Home / İpuçları / En iyi Buzdolabı Hangisi ?
En iyi Buzdolabı

En iyi Buzdolabı Hangisi ?

En iyi Buzdolabı Hangisi ? iyi bir buzdolabı herhangi bir mutfağın köşe taşıdır. Bir aile merkezi olarak hareket etmek, seçtiğiniz modelin ihtiyaçlarınıza uygun doğru kapasite, tasarım ve enerji verimliliği olması çok önemlidir.

En iyi Buzdolabı Seçimi

Piyasadaki birçok farklı modelle, her biri çok benzersiz özelliklere (ve bir roket el kitabından daha fazlasını tanımlamak için daha teknik terimlere) sahip, seçiminizi yapmak oldukça zor olabilir.

Her zaman işleri kolaylaştırmak için burada, bu kesin kılavuzu ve yardımları bir araya getirdik. En iyi buzdolabı dondurucu için kılavuzumuz iki kategoriye ayrılır: daha büyük haneler için en iyi geleneksel 60cm buzdolabı dondurucular ve en iyi yan yana buzdolabı dondurucular.

Senin için bir karara karar verdikten sonra, Depolama kapasitelerini, çalışma maliyetlerini, gürültüyü, tutarlılığı, yalıtımı, nemi ve su dağıtıcıları ve ek çekmeceler gibi ekstraları değerlendirdik.

Buzdolaplarını nasıl test ederiz

Gerçek hayattaki performansın iddialarla gerçekten eşleştiğinden emin olmak için tüm buzdolaplarını aynı titiz testlerden geçiriyoruz.

Her biri prosedürde 48 saatlik bir yatak alır, bu süre zarfında herhangi bir su soğutması veya buz yapma özelliği ile karşılaşırız ve sıcaklıkların çökmesine izin veririz.

Daha sonra, buzdolabındaki dondurucuları, buzdolabında ve dondurucu bölümlerinde belirli bir miktarda yiyecekle birlikte yükleyip, önümüzdeki iki gün içinde birden fazla alanda sıcaklığı takip ediyoruz. Tipik kullanımı simüle etmek için kapıları düzenli aralıklarla açık tutuyoruz.

Buzdolabı bölmesindeki her 10 litrelik talep edilen alan için, her bir üniteyi 0,5 kg’lık yiyecekle birlikte yüklüyoruz ve her 10 litrelik bir alan için 1kg’lık yiyecek ekliyoruz. Ayrıca, bir sıcaklık probunu yerleştirdiğimiz dondurucuya 2 litrelik açık bir su kabı da ekliyoruz.

Yol boyunca toplam güç kullanımı ve gürültü seviyelerini de takip edeceğiz. Son olarak, buzdolabındaki dondurucuyu üç saat kapatarak ve ünitenin ne kadar iyi yalıtılmış olduğunu gösteren sonraki sıcaklık artışını izleyerek bir elektrik kesintisini simüle ediyoruz.

En iyi buzdolaplarını nasıl ortaya çıkarıyoruz?

Harika bir buzdolabı, yiyeceklerinizi hızlı bir şekilde soğutacak, yiyecekleri güvenli bir şekilde günün her saatinde soğutacak, sessizce koşacak ve enerji faturalarınızı artırmayacaktır. Beko, Bosch, Miele, Samsung ve Zanussi de dahil olmak üzere tüm büyük markaların buzdolaplarını test ettik.

Soğutma gücü

Bir buzdolabının soğutma gücüne, gıdaya eşdeğer jel paketlerini ne kadar hızlı soğutabileceğine bakıyoruz. En iyisi işi birkaç saat içinde yapabilir, en kötüsü ise testten iki gün sonra serinleyemez.

Sıcaklık kararlılığı

Her bir buzdolabının bir ısı dalgası sırasında serinliğini koruyup koruyamayacağını görmek için test laboratuarımızda sıcaklığı değiştiriyoruz. Daha sonra, soğuk kış geceleri boyunca yemeğinizin dengeli bir şekilde soğuk kalmasını sağlayıp sağlayamayacağımızı görmek için sıcaklığı aşağıya çeviriyoruz.

Güvenilir termostat ayarı

Buzdolabınızın mutfağınızda ilk kurulduğunda doğru sıcaklıkta titremesini sağlamak için üreticinin tavsiye ettiği termostat ayarını test ederiz. Bazıları üzerinde spot, ancak diğerleri yol kapalı, yani sıcaklığı ayarlamak için bir buzdolabı termometresi kullanmanız gerekir.

Enerji kullanımı

Bir buzdolabının soğuk, dondurucu ve sabit bir sıcaklıkta ne kadar enerji kullandığını ölçeriz. Daha sonra, enerji tasarrufu sağlayan bir enerji mı yoksa büyüklüğü için bir enerji çakıcısı mı olduğunu ve yıllık enerji faturalarınıza ne kadar ekleyeceğini hesaplıyoruz.

Kullanım kolaylığı ve temizlik

En iyi buzdolaplarında yumuşak sürgülü salata çekmeceleri, kolay ayarlanabilen raflar ve büyük şişe suları tutacak kadar derin olan kapı rafları bulunur. Temizliği de kolaydır. Kullanım kolaylığı ve temizlik testlerimiz, sizi hayal kırıklığına uğratmaktan korkan modellerden ayırmak için tasarlanmıştır. Harika bir buzdolabı, yiyeceklerinizi hızlı bir şekilde soğutur, yiyecekleri güvenli bir şekilde günün her saatinde soğutur, sessizce çalışır ve enerji faturalarınıza bir servet eklemez.

Dikkatinizi Çekebilir

Fırının sıcak hava fanını nasıl değiştirirsiniz ?

Fırının sıcak hava fanını nasıl değiştirirsiniz ? Fırınının sıcak hava fanını nasıl değiştirebilirim? Bu yazıda fırın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi