Home / Beyaz Eşya / Derin Dondurucu Çok Gürültülü Çalışıyor

Derin Dondurucu Çok Gürültülü Çalışıyor

Derin Dondurucu Çok Gürültülü Çalışıyor Olmasının sebebi Bunu bilmiyor olabilirsin, fakat dondurucuda bir ses var, şimdi dondurucu modelinize bağlı olarak, yalnızca sağınızda olduğunuzda duyabileceğiniz çok sessiz bir ses olabilir. Fakat emin olabileceğiniz bir şey, dondurucunun ne zaman ses çıkarmaması gerektiğini fark edeceğinizdir.

Dondurucular genellikle çok sessiz olduğundan, işitme cihazlarında bir sürü ses sizi birdenbire anlayışla endişelendirir. Ancak bazı güzel haberler var, çünkü genellikle yüksek sesler ilk göründüğü ölüm bellidir.

Dondurucu Çok Gürültülü

Genellikle muhtemelen değiştirilmesi gereken hatalı bir bileşen yüzünden olacak, bu iyi bir haber değil, ancak nitelikli bir soğutma tamircisinin genellikle herhangi bir onarım işlemini hızla gerçekleştirebileceği anlamına geliyor ve daha sonra bunun tadını çıkarabilirsiniz. barış ve sessiz normal bir dondurucuda.

Ancak dondurucunun aniden rahatsız edici derecede gürültü yapmaya başladığını fark ederseniz ne yapmalısınız? Her şeyden önce, sakin olun ve gürültünün inanılmaz derecede zararlı olmasına rağmen paniklememeye çalışın, bu genellikle büyük bir sorun olmayacaktır. Şimdi sorunlardan bahsedecek olursak, başta gürültüye neden olabilecek şeyleri daha derinlemesine inceleyelim, olur mu?

Beklenmedik yüksek ses çıkaran bir dondurucuya gelince, genellikle evaporatör fanını suçlayacak bir ana bileşen olacak! Evaporatör fanı bir dondurucuda önemli bir bileşen olmakla birlikte, bir sürü problem yaşayabilir ve genellikle beklenmedik yüksek gürültüye neden olur. Peki, buharlaştırıcı yelpazeyi yakından inceleyelim, değil mi?

Evaporatör Fan Motoru

Yüksek sesler söz konusu olduğunda evaporator fanı hemen şüpheliniz olmalıdır. Evaporatör fanına güç sağlayan motor zamanla yıpranabilir, yağlanmayı kaybedebilir, sabitlenemez veya sadece genel olarak elektrik arızaları gelişebilir.

Bu soruna ilişkin iyi şeylerden biri (ve gevşekçe terimi kullanıyorum), bir fan motor arızasından kaynaklanan gürültünün kolayca fark edilebileceğidir. Genellikle yüksek bir uğultu ya da uğultu sesi olacak ve kontrol edilmeden bırakıldığında genellikle zamanla daha da kötüleşecektir.

Evaporatör fanı soğuk havayı dondurucudan dolaştırır, bu da çok önemli bir bileşen ve bu sesi vermeye başladığında motorunuzun değiştirilmesi gerektiği anlamına gelir. Şanslıysanız, daha sonra yerine oturtulması gerekebilir ve fana kendiniz erişebilirken, genellikle bir Onarım Yardımcısını sizin için idare etmesi için aramanın en iyi yolu olacaktır.

Evaporatör Fan Bıçakları

Evet, evaporatör fanı söz konusu olduğunda dikkat etmeniz gereken tek şey motor değil. Fan bıçakları, yüksek sesli bir diğer yaygın nedenidir ve hasar görürse gürültüye neden olabilecek fark da belirgin şekilde farklıdır.

Gürültü bir şey için çok yüksek seslidir ve genellikle çok yüksek bir uğultu ya da acı ses olacaktır, hasar görmüş buharlaştırıcı fan genellikle bir süre ancak yine de çalışacaktır (ancak iyi değil), ancak zamanla daha da kötüleşen bir sorun olacaktır . Yani, çok kırılgan bileşen tamir gerçekten bir seçenek değildir çünkü fan değiştirilmesi gerekir.

Ve kendiniz değiştirmek için dondurucuya girerken kendiniz yerine profesyonel bir tamirci / teknisyen arayalım. Ne yaptığınızı bilmediğinizde daha iyisi zarar vermek çok kolay olabilir, böylece güvenli olabilirsiniz ve onarımları sizin için yapacak bir Onarım Yardımcısı arayınız.

Buz Dağıtıcı

Eğer dondurucunuz bir buz dağıtıcısıysa, hepsinden önce şanslı olduğunuzdan, bunları gerçekten de yeterince göremediğiniz güzel bir ekstra ek olarak gördüm. Bununla birlikte, bu sıcak yaz günlerinde serin ve gerçekten yardımcı olabilir, ancak birkaç sorun oluşturabilir.

Buzdolabınız buz üretirken uğultulu bir ses normaldir, ancak buz oluştuktan sonra o gürültü devam ederse elinizde bir sorununuz var demektir. Bu gürültü, dağıtıcınızın düzgün şekilde bağlı olmadığı veya bir arıza geliştirdiği anlamına gelir, bu anlaşılabilir bir şekilde kötü bir haberdir ancak panik yapmayın nitelikli bir Onarım Yardımcısı teknisyeni sizin için sorunu çözebilir.

Ne yaparsanız yapın, dağıtıcı kendinizle oynamaz çünkü düzeltmeye çalışırken daha fazla hasara neden olmak çok kolaydır.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi