Home / Beyaz Eşya / Derin Dondurucu Turuncu Işık Neden Yanar

Derin Dondurucu Turuncu Işık Neden Yanar

Derin Dondurucu Turuncu Işık Neden Yanar Dondurucunuz topraklı priz ile çalıştırınız.. Cihazı kullanmaya başlamadan önce içini nemli bir bez ile temizleyip, kuru bez ile iyice kurulayın. Çok soğuk bir ortamda nakledildiyse , derin dondurucu çalışmadan en az 2 saat bekleyiniz.

Derin Dondurucu Turuncu Işık

Gıda maddesini dondurucunuz koymadan önce Süper turuncu düğmesini basarak cihazı çalıştırınız. Turuncu ışık yanacaktır.24 saat bu şekilde kapağını açmadan çalıştırınız, içerisini doldurmayınız . Derin Dondurucu Turuncu Işık

Cihazınızı ilk çalıştırma yapacağınız durumlarda bu işlem yapılmalıdır. Gıda maddeleri dondurucunuz koyarken dikkatli davranmanız ürünü ve dondurucunuzun bozulmaması için önemidir. Dondurucuyu kesinlikle 1 defada doldurmayınız. Gıda maddesini dondurucuya koyarken bölüm A-2 deki ürününüze karşılık gelen Dondurma Kapasitesine Kg/24 saat göre yerleştiriniz. Örnek olarak  200’lük Blok Kapaklı derin dondurucunuz varsa, önce turuncu düğmeye basarak , 24 saat kapağını açmadan çalıştırınız .

Derin dondurucu arızaları ve çözümleri

Bölüm A-2’deki donma kapasitesine baktınız da 11Kg/ 24 saat olduğunu görmekteyiz.Yani 11 kg koyduğumuzda, diğer 11 kĞ koyabilmek için 24 saat beklemeliyiz.Yiyeceklerinizi bu şekilde doldurunuz. Yukarıda bahsedilen 24 saatlik dondurucunuzun içi boşken çalıştırılması,sadece ilk kullanım için gereklidir. Dondurucunun sıcaklığı termostat düğmesi ile ayarlanır. derin dondurucu arızaları ve çözümleri

Dondurucunuzun ilk defa kullanmaya başlarken 4 ayarında tutunuz. Daha sonra ortam sıcaklığına göre değiştirilebilirsiniz. Sıcak ortamda 4 ile 7 ,soğuk ortamda ise 1 ile 4 arasında tutulması gerekmektedir .Eğer dondurucunuzun kırmızı ışığı sürekli yanıyorsa , içindeki gıda maddeleri bozulma tehlikesi taşımakla olduğundan termostat ayarını yükseltiniz.

Yükleme esnasında kapağı uzun süre açık tutmayınız. Kırmızı ışığın yanması, içi sıcaklığın normal seviyesinin üstünde olduğunu belirtir . Dondurucunuz gıda maddeleri koyduğunuzda veya kapağını uzun süre açık tutmaktan dolayı kırmızı ışık yanarsa termostat ayarını yükseltiniz.

Gıdalarımızı dondurucunuz koymadan önce A-5 Gıdaların Paketlenmesi Bölümünü dikkatlice okuyunuz. Gıda maddelerini dondurucunuzun iç duvarına temas edecek şekilde yerleştiriniz. Sonrada yerleştirilen gıda maddeleri kesinlikle donmuş olan gıda maddeyi ile temas etmemelidir.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

One comment

  1. Beko difrizimizin turuncu lambası devamli yanıyor.ne yapmalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi