Home / İpuçları / En İyi Bulaşık Makinesi Hangisi ?
En İyi Bulaşık Makinesi

En İyi Bulaşık Makinesi Hangisi ?

En İyi Bulaşık Makinesi Hangisi ? En iyi bulaşık makinelerini nasıl ortaya çıkarıyoruz? Bulaşıkları yıkamak, çoğumuzun kaçınmaya hevesli olduğu bir iştir. Uzman testlerimiz, satın aldığınız bulaşık makinesinin her şeyi el ile tekrar yıkamak zorunda kalmayacağından emin olur.

En İyi Bulaşık Makinesi

En İyi Bulaşık Makinesi Hangisi Hangi ile bulaşık makinesi seçmeliyiz?  bulaşık yıkarken mükemmel olan bir model satın almak anlamına gelir – bu yüzden gerekmeyecek. İşte test ettiğimiz şeylerden bazıları:

Temizleme

Kurutulmuş ıspanak, süt, kıyma ve daha fazlasıyla kaplı pis bulaşık ve çatal bıçaklı bulaşık makinelerini, hangi modellerin işlerinde mükemmel olduğunu ve döngünün sonunda parıldayan öğeleri bıraktığımızı görürüz.

Kurutma

Temiz tabaklarınızın bulaşık makinesinden çıkıp dolabınızın içine girmesini istediğinizi biliyoruz, bu yüzden her makinenin ne kadar iyi kurduğunu test ediyoruz.

Kullanım kolaylığı

Bulaşık makinelerini kullanmanın her yönüne baktığımızda, bunları anlamaya ve kontrolleri kullanmaya kadar, her makinenin ne kadar kolay kullanıldığını değerlendiririz, böylece can sıkıcı bir modelden kaçınabilirsiniz.

Bulaşık makinesi tavsiye

En İyi Bulaşık Makinesi Hangisi Aşağıda, Bosch, Hotpoint, Indesit ve Miele gibi büyük bulaşık makinesi markaları hakkında, 2018’in en iyi bulaşık makinesi markalarını size tanıtmak için paylaşıyoruz. Birkaç yıl boyunca size rakipsiz temizlik sağlayan markalar keşfedin. ve paranın pahalı bir israfını kanıtlayabilenler.

En güvenilir bulaşık makinesi markaları

En iyi AEG bulaşık makinesini seçmek

AEG, gömme ve bağımsız bulaşık makinelerinin iyi bir yelpazesini ve hem tam boy hem de ince modellerini sunar. Üretici, yeni makinelerine yapılan eklentilerin gerçekten sessiz temizlik ve yüksek enerji verimliliği sağladığını ve püskürtme kolunun temizleme gücünü iyileştirmek için tasarlandığını iddia ediyor.

2017 yılında AEG, bazı makinelere yeni bir özellik ekledi – yükleme ve boşaltma için üst raf seviyesine çekilip yükseltilebilen ComfortLift alt rafı. Bazı AEG modellerinde gecikme zamanlayıcısı veya çocuk kilidi gibi başka kullanışlı özellikler bulunur. AEG’in tam boyutlu bağımsız modelleri genellikle 12 yer ayarına veya 120 ürüne sahipken, ince modellerinde tipik olarak 90 tabak, tencere, bardak ve çatal bıçak takımı için yer vardır.

En iyi Arçelik Beko bulaşık makinesini seçmek

Beko’dan tam boy bulaşık makineleri 12-13 sıra arası kapasiteye sahipken, ince Beko modellerinde 9-10’a kadar yer vardır. Bazı Beko bulaşık makineleri, bunları daha kullanışlı hale getiren özelliklere sahiptir. Örneğin, bazı modellerde gecikmeli başlatma seçeneği vardır, bu da çoğu size uygun olduğunda bir yıkama ayarlamanız anlamına gelir.

örneğin, bulaşıklarınızı bir gecede yıkamanız halinde. Ancak, en ucuz Beko modellerinde gösterişli özellikler bulmak pek olası değil. Beko’nun makinelerinin her birinin özelliklerini görmek için bulaşık makinesi incelememizdeki teknik özelliklere göz atın.

En iyi Bosch bulaşık makinesini seçmek

Bosch, her üç boyutta da (tüm boyutlarda, ince ve kompakt) tümleşik ve bağımsız bulaşık makinelerini yapar, böylece her mutfağa uygun bir Bosch makinesi vardır. Birçok Bosch bulaşık makinesi beyazdır, ancak paslanmaz çelik ve renkli modeller de mevcuttur.

Bosch’un dört ana ürün yelpazesi vardır; bunların hepsi farklı tasarım özellikleri, teknik eklentiler, program esnekliği ve kapasiteleri ve fiyatları sunar. Bosch Serisi 2 bulaşık makineleri Bunlar, Beko veya Hotpoint gibi uygun fiyatlı markalardan daha ucuz olmalarına rağmen, Bosch’un en düşük fiyatlı modelleri. Bu seri, hem tam boy hem de ince modellerini içeriyor,

ancak Bosch’un diğer üç kategorisinde de bulaşık makinesi bulmak kolay değildir. Seri 2 modelleri oldukça basittir – Bosch’un en sessizleri değildir ve LCD ekranlar veya gecikme zamanlayıcıları gibi özelliklere sahip değildirler. Series 2 modelleri genellikle 300 £ ile 400 £ arasındadır.

Bosch Serisi 4 bulaşık makineleri

Series 2 modellerinde olduğu gibi, bu modeller oldukça basit olma eğilimindedir: kontrol panelleri gösterişli değildir ve paha biçilmez modeller kadar çok özelliğe sahip değildir. Bununla birlikte, bunlar Series 2 makinelerinden daha sessiz ve daha fazla programın daha fazla esnekliğine sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Onlar 300 £ ile 600 £ arasında fiyatlandırılır.

Seri 4, Bosch’un üç bulaşık makinesi ebadını kapsayacak kadar geniş bir ürün yelpazesidir – Bosch’un masa üstü modeli, büyük bir mikrodalgadan biraz daha büyüktür ancak 60 ürünü yıkayabilir, bu da çiftler veya uzayda kısa olan küçük aileleri göz önünde bulundurmaya değer.

Bosch Serisi 6 Bulaşık Makineleri

Bu modeller daha fazla esneklik sağlamak için tasarlandı ve Series 2 ve Series 4 bulaşık makinelerine göre daha az enerji ve su kullandığını iddia ediyor. Bir kez daha, hem tam boyutlu hem de ince modellerde yer alıyor. Serisi 6 bulaşık makinelerinde, yıkama programını bulaşıklarınızı göre ayarlayan sensörlerin yanı sıra çocuk kilitleri gibi yardımcı özellikler de vardır. Seri 6, ‘Exxcel’ aralığı olarak da bilinir ve modelleri genellikle 550 ile 700 £ arasındadır. ama 1000 £ ‘a kadar çıkabilir.

Bosch Serisi 8 Bulaşık Makineleri

Bu, Bosch’un birinci sınıf bulaşık makinesi serisidir ve genellikle 650 TL ile 850 TL arasında bir maliyete sahiptir. Seri 8 bulaşık makinesi, yüksek çözünürlüklü ekrana, bulaşıkları daha büyük bir kapasiteye, sensör yıkama işlevine ve diğer Bosch serilerinde bulunan tüm yardımcı özelliklere sahiptir. Seri 8 sadece tam boyutlu modelleri içerir ve ‘Logixx’ aralığı olarak da bilinir.

En iyi Hotpoint bulaşık makinesini seçmek

Hotpoint, tam boy, ince ve entegre bulaşık makineleri sunmaktadır. Tam boy bulaşık makineleri 150 ürüne kadar kapasiteye sahiptir. Bu, tam boy bir bulaşık makinesi için özellikle cömerttir (genellikle sığabilecek çoğu ürün 140’dır). Hotpoint bulaşık makinelerinin kullanışlı özellikleri ve özellikleri, makinenin fiyatına ve ne zamandan beri piyasaya sürüldüğüne bağlı olarak değişir.

Bazıları daha sonra başlayacak bir döngü ayarlamanızı sağlayan bir gecikmeli başlatma işlevine sahiptir. Makinenizi bir gecede çalıştırmak için kullanmayı tercih ederseniz, bu kullanışlı bir özelliktir. Bazı modellerde ayrıca hızlı yıkama veya yoğun yıkama gibi faydalı ekstra programlar bulunur.

En iyi Indesit bulaşık makinesini seçmek

Tam boy Indesit bulaşık makineleri genellikle 120-130 ürün için yeterli alana sahiptir (en büyük tam boy bulaşık makinesi 150 ürün kapasiteye sahiptir). Bu arada, ince modelleri genellikle 100 ürün tutar – birkaç gün içinde bir çiftin ürettiği bulaşık yıkama ile başa çıkmak için yeterince büyük veya küçük bir akşam yemeği partisinden sonra.

Oldukça ucuz bir marka olduğu için, düşündüğünüz Indesit bulaşık makinesinin, diğer bulaşık makinelerinin olabileceği çok sayıda ilave özellik içermediğini, örneğin gecikme başlangıcı (bu sayede bulaşık makinesini bir gecede çalıştırabilirsiniz) veya yükseklik ayarlı sepetler .

En iyi Miele bulaşık makinesini seçmek

Miele’nin tam boy bulaşık makineleri 13 veya 14’lük yer ayarları için kapasiteye sahiptir (12’şer yer ayarı tam boy bulaşık makinesi için en düşük kapasitedir). Ayrıca, genellikle dokuz yer ayarı kapasitesine sahip ince bulaşık makineleri de yapar. Miele bulaşık makineleri genellikle beyazdır, ancak bazıları siyah, kahverengi veya paslanmaz çelik olarak da mevcuttur.

Ortalama fiyatından daha yüksek bir fiyatla beklediğiniz gibi, Miele bulaşık makineleri bir dizi faydalı gelişmiş özellik ile birlikte gelir. Çoğu, bir gecikme başlangıcına, yıkama döngüsü bitene kadar kalan süreyi gösteren bir göstergeye ve bulaşıkları bulaşıkların ne kadar kirli olduğuna göre yıkamaya uyarlayan otomatik sensörlere sahip olacaktır.

En iyi Siemens bulaşık makinesini seçmek

Tam boy Siemens bulaşık makineleri, 13 veya 14 yer ayarını muhafaza ederken, ince makineler dokuza sahiptir. Genellikle beyaz veya paslanmaz çelik olarak mevcuttur ve tüm modellerde, bulaşık makinenizi belirli bir zamanda başlayacak şekilde ayarlamak için gecikme zamanlayıcıları bulunur. Siemens makinelerinin seçiminde ayrıca çocuk kilitleri ve ayarlanabilir sepetler gibi diğer kullanışlı özellikler bulunur.

 

Dikkatinizi Çekebilir

Fırının sıcak hava fanını nasıl değiştirirsiniz ?

Fırının sıcak hava fanını nasıl değiştirirsiniz ? Fırınının sıcak hava fanını nasıl değiştirebilirim? Bu yazıda fırın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi