Home / Beyaz Eşya / En İyi Çamaşır Ve Kurutma Makinesi Nasıl Seçilir ?
En İyi Çamaşır Ve Kurutma Makinesi Nasıl Seçilir

En İyi Çamaşır Ve Kurutma Makinesi Nasıl Seçilir ?

En İyi Çamaşır Ve Kurutma Makinesi Nasıl Seçilir Günümüzde pek çok yıkayıcı ve kurutucu seçeneğiyle hangisinin en iyi suit yalıtımına karar vermek zor olabilir. Çamaşır yıkanmış bir ailene sahip misiniz? Kapasitesi sizin için önemli mi? Enerji verimli olup olmadığını umursuyor musun? Sizin için en iyi yıkayıcı ve kurutucuyu seçmeden önce göz önüne almanız gereken bazı en önemli şeylerden bazıları.

Yıkayıcılar Çamaşır Makineleri

İlk olarak, kapasite, su ve enerji verimliliği, hacim, yıkama döngüsü süresi, programlar ve filtreleme sistemleri bakımından sizin ve ailenin çamaşır makinesinde neye ihtiyacı olduğunu belirleyin.

Yıkama Makinelerinin Türleri

Genellikle, iki tip çamaşır makinesi vardır: üstten yükleme ve ön yükleme. Her türün kendi avantaj ve dezavantajları vardır. Örneğin, bir üst yükleyici ön yükleyici kadar enerjik değildir. Ancak, bir ön yükleyici genellikle daha uzun bir yıkama döngüsüne sahiptir.

Kapasite

Bir yıkayıcı seçerken kapasite, ilk düşüncelerinizden biri olmalıdır. Ailenizin ihtiyaçlarını karşılayacak bir makine seçin. Çoğu yıkayıcılar kilogram olarak ölçülür. 6-7 kilogram (yaklaşık 12-15 lira) tutabilen bir makine, bir çift çocuğu olan bir aile için yeterince büyük.

verim

Su verimliliği, makinenin enerjisini ne kadar verimli harcadığıyla ölçülür. Ülkenin her alanı farklı su kullanımı rakamlarına sahip olduğundan, bölgenizdeki en iyi kurtarma yollarını belirlemek için yerel su hizmet programınıza danışın. Bir üst yükleyici, bir ön yükleyici kadar enerji açısından verimli olmadığını unutmayın.

hacim

Makinenizin yüksekliğiyle ilgilenip bakmadığınıza göre, yaşam durumunuza bağlıdır. İkinci katta mı yaşıyorsunuz ve komşunuzun ihtiyacını göz önünde bulunduruyor musunuz? Makineniz nerede bulunacak? Bodrumda veya garajda çamaşır yıkarken, hacmi, aile odasının yanında olduğu gibi önemli değildir.

Döngü uzunluğu

En İyi Çamaşır Ve Kurutma Makinesi Nasıl Seçilir Sık sık acele ediyorsanız veya büyük bir aileniz olduğu için yapılması gereken bir sürü çamaşırınız varsa, yükü çalıştırmak için çok uzun sürecek bir yıkayıcı istemezsiniz. Daha kısa yıkama döngüsü istiyorsanız üstten yükleyiciler genellikle en iyisidir.

Makine Programları ve Ayarları

Bir çamaşır makinesindeki pek çok program gerekli değilse de, ihtiyaçlarınıza hitap eden belirli bir program için başka bir makine seçebilirsiniz. Sıkma hızı, yumuşak çevrimler ve elle yıkama döngüleri gibi çoğu mevcuttur. Bazı modern yıkayıcılar, yükün boyutunu, uygun çevrimi ve çamaşırlarınızın kirli olup olmadığını belirleyebilir. Bu makineler muhtemelen temel makinelerden daha pahalıdır.

Filtreleme Sistemleri

Filtreleme sistemi, makine onlarla yıkarken tüy bırakmaz. Bazen, üst yükleyiciler, havlamaya neden olmazlar. Kıyafetlerinizde çok miktarda lif veya hayvan kılı bulunuyorsa, bir ön yükleyici yatırımı yapmak isteyebilirsiniz.

Ek Top-Loader Artıları ve Eksileri

Yukarıdaki artı ve eksilerini bazılarına ek olarak, yükleyiciler genellikle daha ucuz, daha hafif ve daha büyük bir kapasiteye sahiptir. Bununla birlikte, genellikle daha az enerji tüketir, daha fazla çamaşır deterjanı kullanırlar ve giyim üzerinde daha serttirler.

Ek Ön Yükleyici Avantaj ve Dezavantajları

Önden yüklemeli çamaşır makineleri genellikle daha enerji verimli olup, daha az deterjan kullanırlar ve daha hızlı bir dönme döngüsüne sahiptir ve bu da daha kısa kuruma süresine neden olur. Bununla birlikte, başlangıçta üstten yükleyenlerden daha pahalı, giysileri katlayabiliyor ve daha ağır.

Kurutucular

Kurutucunuzu seçmeden önce bir kaç araştırma yapmaya devam ederken, çoğu kurutucu oldukça eşittir. Hepsi, giysilerini bir ısı kaynağı olan bir tamburda döndürürler. Aşağıdakilerden en büyük iki farklı yolu vardır. Bütçeye duyarlıysanız, daha enerji verimli oldukları için bir gaz kurutucusu kullanmayı düşünebilirsiniz.

Buna ek olarak, kurutucular çok fazla enerji kullanıyor olsa da, yeni modellerin, ayara bağlı olarak daha az enerji harcayabilecek giysileri kurutmak için özel seçenekleri vardır. Soğutma döngüsüne sahip olanı, kurutucuları ne zaman kapatmanız gerektiğini belirten nem sensörü ve nemli ve kuru bir döngü arasından seçim yapabilirsiniz. Ayakkabı gibi öğeleri kurutmak için, bazı kurutucuların devamsız döngüsü vardır.

En İyi Çamaşır Ve Kurutma Makinesi Nasıl Seçilir Buna ek olarak, makinenizin verimliliğini ve ömrünü artırmak için kurutucu-havalandırma yükseltici takmayı düşünün .

Kurutma Kapasitesi

Kurutucular kapasite büyüklüğüne göre derecelendirilir, bu nedenle yıkama kapasitenizi tamamlayan birini seçmek akıllıca olacaktır. Örneğin, 3,5 metreküp yıkayıcı, yaklaşık 7 fitküp ayaklık kapasiteli bir kurutma kapasitesine ihtiyaç duyar. Kurutucular genel olarak kapasiteleri 5-7 metreküp arasında değişen boyutlarda üretilmektedir.

Sizin için en uygun olan bir yıkayıcı ve kurutucu seçmek zor olabilir, ancak bu birkaç şeyi aklınızda tutarsanız yapılabilir. Mükemmel seti seçtikten sonra, bunları ihtiyaçlarınıza en uygun olan yere yükleyebilirsiniz .

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi