessiz) çalışır.

Ayarlanabilir veya salınan panjurlar

Onları soğuk hava için ve sıcak için aşağı doğru yönlendirin. Bu çoğu model için uzaktan kumandayla yapılabilir. Sol ve sağ ayarlanabilirlik, özellikle ihtiyaç duyulan yerlerde doğrudan havaya yardımcı olur.

Gecikme gecikmesi

Klimanın kapatıldıktan hemen sonra tekrar başlatılmasını önleyen koruyucu bir özellik.

Talep Yanıtı Verme Cihazı

Soğutma ve ısıtma, elektrik şebekesindeki yoğun talebe büyük katkıda bulunuyor. Örneğin, sıcak bir hafta içi günlerinde, çoğu insan eve geldiklerinde akşamları klimalarını açacaklar. Ev tipi güç tüketimini azaltmaya yardımcı olmak için, birçok yeni klima modelinde artık PeakSmart olarak da bilinen DRED’ler (Talep Tepkisi Etkinleştirme Cihazları) bulunmaktadır.

DRED’ler, katılımcı enerji şirketlerinin klimayı en yüksek elektrik talebi dönemlerinde uzaktan kontrol etmelerine izin verir – genellikle yaz aylarında herkesin evini soğutmak istediği yaz aylarında, hem ızgara üzerindeki zorlanma hem de evdeki güç tüketimini azaltır ve klimanın performansını büyük ölçüde etkilemez. .

O nasıl çalışır? Eğer DRED / PeakSmart özelliğine sahip bir klimanız varsa ve enerji sağlayıcınız PeakSmart servisini sunuyorsa, klimanın monte edildiği bir sinyal alıcısına sahip olmak için klimanın kurulumunu düzenleyebilirsiniz. Şebekeye olan yüksek talebin olduğu zamanlarda, enerji sağlayıcısı klimanızı uzaktan bir ekonomi moduna geçirebilecektir. Bu genellikle klimanın soğutma (veya ısıtma) çıkışı üzerinde büyük bir etkiye sahip olmayacaktır – bunu fark etmeyebilirsiniz – ancak klimanın kullandığı güç miktarını azaltacaktır.

Yoğun elektrik talebini ve dolayısıyla elektrik santralleri gibi yeni altyapı ihtiyacını azaltmanın uzun bir yolunu bulabilir. Bu, tüketicilere daha az maliyet anlamına gelir.

Ancak şu ana kadar sadece birkaç enerji şirketi hizmet veriyor. Queensland merkezli Energexve Ergon gibi bazı enerji şirketleri de, DRED özellikli klimalar satın alan müşterilere teşvik ödüyor.

Dikkate alınması gereken diğer şeyler

Satın almak için en uygun zaman ne zaman?

Yoğun sezonda satın almaktan kaçının; Bu, Avustralya’nın çoğu bölgesinde yaz olacak, ancak daha soğuk bir bölgede olsanız da kış ortası olabilir. Kurulumcular genellikle bu dönemlerde çok yoğun ve yeni ünitenizin kurulabilmesi için birkaç hafta beklemeniz gerekebilir.

Mümkünse, yoğun sezonun başlamasından önce alışveriş yapın, böylece yeni üniteniz en çok ihtiyaç duyduğunuz zaman için kurulur ve hazır hale gelir. Alternatif olarak, sezon bittikten hemen sonra satın almaya değer olabilir. Perakendeciler yeni modeller için yer açtıkça eski hisse satışı devam edebilir. En yeni modeller biraz daha verimli olsa da ya da yeni özelliklere sahip olsa da, son zamanlarda pazarlanan bir fiyata uygun bir model mükemmel bir seçim olabilir.

Kurulum

Alışveriş yaparken kurulum masraflarını ve gereksinimlerini göz önünde bulundurun. Hatırlanması gereken bazı şeyler:

 • Çoğu trader, tedarik ve kurulum paketleri ve sadece bazı kurulumlar sunar. Kurulum , gerekli olan soğutucu gazı kullanımı nedeniyle lisanslı bir klima montajcısı tarafından yapılmalıdır . ARCtick onaylı bir yükleyiciyi arayın ve birkaç alıntı alın.
 • Soğuk hava, sıcak havadan daha ağırdır. Bu nedenle, optimum soğutma için, hava çıkışı, panjurlar yatay veya yukarı doğru olacak şekilde tavana mümkün olduğunca yakın monte edilmelidir. Isıtma için panjurları aşağıya doğru işaretleyin.
 • Bir klimayı bir odanın daha uzun bir duvarına kurmak genellikle daha iyidir , ancak yükleyiciniz bireysel durumunuz için en iyi yeri önermelidir.
 • Bölünmüş sisteminizin dış ünitesinin sağlam bir taban üzerine (örneğin, beton levha) veya sağlam braketlerle duvara monte edilmesi gerekir. İç mekan hava çıkışına mümkün olduğunca yakın olmalı, ideal olarak iki ünite arasında yaklaşık üç ila beş metre boru.
 • Klimanızın dış kısmını doğrudan güneş ışığından koruyun – örneğin, bir güney duvarına monte ederek veya bir tente sağlayarak.

Son olarak, kesinlikle bir klima monte edildikten sonra , yıllarca verimli çalışma için temiz ve bakımlı bir şekilde saklayın .

Çok sıcak veya soğuk bir bölgede mi yaşıyorsunuz?

 • Her model  tavsiye edilen bir dış ortam sıcaklığı işletim aralığına sahiptir . Çoğu model yaklaşık -10 ° C ila yaklaşık 45 ° C veya daha yüksek sıcaklıklarda çalışabilir. Bu, Avustralya’nın çoğu bölgesi için yeterlidir, ancak bölgenizdeki aşırı uçlarla başa çıkabileceğinden emin olmak için, satın almadan önce klimanın işletim aralığını kontrol edin.
 • Eğer soğuk bir bölgede yaşıyorsanız, Frost  klima otomatik de-buzlanma yoksa kışın dış ısı değiştirici bobinler üzerinde birikebilir.
 • Sıcak ve kuru bir ortamda yaşıyorsanız,  evaporatif bir soğutucu  , bir klimaya daha ucuz bir alternatif olabilir. Evaporatif hava soğutucuları sıcak havayı bir su haznesi üzerinde çizer. Su buharlaşır, havadan ısı emer. Soğutucu, nemli hava daha sonra odaya üflenir. Evaporatif soğutucular genellikle düşük nemli sıcak alanlar için daha uygundur. CHOICE şu anda evaporatif soğutucuları incelememektedir.

Soğutucu gaz

Split sistem klimanız soğutma ve ısıtmayı sağlamak için az miktarda basınçlı soğutucu gaz kullanır. Gaz, bağlantı boruları üzerinden dış ve iç üniteler arasında çevrilir ve sistem, ısı enerjisini iç ortam havasından (soğutma modunda) veya içine (ısıtma modunda) aktarabilmektedir.

1980’lerden bu yana, kloroflorokarbonlar (CFC’ler) gibi ozon tüketen soğutucuların kullanımı esasen aşamalı hale getirildi ve atmosferin ozon tabakası bu yana iyi bir iyileşme belirtisi gösterdi. Ancak en yaygın kullanılan mevcut soğutucu gaz tipi, hidroflorokarbon veya HFC, aynı zamanda sorunludur; Bu bir sera gazıdır ve klima dünya genelinde daha yaygın hale geldikçe, HFC’ler iklim değişikliğine büyük katkıda bulunabilir.

2016 yılında , önümüzdeki birkaç on yıl boyunca HFC’lerin kullanımını aşamalı hale getirmek ve daha iyi alternatif soğutucu akışkanlar bulmak için yeni bir uluslararası anlaşmaya varıldı. R410A yerine R32 soğutucu kullanan son modellere doğru bir eğilim görüyoruz; Bunlar hem HFC’lerdir, hem de R32 daha düşük bir küresel ısınma potansiyeline sahiptir ve aynı zamanda daha iyi verim vermelidir.

Dikkatinizi Çekebilir

Klima Neden Su Damlatır ?

Klima Neden İçeri Su Sızıyor? Klima Neden Su Damlatır İşte  yaz ayları sırasında aldığımız ortak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi