Home / Bilişim / Ekran Kartı Sorunları

Ekran Kartı Sorunları

   Ekran Kartı Sorunları ve bu sorunların çözümüne değineceğiz. Bilindiği gibi bir bilgisayarın en önemli parçalarından birisi de ekran kartıdır. Ekran kartında çıkacak bir sorun tüm işlerinizi yapmanızı engelleyebilir ve sizi zor bir durumda bırakabilir.

Sürücünüzün Güncel Olmaması veya Hatalı Yüklenmesi

Bu durumda yapmanız gerekenler ekran kartınızı güncel sürüme yükseltmeniz veya ekran kartınız hatalı yüklenmişse tekrar yeni bir yükleme yapmanızdır. Bu işlem için ekran kartınızı güncelleyebileceğiniz veya yeniden yükleyebileceğiniz bir siteye ihtiyacınız olmakta. İlk olarak hangi marka ekran kartını kullandığınızı bilmelisiniz ve buna göre internetten kullandığınız ekran kartının web sitesine girerek gerekli güncellemeleri yükleyebilirsiniz.

Ekran Kartınızın Fazla Isınması

Bilgisayarınızın aşırı ısınması sonucu ekran kartı ve sürücüler buna bağlı olarak hasar görebilir ve bu durum ekran kartınızın çalışmamasına neden olabilir. Bu sorunun çözümü oldukça basit; bilgisayarınız için soğutma sistemleri kullanabilirsiniz. Bunun yanında bilgisayarınızın sıcaklığını sürekli ölçen ve herhangi bir durumda size sinyal veren bir program işinize yarayabilir.

Ekran Kartınızın Fazla Isınması

DirectX Sürücüleri Bozuk veya Güncel Değil

DirectX sürücülerinin güncel olmaması veya bozuk olması ekran kartının çalışmamasına veya sürekli hatalar almanıza sebep olmaktadır. Ayrıca bazı oyunları bilgisayarınızda çalıştırmak için güncel DirectX sürücülerini yüklemeniz gerekiyor. Bu hatayı çözmek için Microsoft’un web sitesinden son güncellemeyi yüklemeniz gerekmektedir.

Bilgisayarın Yeterli Güçte Çalışmıyor OlabilirBilgisayarın Yeterli Güçte Çalışmıyor Olabilir

Bilgisayarda bulanan güç ünitesi eğer ekran kartının çalışmasına yetecek gücü üretemiyorsa ekran kartı hatası meydana gelecektir. Bu sorun genelde yeni ekran kartlarında görülmektedir. Son teknoloji ekran kartlarında güç tüketimi daha fazladır. Bu durumda yeni bir PSU yani güç besleme ünitesi almanız gerekiyor.

Dikkatinizi Çekebilir

Playstation 4 Yazılım Güncelleme

Playstation 4 Yazılım Güncelleme

Playstation 4 Yazılım Güncelleme Sürüm 5.05’in temel özellikleri: PlayStation 4 için Sistem Yazılımı sürüm 5.05 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Başarı Getirmez !
Servis Çağrı Merkezi