Home / Ev Aletleri / Elektrik Süpürgesi Çalışmıyor

Elektrik Süpürgesi Çalışmıyor

Elektrik Süpürgesi Çalışmıyor Sorununu çözümünü belirtmek için aşağıda listelenen bölüm ya da koşullar Elektrik Süpürgesi Çalışmıyor içindir, aşağıda ki çözümler ile düzeltmeyi deneye bilirsiniz.

Elektrik Süpürgesi Motoru Çalışmıyor

Elektrik Süpürgesi Motoru ÇalışmıyorAnahtarın arızalı olup olmadığını belirlemek için, sürekliliği test etmek için bir multimetre kullanın. Açma / kapama düğmesinin sürekliliği yoksa değiştirin.

Önce, motorun güç kazanmasını sağlamak için güç anahtarını süreklilik açısından test edin. Güç düğmesi sürekliyse, üfleme çarkının serbestçe dönüp dolaşmadığından ve engeller bulunmadığından emin olun. Motora güç geliyorsa ve motor serbestçe dönerse, ancak motor hala çalışmıyor, motoru değiştirin.

Önce, motorun güç kazanmasını sağlamak için güç anahtarını süreklilik açısından test edin. Güç düğmesi sürekliyse, üfleme çarkının serbestçe dönüp dolaşmadığından ve engeller bulunmadığından emin olun. Motora güç geliyorsa ve motor serbestçe dönüyor, ancak motor hala çalışmıyorsa, fan motorunu değiştirin.

Önce, motorun güç kazanmasını sağlamak için güç anahtarını süreklilik açısından test edin. Güç düğmesi sürekliyse, üfleme çarkının serbestçe dönüp dolaşmadığından ve engeller bulunmadığından emin olun. Motora güç geliyorsa ve motor serbestçe dönüyor, ancak motor hala çalışmıyor ise motorlu fırça veya fırçalar yanıklara veya diğer hasarlara karşı kontrol edilmelidir.

İlk denemek sigortadır. Bunu yapmanın en iyi yolu makinenin sigortasını su ısıtıcısının fişiyle değiştirmenizdir – bu da makinenizdeki gibi 13 amper olmalıdır. Ayrıca, elektrik kesintisi yaşanması olasıdır; Bunlar çok nadir olsalar da olabilir, bu nedenle bu olasılığı göz ardı etmeyin.

Evinizdeki elektriklerde veya kullandığınız soketle ilgili bir sorun olabilir – başka bir kablo deneyin – veya bir açma anahtarı etkinleştirilmiş olabilir. Bunlar genel olarak yalnızca uygun nitelikli bir kişi tarafından kontrol edilmelidir!

Denemeniz gereken son şey, kablonun hareket ettirilmesi ve makinenin gelip gelişmeyeceğine bakın. Makine yanarsa, bunun bir arıza olduğunu belirttiğinden daha fazla tavsiye için üreticiye başvurmanız gerekecektir.

Dikkatinizi Çekebilir

Eviniz için hangi su arıtıcı uygundur ?

Eviniz için hangi su arıtıcı uygundur ? Su inanılmaz bir çözücüdür. Kimyasal maddeler, tuzlar, metal, kirlilikler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi