Home / Ev Aletleri / Elektrik Süpürgesi Bakımı Nasıl Yapılır?

Elektrik Süpürgesi Bakımı Nasıl Yapılır?

Elektrik Süpürgesi Bakımı Nasıl Yapılır işte bir kaç ipucu bir şey emmek istiyorsa, elektrikli süpürge . Ancak, onu düzgün bir şekilde muhafaza etmezseniz, ömrünü kısaltır ve ilk kutusunun açılmadığı zamandan daha az berbat olduğunu bulursunuz.

Evcil hayvan varsa Sadece bu değil, ama, değil genellikle vakum temizlik yapan evcil hayvan kokusu yoğunlaştırmak ve hiddet yayılabilir her zaman size vakum (hatta daha fazla alerji mahvedebilir,).

İşte yeni gibi çalışmasını sağlamak için dik durgunluğunuzu derinlemesine temizlemek için birkaç ipucu.

Elektrikli Süpürge Nasıl Temizlenir?

Elektrikli Süpürge Nasıl Temizlenir?Toz haznesini çöp tenekesine boşaltarak başlayın. Ancak henüz boşluğa koymayın. Dışarıdayken, sıcak, sabunlu su dolu bir lavaboda güzel bir yıkama yapın. Bu tepsinin yıkanması, performansını artıracak gibi görünmüyor, ancak bu aşı her ne kadar da ayrı ayrı almanız gerekeceğinden, bu bölümü de yapabilirsiniz.

Toz haznesini vakumun içine geri koymadan önce, toz bölmesindeki veya torbadaki girişte bir ızgara varsa, herhangi bir pislik tarafından engellenmediğinden emin olun.

Vakumu arka tarafına koyun ve altına bir göz atın. Fırça rulosu artıklardan arınmış olmalı ve tahrik kayışından az bir miktar gerginlikle rahatça sarılmalıdır. Bu iplik, saç veya benzeri şeylerle kaplıysa, fırça rulosunu çıkarmalı ve temizlemelisin.

Fırça rulosunun çıkarılmasına ilişkin talimatlar için kullanım kılavuzuna (veya üreticinin web sitesine) başvurmanız gerekebilir. Genellikle, birkaç hızlı açma klipsli plastik bir parça ile yerinde tutulur. Bu korumayı çıkartmak, fırça rulosunu kaydırıp tahrik kayışını çıkarmanıza olanak tanır. Dışarı çıkınca etrafında dolaşabilecek herhangi bir şeyi dikkatli bir şekilde kesmek için makas veya bıçak kullanın.

Ayrıca, fırça rulosunun bulunduğu bölgenin arkasındaki hortum ağzını engelleyen hiçbir şey olmadığından emin olmak için kontrol edin. Fırça rulosunu yeniden takmadan önce herhangi bir engeli temizleyin.

Her şey temizlendiğinde ve pislik kalmadığında, fırça rulosunu tekrar yuvasına takın. Önce, tahrik kayışını yerine geri kaydırın. Çoğu durumda fırça rulosunun yönüne dikkat etmeniz gerekecek, çünkü yalnızca bir yönde takılabilir. Plastik kapağı değiştirin ve vakumu yedekleyin.

Elektrik Süpürgesi Filtresi Nasıl Temizlenir

Sonra, filtre tepsisine bir göz atın. Filtreleri değiştirdikten sonra bir süre geçtiyse, şansınız var, şimdi tekrar yapmanın zamanı geldi.

Elektrikli süpürgeler için kullanılan filtreler fiyat açısından biraz değişiklik gösterir ancak bunları değiştirmek çok ucuz geri ayarlamanız gerekir. Filtrenin değiştirilmesi için parça numaraları ve vakumunuzun hangi filtreye ihtiyacı olduğuna ilişkin ek bilgiler için kılavuzunuza veya üreticinin web sitesine bakın.

Bir kağıt veya elyaf filtresinin ömrünü plastik kaplamalı olarak çıkararak çıkararak ve çöp tenekesinin dışında veya üzerinde iyi bir sallamayı sağlayabilirsiniz. Ayrıca, bir çöp tenekesi kenarına dokunabilir veya tozdan zorla çıkarmak için bir kutu sıkıştırılmış hava kullanabilirsiniz. Bu durum bir karmaşaya neden olur ve hapşırmanıza neden olabilir, ancak plastik, toz birikiminin çoğunu kaldırırken filtrenin sert kalmasına yardımcı olacaktır. Bu aynı zamanda filtreyi orijinal durumuna getirmez ve yeni bir filtre kadar etkili olmayacaktır, ancak değiştirene kadar bir tutam içinde çalışacaktır.

Bazı filtreler durulanır ve tekrar kullanılabilir. Çoğu zaman, bu filtrenin kendisinde (yukarıya bakın) veya el kitabında belirtilmiştir. Örneğin bir köpük filtresi muhtemelen durulanır ve kuruduktan sonra vakuma yeniden yerleştirilebilir. Aşırı toz ve pisliği ılık suyun altında çalıştırmadan önce elle temizleyin. Öte yandan, bir HEPA filtrenin değiştirilmesi gerekiyor, çünkü gevşek bağlanmış elyaflardan yapılmış ve suya girdikten sonra daha az etkili olacak. Vakum emişiniz eskisi gibi değilse, hortumları kontrol edin.

Elektrik Süpürgesi Motoru Nasıl Temizlenir

Hortumun bağlantısının kesilebileceği çok noktalar vardır: vakumun altına yakın olan motorun, hortumun fırça rulosunun arkasında bulunduğu yerden alınması ve vakumunuz da bir hortum bağlantısı varsa aradaki fark. Tüm birleştirmelerin tamamen bağlı ve sızdırmaz olduğundan emin olun, çünkü bazen kullanım sırasında gevşek olabilirler. Gevşek bir hortum bağlantısı kadar basit bir şey, vakumunuzu etkisiz hale getirecek ve emmek yerine toz üfleyecektir.

Kontrol ederken, tıkanmalar veya yığılmalar için hortumlara bakmak için zaman ayırın. Vakum tarafından alınan daha büyük parçalar emme gücünü olumsuz etkileyecek bir hortum içine yerleşebilir. Boru temizleyicilerini veya parmaklarınızı kullanarak, hortumun ucundaki enkazı temizleyebilirsiniz. Ancak, ulaşamayan pislik varsa, hortumu tamamen çıkarabilir ve pislikleri sallayabilirsiniz.

Ayrıca hortumdaki kesikler veya yırtıkların olup olmadığını kontrol edin. Göz yaşı, vakumun performansı üzerinde gözle görülür bir etki yaratacak kadar büyük olmak zorunda değildir ve bu daha az olası senaryodur. Ancak, servis onarım merkezine başvurmadan önce kendiniz kontrol etmeye değer. Vakumu açın ve maruz kalan hortum boyunca elinizi veya hatta bir parça kağıdınızı çalıştırın. Bir kesik veya yırtılma varsa, az miktarda emme hissedin veya hissetmeniz gerekir.

Elektrik süpürgesini muhafaza ettiyseniz ve halen gerektiği gibi çalışmıyorsa, sorunu daha da teşhis etmek için üreticiye veya bir onarım merkezine başvurmayı düşünebilirsiniz.

Çoğu durumda, yeni bir elektrikli süpürge almak maliyetinden çok daha az bir kısmını değiştirmeniz mümkündür.

Dikkatinizi Çekebilir

Eviniz için hangi su arıtıcı uygundur ?

Eviniz için hangi su arıtıcı uygundur ? Su inanılmaz bir çözücüdür. Kimyasal maddeler, tuzlar, metal, kirlilikler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi