Home / Ev Aletleri / Düdüklü Tencere Pişirici Türleri
Düdüklü Tencere Pişirici Türleri

Düdüklü Tencere Pişirici Türleri

Düdüklü Tencere Pişirici Türleri Yararlar konusunda ikna olduysanız ve satın almayı düşünmeye hazırsanız, seçim yapabileceğiniz iki temel basınç ocak çeşidine sahipsinizdir.

Ocak Düdüklü Tencere

Ocak önleyici ocaklar, adından da anlaşılacağı üzere, kendi güç kaynaklarını kullanmak yerine ocağınız üzerinde ısıtılmıştır. Genellikle, dolaplarınızda bulunması muhtemel diğer tencere ve tencerelerle karşılaştırılabilir bir boyuttadır ve bunlar yanında saklanabilirler.

Elektrikli düdüklü tencereden daha çabuk çalışırlar. Çalıştırmak için ne kadar zaman harcadıklarını göremezsiniz (göreceksiniz), işiniz bittiğinde (bırakma zamanı denilen şeyleri) daha hızlı alırsınız. Fırın tezgahlarının kullanımdayken gözlerine bakmanız ve giderken sıcaklığı elle ayarlamanız gerekiyor. Çoğu modelde yerleşik olmayan diğer mutfak sayaçlarını da kullanmanız gerekir.

Stovetop basınç ocaklarının elektrikle karşılaştırılmasındaki en büyük yararı, dayanıklılığıdır – çoğu modelin paslanmaz çelikten yapılmış olması durumunda, birkaç on yıl süreceklerine güvenebilirsiniz.

Yararları:
Ile pişirmek için hızlı.
Depolaması kolaydır – karşı alan gerektirmez.
Son olarak uzun zaman.
Daha yüksek bir PSI’ya sahip ol.
Genellikle oldukça uygun fiyatlı.
Akılda tutmak:
Daha fazla dikkat isteyin.
Harici bir zamanlayıcı kullanmanız gerekir.

Elektrikli Düdüklü Tencere

Elektrikli ocaklar, daha kolay pişirme deneyimi isteyen şefler için popülerdir. Onlarla pişirmeye başlamak biraz zaman alıyor ve yemek bittiğinde yemekleri çıkarmak için daha uzun süre beklemek zorunda kalıyorsunuz, pişirirken basınçlı ocak bırakıp dikkatinizi başka şeylere yönlendirebilirsiniz. Tencerenin kendisi sıcaklığı izler ve gerekli değişiklikleri yapar, böylece endişe etmenize gerek kalmaz.

Elektrikli ocaklar, kullandıkları enerji miktarı açısından biraz daha etkilidir ancak ısı kaynağı inşa edildiğinde, ocak modellerinden çok daha hantal olma eğilimindedirler ve çok fazla alan kaplarlar. PSI değerleri yüksek olmadıklarından (çoğu soðutözlü ocaklar gibi yüksek seviyede bir basýnç seviyesine asla ulaþmazlar), bir çok basýnç tenceresi tarifini saðlayan zamanlama doðru olmayacak ve ayarlamayı öğrenmek zorunda kalacaklar.

Ne yazık ki, elektrikli bileşenler genellikle ocaklı tencere modellerinin yaptığı sürece basınçlı ocakların neredeyse sürmediği anlamına geliyor. Bazı markalar daha uzun süre dayanabilmesine rağmen, bunları en fazla bir kaç yıl çalışmaya güvenebilirsiniz.

Yararları:
Ile pişirmek daha kolaydır.
Daha iyi enerji verimliliği.
Isı kaynağı ve zamanlayıcı dahili.
Akılda tutmak:
Daha fazla maliyete eğilin.
Ile pişirmek için daha uzun zaman ayırın.
Büyük ve hacimli – sayaç alanını kullanın ve saklamak daha zor.
Düşük PSI.

Dikkatinizi Çekebilir

Eviniz için hangi su arıtıcı uygundur ?

Eviniz için hangi su arıtıcı uygundur ? Su inanılmaz bir çözücüdür. Kimyasal maddeler, tuzlar, metal, kirlilikler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi