Home / Ev Aletleri / Dış Isıtma Veranda Isıtıcı Nasıl Seçilir
Dış Isıtma Veranda Isıtıcı Nasıl Seçilir

Dış Isıtma Veranda Isıtıcı Nasıl Seçilir

Dış Isıtma Veranda Isıtıcı Nasıl Seçilir Yaz sizi şımartabilir. Öğleden sonraları ve akşamları dışarıda geçirirken verandanızın tadına alışıyorsunuz ve sonra soğuk hava vurmaya başlıyor. Açık havada çalışan bir ısıtıcıya yatırım yapmadığınız sürece, sonbahar ve kış aylarında verandaki veya avludaki akşamlar ansızın bir seçenek değil gibi hissetmeye başlarlar.

Bir açık hava ısıtıcı rahatça evinizin dış mekanlarda yararlanmak mümkün olacaktır nasıl Yılın kadar uzanır. Birkaç ay daha uzun süre, siz ve ev sahibi konuklarınız verandada çok soğuk olmadan zaman geçirmeye devam edebilirler.

Dış Isıtma Veranda Isıtıcı Nasıl Seçilir sorusu Soğuk günlerde veranda ya da avluda güzel ve kızarmış ekmek tutmak için birkaç farklı seçeneğiniz var. Bu kılavuz, mevcut açık hava ısıtıcılarının temel tiplerini ve sizin için en iyisini seçmenize yardımcı olması için düşünmeniz gereken en önemli faktörleri keşfedecek.

Dış Isıtıcılar İçin Yakıt Tipleri

Dış mekan ısıtıcıları tipik olarak dört ana yakıt türünden birini kullanır – Doğalgaz, Propan, Elektrikli ve Ahşap – her biri kendi artı ve eksilerini belirtir. Her yakıt türünü daha yakından inceleyelim ve sizin için en iyi yakıt türünü daraltmaya yardımcı olun. 

Propan Gaz

Propan ısıtıcıları, verandanıza veya bahçenize eklemek oldukça kolaydır. Genellikle profesyonel kurulum gerektirmez, bu yüzden onları bir araya getirmek, benzin deposunu takmak ve çalıştırmak meselesidir.

Ne yazık ki, uzun vadede doğal gaz dış ısıtıcılardan daha pahalıya mal oluyor ve bu seçenekle giderseniz gaz deposunu her zaman değiştirmeyi planlamalısınız, ancak başlangıç ​​kolaylığı birçok kullanıcıyı cezbetmektedir. Ve propan deposu bittiğinde, depoyu yenisiyle değiştirmek son derece kolaydır.

Yararları
Hızlı ısın.
Kurulum gerekli değildir.
Taşınabilir; En çok sıcaklığa ihtiyaç duyduğunuz yere taşınabilir.
Akılda tutmak:
Propan maliyeti doğalgazdan daha fazladır.
Benzin depolarının periyodik olarak değiştirilmesi gerekecek.
Kapalı veya kapalı bir alanda kullanılmamalıdır.

Doğalgaz
Doğalgazlı dış mekan ısıtıcıları, genellikle gaz tesisatınıza bağlanmalarına ihtiyaç duyacakları için profesyonel kurulum gerektirir. Bu nedenle, diğer ısıtıcı tiplerine göre – ısıtıcı kendisi ve kurulum maliyetleri için – biraz daha ayarlıyorlar. Ancak, bunları yükledikten sonra kullanmak için en ucuz olanlardır ve bakımlarının inanılmaz derecede kolay olması.

Yararları
Kullanmak için ucuz.
Bakımı kolay.
Akılda tutmak:
Satın almak ve kurmak için pahalı.
Kapalı veya kapalı bir alanda kullanılamaz.
Doğalgaz hattı nedeniyle taşınması zor olabilir.

Elektrik

Elektrikli dış ısıtıcılar genellikle çok uygun bir seçenektir. Asma ve duvara monte edilen modeller haricinde, elektrikli dış hava ısıtıcıları herhangi bir kurulum gerektirmez ve yalnızca takılması gereklidir. Ana rahatsızlıktan dolayı elektrikli ısıtıcınızı prize yakın bir yerde tutmanız gerekir.

Elektrik kullanımı devam etmek için gaz ve ahşaptan çok daha pahalıdur, ancak elektrikli ısıtıcıların kullanımı ve bakımı çok kolaydır ve kapalı veya kapalı bir alanda güvenle kullanılabilecek tek dış hava ısıtıcı türüdürler.

Yararları
Kullanımı kolay – sadece takın.
Kapalı veya kapalı alanlarda güvenle kullanılabilir.
Kolay kullanım ve bakım.
Akılda tutmak:
Uzun vadede kullanmak için daha fazla maliyet.
Sadece bir prizin yakınında kullanılabilir.
Isınmanın yavaş olduğu ispatlanabilir.

Odun

Ahşap, sağladığı atmosfer için en sevdiğim seçenektir. Daha fazla bakım gerektirir – yangın devam etmek için daha fazla ahşap ekleyin ve sonra külleri temizlemek zorunda kalırsınız, ancak insanlar yangınla oturmanın ortamını ve yanarken koku kokusunu takdir ettiğinden, ateş çukurları ve şiminatlar popülerdir.

Bir ateş çukuru veya şininea, bazen diğer rüzgâr sıcaklarında, özellikle rüzgarlı bir günde ateşlemek için daha karışık olabilir. Ayrıca, kolayca azaltabileceğiniz veya belirli bir sıcaklık ayarını yapabileceğiniz bir şeyden çok, ısı seviyesi üzerinde daha az kontrol sahibi olursunuz. Birçok insan için, ahşap yangınının görünüşü ve hissi, ödün vermeye değer kılar.

Yararları
Harika bir atmosfer sağlar.
Satın almak veya inşa etmek için uygun fiyatlı.
Akılda tutmak:
Diğer seçeneklerden daha fazla bakım gerektirir.
Tutuşmayı ve istenilen ısıtma seviyesinde muhafaza etmeyi daha becerikli.
Şehri yaşarsanız ahşap almak zor veya pahalı olabilir.

Dikkatinizi Çekebilir

Eviniz için hangi su arıtıcı uygundur ?

Eviniz için hangi su arıtıcı uygundur ? Su inanılmaz bir çözücüdür. Kimyasal maddeler, tuzlar, metal, kirlilikler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi