Home / Elektronik / Dijital kamera Açılmıyor Onarım İpuçları

Dijital kamera Açılmıyor Onarım İpuçları

Dijital kamera Açılmıyor Onarım İpuçları dijital kameralar için onarım ipuçları Açılmayan kamera için, havluya atmadan önce denemelisiniz bazı müdahaleci olmayan basit düzeltmeler var. Bu ilk yazı bir yerden kopyalanmış. Canon A520 için bir düzeltmeydi, ancak aynı sorunla diğer kameralar için de geçerli mi emin değil misiniz?

Dijital kamera Açılmıyor

Açılmayacak veya açılmayacak bir kameranız olanlarınız için, özellikle de lensinizin uzatıldığı bir elektrik kesintisinden sonra meydana gelmesi durumunda lütfen deneyin. Bunu yaparsanız, lütfen kamera marka / modeliniz gibi özelliklerle ilgili bir açıklama yapın ve sizin için mi, yoksa sizin için mi işe yarayıp yaramayacağına bakın.

“ÖLÜ KAMERA, LENS AÇIK-Kamera hala açıkken piller tamamen biterse, yeni piller takıldığında tekrar başlatılamayabilir. Fakat hafıza kartını çıkarırsanız, yeni pilleri siz de taktıktan sonra takın. Hata E30, bir bellek kartı takılı olmadığı anlamına gelir, bu yüzden kapatın, SD kartına girin ve bir kez sonuna kadar açın. “

Dijital kamera Çalışmıyor

Tamam, böylece yukarıdaki işe yaramadı. Bakacakların pillerin kendileri. Alkalin piller mi kullanıyorsunuz yoksa bu “Süper Ağır Hizmet Tipi” piller mi? Eğer öyleyse, şüphesiz sorununuzu keşfettik. Alkalin ve düzenli “süper ağır hizmet tipi” piller sadece bir dijital fotoğraf makinesinde birkaç pics’in üzerinde güce sahip değildir. Bazıları kameranın devreye alınmasında yalnızca güçlük çekebilir.

Yeni oldukları ve pakette oldukları önemli değil.Dijital kameralar çoğunlukla şarj edilebilir NiMH pillerle kullanılmalıdır (talimat kitapçığına hala sahipseniz, “piller” bölümüne açın. Az önce söylediğim şeye benzer bir bildirimde bulunacağından emin olun). Çoğu perakende satıcısı NiMH pillerini dört dolara yaklaşık 7 dolara satmaktadır (şarj cihazı bulunan piller için yaklaşık 15-19 dolar).

Alkalinlerin üzerinde uzun vadede büyük paralar kazandıracaklarını unutmayın ve şarj başına en az 100 resim (ve muhtemelen çok daha fazlası) için sürdüreceklerdir. Performanslarından çok memnunuz ve onları daha önce almadığınız için kendinize tokatlayabilirsiniz. Mağazadayken, pakette en az 2500 mah olan bir güç payı arayın.

Tamam, belki yeni takılmış piller fotoğraf makinenizi tamir etmedi, henüz vazgeçmeyin. Kontrol etmeniz gereken diğer şey pillerinizin pil mesajlarıyla gerçekten temas kurması ve bu mesajların temiz olması. Değilse, direkleri bir miktar yukarı / aşağı eğin ve belki biraz Q-tipinde alkol ile temizleyin.

Sonraki denemek gereken şey pil ve flaş kartı kapısını incelemektir. Kapılar kapatıldığında harekete geçen genellikle her iki kapıda da küçük bir anahtar var (bazı SD kart kapılarında bu anahtara sahip değil). Aksi takdirde, kamera flaş kartı veya fotoğraf makinesi başlatma sırasındaki hasarları önlemeyecektir.

Çoğu kamerada, kapıda genellikle küçük plastik bir parça bulunur ve bu kapı kapandığında bir pin anahtarına bastırır. Bu anahtarları tanımlamaya çalışmak için her iki kapıyı da yakından inceleyin. Bir çok kez küçük plastik ucu aşınır veya kopar, ancak küçük yapıştırılmış yedek ile jüri tarafından kolayca arıtılabilir.

Pabucu ve Pimli Anahtarların Örnekleri

Yukarıdakilerin hepsini denediyseniz ve yine de şansınız yoksa, problem muhtemelen kameranın içindeymiş gibi görünüyor. Gelecekte, muhtemelen kontrol etmeniz gereken şeyleri umutla resimsel bir rehberle birlikte yayınlamayı düşünüyorum.

Bir örnek, fotoğraf makineniz CompactFlash kullanıyorsa, tüm pimlerin kart yuvasında mevcut ve hizalı olduğundan emin olmak için kontrol edin (eğer bükülmüşse, sıska “kuyumcular” tornavida ile bunları düzleştirin veya düzeltin, daha sonra nihai için flaş kartını takın yeniden düzenlenmesi).

Daha önce olduğu gibi, bu basit düzeltmelerden biri sizin durumunuzda çalıştıysa lütfen kameranızın yapımcılığına ve hangi düzeltmenin çalıştığına bir yorumda bulunun.

Dikkatinizi Çekebilir

Yavaş Bilgisayar PC Nasıl Temizlenir ?

Yavaş Bilgisayar PC Nasıl Temizlenir ? Bilgisayarın yavaş çalıştığı çeşitli nedenler açıklanmakta ve yavaş bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi