Home / Klima / En İyi Klima Markası Hangisi ?
En İyi Klima Markası

En İyi Klima Markası Hangisi ?

En İyi Klima Markası Hangisi ? Bu, çoğu insanın sadece bir tane satın almaları gerektiğinde sorduğu sorulardan biri, doğru mu? Bu çok basit bir cevabı olmayan basit bir sorudur.

En İyi Klima Markası

En İyi Klima Markası Hangisi ? Hangi firmanın en iyi markaları yaptığı konusunda hiçbir fikriniz olmasa bile, daha önce bazı isimleri duymuş olmanızın iyi bir şansı vardır. Fujitsu , Samsung (evet, klimalar da üretiyorlar), Panasonic ,  Mitsubishi Electric ve Mitsubishi Heavy Industries (hangisinin daha iyi olduğunu soran herkes için bir dolara sahip olsaydım), Midea , Arçelik , Hitachi , Daikin ve LG .

Bu iklimlendirme markaları, pazarına hakim olan “majör” lerdir.

Hepsinden en iyisi hangisi ?

İklimlendirme tedarik zinciri çoğunlukla bir bayi sistemi üzerinde çalışıyor. İklimlendirme şirketleri, daha yüksek satışlar yoluyla fiyat avantajı elde etmek için markalarla aynı hizaya gelmekle kalmayıp, satmaya değecek kaliteli bir ürün olduğunu da hissettiriyor. Bununla ilgili yanlış bir şey yok. Ama hepsi her markayı servis edemez ve her birine tam dikkatini ve yüksek satışlarını vermeyi umarlar. Bu, bir markayı başka bir ürünün üzerine attığını hissettirmek için yapılabilecek nedenlerden biri, “sana en iyiler” diyorlar. Duyma olasılığınız, “bu şeylerle dolu bir depoya sahibiz” . Her ne kadar bu tür bir dürüstlük, stoklanmış ama iyi bir marka üzerinde iyi bir fiyat arayan keskin bir alıcı tarafından takdir edilecektir.

Sormanız gereken asıl soru sadece hangi markanın en iyi olduğu değil, aynı zamanda SİZ için  hangi modelin en iyisidir. Bu üst düzey iklimlendirme markalarının hepsinden, hepsinin iyi bir satın alma işlemi yapan üç ana özelliği vardır.

  • Yüksek verimlilik – duvar bölmeli sistemlerde verimlilik değerlerini karşılaştırmak
  • Çok sessiz iç ve dış üniteler
  • 5 yıllık konut garantisi

Çoğu insanın umursadığı ilk üç şeydir. Tabii ki yedekleme servisi de önemlidir. Hepsinin iyi destek servisi var, ama bu sektörde en yoğun dönemleri olan (yaz ve kış ortası) zaman zaman hepsi kısa sürede düşebilir. Genel olarak, makul bir süre içinde bir servis çağrısına cevap vermede oldukça iyidirler. Ancak, unutmayın, kaliteli bir marka, kesintilerle ilgili sorunlara neden daha az olasıdır.

Için bir marka daha iyi hale getirebileceğini şeyler nelerdir  sizin diğerine göre?

  • Senin bütçen

Bir bütçe üzerinde çalışıyorsanız, bununla yönlendirin. Örneğin, bir Samsung ünitesi, Daikin veya Mitsubishi ile karşılaştırıldığında KW boyutuna bağlı olarak 200 $ ila 500 $ arasında bir tasarruf sağlar. Samsung veya LG markaları gibi bazı üniteler artık klimanızı akıllı telefonunuzdan kontrol etmek için wifi seçenekleri sunuyor. Örtülü özellik için biraz daha pahalıya mal oluyor, bu yüzden böyle bir şeye ihtiyacınız varsa düşünmeniz gerekiyor

  • Kurulum gereksinimleri

Nerede ve nasıl kurulacak?  Bazı split sistem modelleri, sisteme ilave soğutucu ilave edilmeden önce, iç ve dış ünite arasında sadece boru uzunluğu 5m verecektir. Bu, ekstra yükleme maliyetleri ekleyecektir, çünkü eğer eklenmezse, kazanılan paranız, maksimum verime ulaşmayacak bir sistem için ödeme yapıyor. İşe alım uzmanlarını akıllıca bir karar haline getiren bu gibi önemli detaylar.

  • Iç ve dış boyutlar 

Bazı birimler diğerlerinden daha büyüktür. Örneğin, bir 5kw Samsung ünitesi 1100 mm’nin altında. Ancak Fujitsu 5kw birimi 800mm’nin biraz altında. Bir biriminizin çevrimiçi veya toplu bir mağazadan satın alındığını düşünün, ünitenizi yalnızca istediğiniz alana sığmayacak şekilde bulmak için kullanın! Ayrıca, bir Fujitsu 6.8kw çıkış kapısı ünitesi diğer markaların çoğundan önemli ölçüde daha küçüktür. Dış üniteyi bir balkonda buluyorsanız, alandan tasarruf etmek isteyebilirsiniz.

  • Kapalı fan gücü

Uzun hava akışı gerektiren büyük boyutlu odalara girdiğinizde, bazı birimler güçlü bir fan modu sunar. Mitsubishi Electric üniteleri (MSZ71GE) 12 metreye kadar havayı itme kapasitesine sahiptir. Bu durumda sizin için doğru birim olabilir. Ama odanız o kadar uzun değilse muhtemelen çok fazla önemi yoktur.

  • Harika özellikler

Şu anda tüm markaların en yeni Samsung klimaları , tüketicilere harika bir özellik sunan marka olarak öne çıkıyor . Entegre kablosuz teknoloji.Şu anda sahip olan tek marka onlar. Bu bir hile mi? Pek sayılmaz. Uzaktan kumandayla aynı odada otururken klimanızın telefonunuzu kontrol etmesi gereksiz gibi görünse de, işten eve çıkmadan önce onu açabilmeniz kesinlikle mantıklı.

En İyi Klima Markaları

güzel sıcak ev. Ya da işe giderken ofisinizin klimasını açın. Çoğu ünite uzaktan kumandalarda programlanabilir zamanlayıcılara sahip olsa da, bunu ayarlamayı kim hatırlıyor? Bunu yapmak, özellikle kendiniz yapmak için kendinize bir hatırlatıcı ayarlayabildiğinizde ve her zaman size sahip olduğunuzda, telefonunuzdan yapmak için çok daha kolay.

  • Verimlilik derecelendirme

Aşağıdaki verimlilik derecelendirmeleri, fiyat ölçeğinin her iki ucundaki karşılaştırmalı verimlilik hakkında size bir fikir verir.

Klima verimliliği değerlerini anlama

Daikin FTXS25LVMA – EER 4.44 / COP 4.43 (daha pahalı marka)

Mitsubishi MSZ25GE – EER 4.46 / COP 4.38 (daha pahalı marka)

Samsung AQV09TW – EER 4.42 / COP 4.54 (daha az pahalı marka)

Midea MSCP09M4 – EER 4.42 / COP 4.54 (daha az pahalı marka)

Gördüğünüz gibi, bölünmüş sistem klimasının fiyatı ne kadar yüksek olursa mutlaka daha yüksek verimlilik değerleri anlamına gelmez.

Sonuç:

Burada bahsedilen tüm büyük markalar en yüksek verim ve kaliteye sahiptir. İyi bilinen isimlere sadık kalırsanız, klimanızın düzgün çalışması ve uzun süre dayanması ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Kaçınılması gereken markalar donanım mağazalarında satılacak ve ucuz tarafta olacak. Ucuzsa. bir sebepten dolayı ucuz! Çin’de üretilen ünitelere sahip ve daha sonra burada yeniden markalanmış bazı çevrimiçi markalar da var. Ayrıca, birimlerinde kullanılabilen bir servis ağına sahip bir şirkette daha iyi olduğunuzu unutmayın.

Dikkatinizi Çekebilir

Klima Neden Su Damlatır ?

Klima Neden İçeri Su Sızıyor? Klima Neden Su Damlatır İşte  yaz ayları sırasında aldığımız ortak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi