Home / Beyaz Eşya / Derin Dondurucu Durmadan Sürekli Çalışıyor

Derin Dondurucu Durmadan Sürekli Çalışıyor

Derin Dondurucu Durmadan Sürekli Çalışıyor Derin Dondurucunun Çalışmasını Durdurmama Yardım Bir dondurucu, çoğu hane halkında dükkanlar, restoranlar, barlar ve daha pek çok şey söylemeyeceğiniz bir cihazdır. Kısacası, derin dondurucular bir formda ya da başka bir yerde hemen hemen her yerde bulunurlar, ancak az sayıdaki kişinin aslında ne kadar yaygın olmasına rağmen, nasıl çalıştıklarını biliyorlar.

Derin Dondurucu Sürekli Çalışıyor

Elbette, insanlar yemekleri soğuk tuttuğunu biliyor, ancak birkaç insan aslında nasıl çalıştığını anlıyor, yaygın bir yanlış anlayış birçok insanın derin dondurucuları çalıştırdığını ve yapmadığını düşünüyor! Düşünmek garip gelebilir ama bir dondurucu asla çalıştırılmamalıdır, çünkü eğer olursa, aslında çok fazla buz biriktirir.

Bu, dondurucunun soğuk olmasına neden olabilir ve açılıp kapanır ve sonra bir sorun kapanır, ayrıca motora daha fazla baskı uygulayacağınızdan emin olabilirsiniz. Dolayısıyla, dondurucunuz koşmayı bırakmazsa , neyin yanlış olduğunu bulmak için dondurucunuzu incelemek için profesyonel bir teknisyeni / tamirhaneyi aramalısınız .

Derin Soğutucu Her Zaman Çalışıyor

Buz çözme işlemini çözebilir ve geçici olarak sorunu çözebilirsiniz, ancak geri dönecektir. Çalıştırmayı durdurmayacak bir dondurucu çözmenin tek yolu, sorunu kaynağında ele almaktır. Çoğu insan bu sorunu kendiniz çözemez, ancak Onarım Yardımcısı yardımcı olabilir – dondurucu cihazınızın sürekli çalışmasına neden olabilecek şeyleri bir göz atalım.

Kapı / Kapak Contası

Dondurucunuz sürekli çalışıyorsa, en yaygın nedenlerden biri dondurucu kapısı veya kapak contesidir (dondurucu modelinize bağlı olarak), kapak veya conta hava geçirmez bir conta oluşturur ve herhangi bir şekilde hasar görmesi durumunda havayı sızdırır ve dondurucu kompresörü daha sonra telafi etmek için sürekli çalışacaktır.

İyi haber şu ki bu problem genellikle bir tamirci düzeltmek kolaydır sadece çatlak tamir veya daha ciddi durumlarda yeni bir kapı yükleyin. Dolayısıyla, dondurucu her zaman çalışıyorsa, kapıyı dikkatle inceleyin ve çatlaklara veya hasarlara dikkat edin.

Elektronik Gösterge Panosu

Elektronik gösterge panosu, bir dondurucuda, iç sıcaklığı ayarlar, denetler, fanlar motorunu etkinleştirir ve çok daha birçok önemli işi yapar. Yani, muhtemelen işe yaramazsa veya hasar gördüğünü tahmin edebileceğiniz gibi, bazı ciddi sorunlara neden olabilir.

Hasar görmüş veya hatalı bir elektronik ekran kartı çok sayıdaki soruna neden olabilir, ancak en sık kullanılanlardan biri kompresör ve fan motorlarının sürekli çalışması sayesinde dondurucunun kapanmasını engeller. Elektronik ekran kartını takma veya değiştirme gerçekten yalnızca profesyoneller tarafından halledilebilecek bir iştir, bu nedenle kendiniz de deneyip denemeyin – lütfen ücretsiz bir tavsiye için Repair Aid London’ı arayın .

Buz Çözme Zamanlayıcısı

Buzsuz bir dondurucuya sahipseniz, bu soruna karşı hâlâ bağışıklık duymuyorsunuz, korkuyorum, minnetle bu dondurucu tipinde genellikle çok yaygın bir neden var. Yani defrost zamanlayıcısı, defrost zamanlayıcısı donmazdaki bir dondurucunun ısıtıcısını devirler. Dolayısıyla, düzgün çalışmaması durumunda dondurucunun ısıtıcıyı harekete geçiremeyeceği için muhtemelen biriken buz görmeye başlarsınız, bu yüzden sadece sürekli çalışıyor olacak.

Neyse ki, bu genellikle profesyonel tamirci / teknisyenin elinde çözmek için genellikle basit bir sorundur ve bu arada eritme döngüsünü manuel olarak etkinleştirmek mümkün olabilir. Bununla birlikte, bütün donma öncesi derin dondurucuların manuel bir ayarı bulunmayacak ve siz de olsa defrost zamanlayıcınızı tamir etmesi veya sizin için değiştirmesi için Onarım Yardımcısı arayalısınız.

Buz Çözücü Isıtıcı

Son olarak, buz özücü dondurucuları, yani buz çözücü ısıtıcıyı etkileyebilecek başka bir bileşenimiz var! Buz özücü, donma ihtimali olan dondurucuları buzsuz hale getiren şeydir, çünkü bir döngüde etkinleşecek ve buz birikmesini önleyecektir. Veya en azından ısıtıcıyı çalıştıran şey, yukarıda gördüğümüz eritme zamanlayıcıyı yapmaktır.

Fakat buz özme zamanlayıcısı doğru çalışıyorsa, ancak makineniz hala kesintisiz çalışıyorsa, buz çözme ısıtıcısı ile ilgili sorun olabilir. Buz özme zamanlayıcısı ile ilgili bir problem daha sık görülürken, buzlanmayan donduruculardaki ısıtıcılar bozulabilir.

Isıtıcınız hasar görmüşse, arızalıysa veya arızalıysa, onarılması veya değiştirilmesi önemlidir, aksi halde sizin için daha fazla sorun oluşturabilecek don oluşumu ile uğraşabilirsiniz. Bu nedenle, her zaman olduğu gibi, Onarım Yardımcılığımız profesyonel tamirhanımızı veya teknisyeni arayarak, ısıtıcıyı çoklu bir metreden test edebilecek ve daha sonra herhangi bir onarım veya değiştirme işlemini gerçekleştirebileceklerdir.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi