Home / Ev Aletleri / Elektrikli Süpürge Çekiş Düşüklüğü Sebepleri Ve Nedenleri

Elektrikli Süpürge Çekiş Düşüklüğü Sebepleri Ve Nedenleri

Elektrikli Süpürge Çekiş Düşüklüğü Sebepleri Ve Nedenleri Elektrikli süpürgenizin neden emme gücünü kaybettiğini merak ediyor musunuz? Fakat olağanüstü bir şey değil, yine de çeşitli sebeplerden dolayı emme kaybına neden olabilir.

Elektrikli Süpürge Çekiş Kaybı

Elektrikli Süpürge Çekiş KaybıYardımcı olan şey, düzenli bir elektrikli süpürge kontrolü veya elektrikli süpürge temizleme yöntemidir . Nasıl devam edeceğiz, böylece emme gücünün kaybına bile yol açmaz, kılavuzumuzu ortaya çıkarır.

Elektrikli süpürge neden emme gücünü kaybeder ?

Elektrikli süpürge torbası dolu
Elektrikli süpürge tüpü veya hortumu tıkalı
Elektrikli süpürge hortumu hasarlı
Elektrikli süpürge filtresi tıkalı
Elektrikli süpürge fırçası kirli

Aşağıda, farklı nedenleri tartışacağız ve size elektrikli süpürgenin tam emiş gücüne nasıl ulaşılacağına dair ipuçları ve püf noktaları veriyoruz

Elektrikli süpürge torbası dolu

Elektrikli süpürge torbası doluElektrikli süpürgenizin artık toz ve pisliği normal güçleriyle absorbe etmesinin en açık nedeni toz torbasında yatıyor. Elektrikli süpürge torbası doluysa veya toz torbası bir torba olmadan elektrikli süpürgede bulunursa, vakum emme gücünü kaybeder. Her zaman ekranın tam bir elektrikli süpürge torbası göstermediği olabilir. Kural: En geç dört ila altı hafta sonra , torba tamamen dolu olmasa da torbanın değiştirilmesi gerekir . Aksi halde, elektrikli süpürge kokuyor veya hoş olmayan bir Mief’i yırtabilir.

Elektrikli Süpürge Çekiş Düşüklüğü Sebebleri Ve Nedenleri Dolayısıyla, düşük absorpsiyon açısından kapsamlı bakım prosedürlerine başlamadan önce daima torbanın seviyesini kontrol edin ve gerekirse vakum torbasını değiştirin .

Elektrikli süpürge tüpü veya hortumu tıkalı

Elektrikli süpürge tüpünü ve / veya elektrikli süpürge hortumunu hiç inceledin mi? Çünkü burada bile, emme gücünde bir azalma nedeni kelimenin tam anlamıyla saklanabiliyor. Boru veya hortumla görebiliyorsan, her şey yolunda gidiyor. Bununla birlikte, görüş engellenirse rahatsızlığa gelir, ancak elektrikli süpürge motorunu kendine getiren başka bir ses fark edersiniz. Elektrikli süpürge tüpü veya elektrikli süpürge hortumunda bir Kindersocke, yün fare veya diğer büyük hacimli nesneler yolu engelliyor olabilir.

Her neyse, her seferinde hortuma ve boruyu yakından incelerseniz hiç incinemez . Dışarıda kalmadığından iç duvarın kir ve pete kadar çok daha fazla yapışması emme gücünü olumsuz yönde etkiler. Temizleme için tüpü ve hortumu elektrikli süpürgeden çıkarın veya çıkarın ve bir kez bolca sıcak su ile yıkayın. Şaşkın olacaksın, ne ortaya çıkar.

İpucu! Bu temizleme işlemini örneğin küvette yapabilirsiniz ve küvet tahliye borusuna bir süzgeç takmanız önerilir. Aksi halde elektrikli süpürge tüpünüz ve hortumunuz tekrar güzel ve temiz olacak, ancak daha sonra boşaltma tıkanacaktır. Alternatif olarak, sıcak su yokken temizlik için bahçe ve bahçe hortumu.

Elektrikli süpürge hortumu hasarlı

Eğer elektrikli süpürge hortumu olan bir delik veya çatlak, devre dışı hava akışı ve tüm potansiyelini açığa olamaz. Borunun sıkılıp sıkılmadığını kontrol etmek için elinizi tüpün açıklığına yakın tutun. Duyarsınız, eğer herhangi bir noktada hava süpürgesindeki bir çatlak veya delikten emilir.

İpucu! Elektrikli süpürge hortumunun cihaza sıkıca bağlanıp bağlanmadığını da kontrol etmeniz gerekir.

Elektrikli süpürge filtresi tıkalı

Elektrikli süpürge filtresi tıkalıElektrikli süpürge türüne bağlı olarak – torbalı veya torbasız – tıkanmış, emme gücünü etkileyen çeşitli elektrik süpürgesi filtreleri vardır ve buna göre değiştirilmelidir.

Torbalı geleneksel elektrikli süpürge ileegzoz filtresi ve motor filtresi var. Bu iki filtre türü zorunlu değildir, ancak bunların kullanımı emiş gücünü arttırır. Her şeyden önce, elektrikli süpürge torbası ile elektrikli süpürge motoru arasında bulunan motor filtresinde bulunur.

Bir çeşit koruması olarak, motor filtresi, motoru, gerçek mermilere emme gücü ile itilen ve içindeki hasara neden olan kağıt ataçları veya taşlar gibi daha büyük ve sert emme malzemelerinden korur. Bu nedenle motor koruma filtresi olarak da adlandırılır. Buna ek olarak, motor filtresi, bir elektrikli süpürge torbasının kırılması durumunda motorun hasar görmesini önler. Motor filtresi yılda bir değiştirilmelidir, ancak egzoz filtresi toz torbasının her değişmesiyle iyice temizlenmelidir.

Çanta içermeyen elektrikli süpürge (tekli siklonlu elektrikli süpürge ) toz partikülleri tarafından oldukça hızlı kirlenen merkezi bir filtreye sahiptir. Böylece, emme gücü büyük oranda azalır, aynı zamanda allerjenlerin, toz parçacıklarının vb. Filtrelenmesi bozulur. Bu nedenle, filtreyi akan su altında temizlemeli ve yılda bir veya iki kez değiştirmelisiniz. Multisiklon tekniğine sahip elektrikli süpürgelerde merkezi bir filtre bulunmamakla birlikte asılı madde filtresi de vardır. Bu da her seferinde temizlenmelidir.

Elektrikli süpürge fırçası kirli

Özellikle halı ve halıları temizlerseniz veya çatının altında yaşayan ve hayvan tüylerine göre dağıtılan bir evcil hayvan, elektrikli süpürge fırçası saç ve tüylerle kirlenir. Böylece hava emme bozulur ve emme gücü güç kaybeder. Çözüm basittir: Elektrikli süpürge fırçasının altına düzenli olarak bakıp saçları ve tüysüzlüğü alın.

Zemin fırçası Ayarı

Sıradan gibi geliyor, fakat bazen – elektrikli süpürge türüne bağlı olarak – zemin fırçasındaki yanlış ayar emme gücünün kaybolmasının nedeni. Örneğin, bir halı vakumunu yapmak istiyorsanız, ancak sert zeminler için ayar işlevini seçtiyseniz. Tabii ki aynı şey, tersi de geçerli.

 

nedenler İpuçları
elektrikli süpürge torbaları dolu
  • Elektrikli süpürge torbasını en geç dört ila altı hafta sonra değiştirin
Elektrikli süpürge borusu veya hortum tıkalı
  • şimdi ve sonra emme tüpüne ve hortumuna bakarak orada herhangi bir nesne olup olmadığını kontrol edin
hasarlı elektrikli süpürge hortumu
  • Elini hortumun açıklığına yakın tutun
  • Gürültü, hortumdaki bir çatlamanın neden olup olmadığını gösterir
tıkanmış elektrikli süpürge filtresi
  • Filtreyi düzenli olarak temizleyin
kirli elektrikli süpürge fırçası
  • Fırçadan tüy ve tüyleri alın

Elektrikli süpürge emme gücü kaybı avantaj ve dezavantajları

Elektrikli süpürge emme gücü kaybı avantaj ve dezavantajları

  • çoğunlukla basit çözümler
  • genellikle kendiniz ayarlayabilirsiniz
  • Geleneksel çözümler yardımcı olmazsa, daha fazla teknik hasar olabilir

Dikkatinizi Çekebilir

Eviniz için hangi su arıtıcı uygundur ?

Eviniz için hangi su arıtıcı uygundur ? Su inanılmaz bir çözücüdür. Kimyasal maddeler, tuzlar, metal, kirlilikler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi