Home / Klima / Electrolux Klima Arıza Kodları

Electrolux Klima Arıza Kodları

Electrolux Klima Arıza Kodları açıklamaları

Electrolux Klima Arıza Kodu H5 İç ünite.  Sarı LED, Dış mekan yanıp sönüyor 10 kez. (IPM Koruması) İzolasyon anahtarı vasıtasıyla cihazın besleme gçlerini ayırın. Kompresörden Blue-U, Sarı-V ve Kırmızı-W bayrak terminallerini çıkartın ve bundan sonra her sargının direnç değerini ölçün. Not: Direnç değeri herhangi bir terminal kombinasyonunda aynı olmalıdır. Direnç kontrolleri tamamıysa, dış PCB montajını değiştirin.

Electrolux Klima Arıza Kodu F3 İç ünite. Kırmızı LED, Dış mekan yanıp sönüyor 6 kez. (Dış Ortam Sensörü)

Electrolux Klima Arıza Kodu F4  İç ünite. Kırmızı LED, Dış mekan yanıp sönüyor 5 kez. (Dış Bobin Sensörü)

Electrolux Klima Arıza Kodu F5 İç ünite. Kırmızı LED, Dış mekan yanıp sönüyor 7 defa. (Açık Kompresör Boşaltma Sensörü) Doğru bağlantı için Kondenser Bobini, Dış Ortam ve Kompresör Boşaltma üçlü nokta sensörü fişini kontrol edin. Sensörlerden herhangi biri açık devre olursa, her bir sensörün sürekliliğini kontrol edin; Komple üçlü fişli komplesini değiştirin. Not: Sensörler ve kablolama ile ilgili yukarıdaki kontrollerin hepsi tamamlandıysa, ancak hata kodu hala mevcutsa, ana dış PCB’yi değiştirin. Kondenser Bobini, Dış Ortam ve Kompresör Ana dış PCB’de boşalma sensörü konektör fişi.

Electrolux Klima Arıza Kodları

Electrolux Klima Arıza Kodu F1 İç ünite. (Oda Sıcaklığı Sensörü Arızası)

Electrolux Klima Arıza Kodu F2 İç ünite. (Boru Sıcaklık Sensörü Arızası) İç Ortam ve İç Tüp sensörlerinin doğru bağlanıp bağlanmadığını kontrol edin. İlgili sensörün sürekliliğini kontrol edin, eğer sensör açık devredeyse değiştirin. Not: Sensörler ve kablolama ile ilgili yukarıdaki kontrollerin tamamı tamamlandıysa, ancak hata kodu hala mevcutsa, kapalı PCB’yi değiştirin.

Electrolux Klima arızaları

Electrolux Klima Arıza Kodu H6 İç ünite. (Kapalı Fan Stall) Kapalı namlu tipi fan kanadının serbestçe dönüp dönmediğini kontrol edin. Evaporatör fanı motorunun doğru çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Fan motoru çalışmıyorsa, her ikisi de üç pimli AC-Motor konektör fişlerinin kapalı PCB’ye doğru şekilde sabitlenip yönlendirilmediğini kontrol edin. Üst AC-Motor konnektörü fişinde bulunan Kahverengi ve Kırmızı teller arasındaki AC gerilimini kontrol edin: Yukarıdaki AC voltaj okumaları 10 volt aralığında dalgalanabilir. Üç pimli üst AC-Motor konektör fişini çıkartın ve aşağıdaki noktalardan direnç değerini kontrol edin:

Not: Yukarıdaki AC voltaj kontrolleri mevcut değilse, ana iç ünite PCB komplesini değiştirin. Not: Yukarıdaki direnç değerleri mevcut değilse, iç fan motorunu değiştirin. İç fan motor bağlantı fişi noktaları.

Electrolux Klima Arıza Kodu L3  İç ünite. Kırmızı LED, Dış mekan yanıp sönüyor 14 kez. (Dış DC Fan Motoru Arızası) Kondenser fanı doğru çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Fan motoru çalışmıyorsa, dış PCB’ye doğru fesih için üç uçlu DC-Motor konektör fişini kontrol edin. Ünite, ısıtma veya soğutma modunda (ortam koşullarına bağlı olarak) ayarlandığında, ana dış PCB’de bulunan aşağıda gösterilen noktalardan DC voltajı kontrol edin.
• Kırmızı ve Sarı kablolar: <13 Volt DC. • Kırmızı ve Beyaz teller: <13 Volt DC.

Electrolux Klima Arıza Kodu H3 İç ünite. Sarı LED, Dış mekan yanıp sönüyor 8 defa. (Kompresör Aşırı Yük Koruması) Aşağıdaki noktaları kontrol edin: • Soğutucu akışkanı şarjı. • Kılcal tüp içinde kısıtlamalar. • Kapalı ve dış hava bobinlerinde hava akışı zayıf. • Dört yönlü geri vites valfinin düzgün çalışması. Aşırı sıcaklık korumasına doğru fesih ve süreklilik sağlamak için dış PCB’de bulunan Aşırı Sıcaklık konektör fişini kontrol edin. Üç kompresör terminalinin yanında bulunan aşırı sıcaklık korumasını kontrol edin. Not: Bu aşırı sıcaklık koruyucusu “normalde kapalı” dur.

Electrolux Klima Arıza Kodları

Electrolux Klima Özellikleri Doğa dostu ve ozon tabakasına zarar vermeyen R410A soğutucu gaz kullanılır. A sınıfı modellerinde minimum enerji sarfiyatı yapılır. Tüm modellerde yüksek seviyede verim sağlar. Uzun vadeli kullanım özellikleri ile kullanıcı memnuniyeti sağlar.

Dikkatinizi Çekebilir

Klima Neden Su Damlatır ?

Klima Neden İçeri Su Sızıyor? Klima Neden Su Damlatır İşte  yaz ayları sırasında aldığımız ortak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi