Home / Ev Aletleri / Elektrik Süpürgesi Koku Yapıyor Nedenleri Ve İpuçları
Elektrik Süpürgesi Koku Yapıyor Nedenleri Ve İpuçları

Elektrik Süpürgesi Koku Yapıyor Nedenleri Ve İpuçları

Elektrik Süpürgesi Koku Yapıyor Nedenleri Ve İpuçları  Evinizde hoş ve temiz olmasını sağlamak için düzenli olarak boşaltmanız gerekir . Nadiren değil, nahoş bir koku ve kokuşma ortaya çıkabilir . Ne yapabilirsin ki, meme başında koku olmaz mı? Kılavuzumuz, ortaya çıkan kokuyu elektrikli süpürgeden kaldırmak veya tamamen ortadan kaldırmak için birkaç ipucu ve püf noktası nasıl kullanacağınızı gösterecektir.

Elektrik Süpürgesi Neden Koku Yapar ?

Elektrik Süpürgesi Neden koku Yapar ?Toz-koku-koku Temizleme şeytanının gerçek bir kıyamet bombasına dönüşmesinin çeşitli nedenleri vardır. Yeni elektrik süpürgeleri bile bazen plastik veya makine kokan ilk emme ünitelerinde hoş olmayan bir koku geliştirir . Bununla birlikte, birkaç başvurudan sonra bu sorun kendiliğinden ve gerçek anlamda havada söner. Buna göre, tipik ‘yeni koku’ ile savaşmak için büyük bir ihtiyaç yok. Durum bazen tatsız bir kokuya neden olabilen, eski elektrikli süpürgelerle farklıdır. Bu durumda, çeşitli nedenler kokuyu tetikleyebilir:

Elektrik Süpürgesi Yanık Kokusu

Bir neden çok dolu bir elektrik süpürgesi torbası olabilir, sadece vakit kaybetmeden toz, kir ve kiri biriktirmekle kalmaz, aynı zamanda bazen akarlar, bakteri ve kolları da oluşturabilir. Ve bu mikroorganizmalar kokuya neden olabilir.

Fakat kirli bir akar filtresi, eğer varsa, elektrik süpürgesinden koku oluşumunu teşvik eder, çünkü hava artık yeterince filtrelenmez.

Su, sıvı veya nemli toz emiliminde bir başka olası sebep var. İç mekanda vakumlama sırasında çalışan motorun oluşturduğu ısı ile kombinasyon halinde, kalıp ve bakteri hızla oluşur. Bu kokuya neden olabilir.

Birçoğu, sadece torbalı elektrikli süpürgenin kokmaya başlamasını düşünüyor . Ne yazık ki, durum böyle değildir, çünkü torbasız elektrikli süpürgeler de tıkanıklık yayabilir. Çünkü siklon teknolojisi ile bile, döner hareket toz toplayıcıda ısınmaya neden olur. Kabın içinde nemli veya ıslak toz parçaları veya benzerleri varsa, bakteri ve mikropların çoğalması için mükemmel bir üreme alanı vardır. Sonuç: Elektrikli süpürge kokuyor. Özellikle konteyner uzun süre boşaltılmazsa.

Kötü Kokan Elektrik Süpürgesi

Bu nedenler hariç tutulursa, elektrikli süpürge motorunun arızalı olması veya artık düzgün çalışmaması olabilir. Aşırı ısınmaya neden olabilir, böylece yanıklar tozdan veya plastik süpürge ile kavrulur.

Ama elektrik süpürgesi bir koku rahatsızlığı olursa ne yapmalı. Aşağıdaki ipuçları ve püf noktaları nasıl yapılacağını göstermektedir. Ama önce neden küf kokusu geldiğini öğrenmek zorundasınız.

İlk olarak, elektrikli süpürge torbasının daima kontrol edilmesi gerekir. Bu doluysa, sorun bir torba değişimi ile hızla çözülebilir Ticarette parfüm çubukları, uçucu yağlar veya satın almak için inciler şeklindeki elektrikli süpürge deodorant gibi çeşitli antidotlar vardır, çözüm yolu sözü. Gevşek malzeme, elektrikli süpürge torbasında çok daha iyi dağıtıldığı ve böylece etkisini geliştirebileceği için, en güzel kokulu inci / granüllerdir. Koku tutkalı yüzeyinde, toz çok hızlı çöker ya da batırılmış yapraklar hızla kurur.

Tabii ki, yararlı ve pratik ev hanımı ipuçları da vardır . Dolayısıyla torbayı değiştirirken, bir çorba kaşığı ticari çamaşır tozu boş torbaya koyabilir veya sadece vakumlayabilirsiniz. Emilen temizleme ve toz parçacıkları elektrikli süpürgeyi dengelediğinden dolayı hava, torbadan üfleyene doğru yol alır ve yeni bir koku çekerken yayılır ve küf elektrikli süpürge kokularını ortadan kaldırır. Aynı zamanda, yaşam alanındaki kötü söylentiler bile etkisiz hale getirilir.

Elektrik Süpürgesinin Güzel Kokması

Kötü Kokan Elektrik SüpürgesiElektrikli süpürge torbası sadece yarısı ile kirlenmişse ve hala küf kokusu yayıyorsa, deodorant, oda spreyi veya sadece toz yıkama yardımcı olabilir. Bu amaçla, emme hortumu üzerindeki bağlantı (meme veya fırça) çıkarılır ve elektrikli süpürge tam emiş gücüne getirilir. Kısacası, küçük patlamalar, emici hortuma deodorant veya oda spreyi püskürterek veya çamaşır tozu üzerinde vakumla püskürtülür. Bu, vakit kaybetmeden para kazandıran elektrikli süpürge torbasının gereksiz yere erken bir şekilde değiştirilmesini önler.

Buna ek olarak torbasız elektrikli süpürge kullanıldığında , torba kabı veya toz toplayıcısı düzenli olarak silinmelidir. Bunun için, nemli bir mutfak rulosu veya dezenfekte bezi yeterlidir. Ancak kap tamamen kuruduktan sonra tekrar emeceğinizden emin olun. Aksi taktirde, Miefen baştan itibaren çabucak başlar. Alternatif olarak, havayı üfleyen filtreyi biraz parfüm veya aromatik yağla serpin. Kokunun ucuz bir alternatifi denemelisiniz.

Elektrikli süpürge bir akar filtresi varsa, ayrıca kontrol edilmeli ve gerekirse değiştirilmelidir.
Önleyici olun. Yani, vakumlama yaparken sadece kuru kir emicek ve torbaları veya toz toplayıcılarını düzenli olarak değiştirin.

Emme manifoldu, aynı zamanda bir kokuyu yayabilecek en tatlı şey olabilir. Şimdilik bakın ve sonra boruyu güçlü bir sıcak su püskürterek durulayın.

yardım uygulama
çamaşır deterjanı
  • Torbayı değiştirirken bir çorba kaşığı toz yıkama veya boş torbayı emme
oda spreyi
  • Eki emme hortumundan çıkartın
  • Elektrikli süpürgeyi en üst seviyeye getirin
  • Schlauc’daki küçük darbelerde püskürtme odası spreyi

 Her şey yardımcı olmazsa, kokunun kaynağı arızalı bir motor olabilir. Çok güçlü bir koku rahatsızlığı durumunda, bir önlem olarak artık cihazı kullanmayın. İpucu! Olası bir onarım ve ilgili masraflar konusunda tedarikçi veya uzmanla görüşün.

Dikkatinizi Çekebilir

Eviniz için hangi su arıtıcı uygundur ?

Eviniz için hangi su arıtıcı uygundur ? Su inanılmaz bir çözücüdür. Kimyasal maddeler, tuzlar, metal, kirlilikler …

One comment

  1. ramazan

    çeviri yetersiz olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi