Home / Beyaz Eşya / Derin Dondurucu Soğutma Ayarları

Derin Dondurucu Soğutma Ayarları

Derin Dondurucu Soğutma Ayarları Tavsiye edilen buzdolabı ve derin dondurucu sıcaklıklarını birkaç farklı web sitesinde buldum, hepsi kabaca aynı rakamlarda anlaştılar. Önerilen buzdolabı sıcaklığı 2 ila 5 ° C (34 ila 40 ° F) arasındadır. Bir buzdolabı bakteri üremesini durdurmaz, bu nedenle seçilen sıcaklık sadece bakteri üreme oranını etkiler.

Sıcaklık ne kadar düşükse, gıdanızın bozulması o kadar uzun sürer. Buzdolabında genellikle yiyecek bırakmazsanız ve özellikle soğuk içeceklerden hoşlanmıyorsanız, sıcaklığınızı tavsiye edilen değerin üstünde güvenli bir şekilde yükseltebilirsiniz.

Derin Dondurucu Önerilen sıcaklıklar

Önerilen dondurucu sıcaklığı -18 ° C (0 ° F) dir. Bulduğum tüm alanlar, bunun bakteri üremesinin durduğu sıcaklık olduğunu öne sürdü. Çoğu site, donmanın aslında bakterileri öldürmediğini, ancak büyümesini / çoğalmasını durdurduğunu belirtti. Bakterilerin tam 0 ° F’de büyümeyi bırakması garip bir tesadüf olarak bulundu. Daha sonra bununla ilgili daha fazla şey.

Derin Dondurucu Sıcaklığı ayarlama

Termostat ayarlarını yapmanın en zor kısmı ayar kadranı bulmaktır. Derin dondurma sırasında, dışarıda, sol alttaki zemin yakınında buldum. Derin dondurucumda, sırtın içindeydi. Buzdolabımın en üst kısmında, en üstte idi.

Termostat ayarlarının değiştirilmesi, kadranın ayarlanması, bir termometre ile dengeleninceye kadar sıcaklığın izlenmesi (muhtemelen bir derin derin dondurma için bir gün veya daha fazla) ve istenen sıcaklığa ulaşana kadar ayarın tekrarlanması meselesidir.

Derin Dondurucu Sıcaklığın yükseltilmesinin sonuçları

Önerilen dondurucu sıcaklığı hakkında farklı kaynaklardan gelen bu ezici bir anlaşma göz önüne alındığında, dondurucu sıcaklığım -18 ° C’nin altında tutmanın, gıdaları uzun süre güvenli bir şekilde saklayabilmesinin tek yolunun bir müjde olarak almaya hazırım. Ancak, o kadar kolay ikna olmadım ki, hayatta kalabilecek ve -18 ° C’ye kadar üreyebilecek bakterilerin tam olarak ne olduğunu bulmaya karar verdim. Sürprizime fazla fazla değil, hiçbir şey bulamadım.

Derin dondurucu derece ayarı

Derin Dondurucu Soğutma Ayarları Bakteriler, geliştiği sıcaklıklara dayalı beş gruptan birine sınıflandırılır. Bu gruplar psikotroplar, psikotroplar, mezofiller, termofiller ve hipertermofillerdir.

Görünen o ki, -10 ° C, bakterilerin belirgin bir büyüme yaşadığı en düşük sıcaklık ile ilgilidir. Öyleyse neden tavsiye edilen dondurucu sıcaklığı -18 ° C? Bu bilgiyi hiçbir yerde bulamadım, ancak bazı fikirlerim var:

0 ° F, bakteriyel büyümeyi durdurmak için gereken sıcaklığın çok altında olan güzel bir yuvarlak numara gibi görünüyordu.

Defrost çevrimlerinden daha hızlı iyileşme sağlayabilir. Çoğu modern dondurucu “donmaya açık” yani donmayı önlemek için “soğutma bobinleri” ni düzenli olarak ısıtırlar. Dondurucu içeriğini -18 ° C’de tutarak, buz çözme işlemi sırasında içeriğin sıcaklığı -10 ° C’nin üzerine çıkma olasılığı azdır.

Güç kesilirse veya cihazın performansı düştükçe emniyet marjı sağlayabilir. Bu durumda, sıcaklık çok artmadan problemi fark etmek için daha fazla zamanınız olurdu.

En soğuk noktada sıcaklığı ölçmek için uğradıysanız, dondurucu boyunca sıcaklık değişimi oluşturabilir. Cihazlarımın sıcaklığını ölçerken, farklı yerlerde denedim ve nihai okumamı sıcak noktadan aldım.

Dondurucumun buzu çözme döngüsü var, ancak derin dondurmam. Buz özme döngülerinin toleransını arttırmak ve elektrik kesintileri için bir güvenlik sınırı sağlamak için daha iyi bir yol, buzdolabında daha büyük bir termal kütlenin tutulmasıdır (örneğin, bazı dondurulmuş su hazneleri). Dikkatinizin aksine, dondurucunuzda daha büyük miktarda malzeme olması dondurucunun daha fazla güç tüketmesine neden olmaz (ilk soğutma sırasında hariç). Genel olarak, dondurucu sıcaklığını tavsiye edilen -18 ° C’den -10 ° C’ye (en sıcak noktada) yükselterek sonuçlarının düşük olduğu görülür.

Sonuçlar

Buzdolabınızın sıcaklığını önerilen maksimum 5 ° C’nin üzerine çıkarabilirsiniz. Tek sonuç, yemeğinizin daha sıcak olması ve daha hızlı yağması olacaktır. Soğuk içeceklere özellikle bağlı değilseniz ve yiyecekleri buzdolabında çok uzun süre bırakmayacaksanız, sıcaklığı yükseltmeyi düşünün.

Dondurucunuz otomatik bir buz çözme döngüsüne sahip değilse, gıdalarınızın daha hızlı bozulmasından korkmadan, muhtemelen -10 ° C (-18 ° C önerisine rağmen) kadar yüksek bir sıcaklığa kadar yükseltebilirsiniz.

Derin dondurucu sıcaklığı -10 ° C’ye kadar yükseltebilir, ancak bazı ek termal kütleleri (dondurulmuş su jumları) koymak isteyebilirsiniz. dondurucuda. Bu, buz çözme döngüsünün dondurucu içeriğinin sıcaklığını önemli ölçüde yükseltmesini önleyecektir.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi