Home / Ev Aletleri / Elektrik Süpürgesi Çekmiyor ?

Elektrik Süpürgesi Çekmiyor ?

Elektrikli Süpürge Tozları Çekmiyor

Eğer elektrikli süpürge çalışıyor ancak tozları çekmiyorsa öncelikle yapmamız gereken şey, süpürgenizin iç haznesindeki toz torbasına bakmak. Eğer toz torbası dolu ise haliyle süpürge çekme yapmaz. Şayet torba boş ancak yine çekme yapmıyorsa filtre dolmuş olabilir. Filtreyi çıkartıp silkiyoruz, temizliyoruz yerine takıp tekrar deniyoruz.

Elektrik Süpürgesi Neden İyi Çekmez

Denediniz de olmadı, elektrik süpürgesi halen çekme yapmıyorsa süpürgenin hortumunda tıkanıklık meydana gelmiş olabilir. Bunu anlamak için süpürgenin ön yüzündeki hortum başlığını söküyoruz ardından süpürgeyi hortum suz çalıştırın. Elinizi hortumun çıktığı yere yaslayın.

philips-fc9060

Süpürge elinize emiş yapıyor, ancak hortumu taktıktan sonra toz çekmiyorsa sorun hortumun tıkalı olmasıdır. Hortum tıkanıklığını gidermek için hortumu tazyikli suya tutuyoruz, eğer tıkanıklığa neden olan madde, şey çıkmıyorsa teknik servisi arayıp onların çıkarmasını isteyin. Çünkü kendiniz tamir etmeye

Çalışırken bozarsanız bu garanti dahilinde çıkabilir.

Elektrikli Süpürgesi çalışmıyor / çekmiyor servis çağırmadan aramadan evvel ne yapmam gerekir. üzerindeki kontrol lambalarından cihaza elektrik gelip gelmediğini kontrol edin, açma kapama elektrik anahtarlarını açık konuma getiriniz. sigortası atmış olabilir, kontrol ediniz. enerji giriş fişi, prize tam oturmamış olabilir, kontrol ediniz. toz torbası veya üzerindeki filtreler dolmuş olabilir, kontrol ediniz.

Elektrikli süpürgenin hortum ve benzeri emici aksamlarındaki delinme, yırtılma ve benzeri (hava ayar klapelerinin açık kalması) emiş eksikliğine neden olacaktır. Lütfen Kontrol ediniz. üzerindeki emiş ayar reosta ve düğmelerinin yeterince açılmış olduğunu iyice kontrol ediniz. Elektrikli Süpürgeler  direkt olarak insan sağlığı ile alakalı cihazlar olduğundan düzenli periyotlarla temizlenmeli ve dezenfekte edilmeli

Elektrik süpürgesi bunlara rağmen hala az çekiyor veya hiç çekmiyorsa o zaman elektrik sisteminde bir sorun oluşmuş olabilir veya içerisindeki parçalardan biri bozulmuş demektir. Bu durumda ilgili teknik servise tamire götürmek gerekecektir.

Dikkatinizi Çekebilir

Eviniz için hangi su arıtıcı uygundur ?

Eviniz için hangi su arıtıcı uygundur ? Su inanılmaz bir çözücüdür. Kimyasal maddeler, tuzlar, metal, kirlilikler …

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi