Home / Beyaz Eşya / Derin Dondurucu Arızaları Sorun Giderme
Derin Dondurucu Arızası

Derin Dondurucu Arızaları Sorun Giderme

Derin Dondurucu Arızaları Sorun Giderme derin dondurucu, evinizde bulunması gereken harika bir üründür. Mutfağınızda bunun için yeriniz olmayabilir, ancak bodrumda veya garajda saklanan bir derin dondurucu, dondurulmuş gıdaları saklamak için mükemmeldir. Derin Dondurucu Arızaları Sorun Giderme Göğüs dondurucu düzgün çalışmamayı reddettiğinde sorunlar ortaya çıkıyor. Eğer yiyeceklerin donması için serin bir şekilde serinlemiyor sa, gıda harap edilmeden önce harekete geçmelisiniz.

Derin Dondurucu Buz Çözme Sistemi

Dondurucu kesinlikle çalışıyorsa ancak soğumazsa, elektrik kesintisi gibi olası problemlerden birini zaten ortadan kaldırmışsınız demektir. Bir dondurucu yeterince soğuk değilse, dondurucu bobinlerinden don oluşmasına bağlı olabilir. Bu, soğumasını önleyecektir.

Bunun sebebi olabileceğine dair bir işaret, dondurucuda don veya buz varlığı olabilir. Duvarlarda, kapakta veya hatta dondurucuda olabilir. Bunun gerçekleştiği yerde, genellikle kendi kendine çözen sistemde günde dört kez başlaması gereken bir sorun olabilir.

Kendi kendine çözen sistemin bir kısmı çalışmıyorsa, dondurucu soğumaya çalışacaktır, ancak soğutucusu gerektiği kadar verimli çalışmayacaktır. Bu, aşamalı olarak evaporatör bobinlerinde don oluşmasına yol açacak ve bu da hava dolaşım fanının bu bobinler üzerinde hava çekemediği anlamına gelebilir. Bobinler kendileri soğuk olduğundan bazı soğutma bulacaksınız, ancak çok sınırlı olacaktır.

Kontrol etmek için dondurucudaki tüm yiyecekleri boşaltmanız ve ardından termostatı kapatmanız ve cihazın tamamen erimesine izin vermek için derin dondurucunun kapağını 48 saat boyunca açık bırakmanız gerekecektir. Termostatı uygun ayara getirin ve düzgün soğuttuğuna bakın.

Varsa, problemi çözülme ısıtıcısı, eritme zamanlayıcı veya buz özücü termostatında biliyorsunuzdur. Cihazlarla çalışırken rahat değilseniz sorunu çözmek için bir profesyonelle görüşün.

Derin Dondurucu Kapak Contası

dondurucunun düzgün şekilde soğutulmamasının bir nedeni, kapak contası olabilir. Eğer hava geçirmez bir sızdırmazlık sağlamıyorsa, göğüs dondurucu uygun şekilde soğumaz. Contayı sıkı olduğundan, düzgün şekilde oturduğundan ve hiçbir şeyin tam olarak kapanmasına hiçbir şeyin engel olmadığından emin olmak için kontrol edin. Hiçbirinin yok edildiğinden emin olun. Bir sorun varsa, contanın tamamını değiştirmeniz gerekir.

Derin Dondurucu kondansatör

Göğüs dondurucusunda bulunan kondenser periyodik olarak temizlenmelidir. Bobinler kir, toz, saç ve diğer artıklarla kaplanabilir. Kaplama çok kalın ise, verimli bir şekilde soğumalar ve bu da bir sorunla sonuçlanır. Onları temizlemek için, elektrikli süpürge ile birlikte bir kondenser fırça kullanın ve tüm pislikleri temizleyin

Derin Dondurucu Soğutucu Seviyesi ve Kompresörü

Göğüs dondurucunun soğumamasına neden olabilecek diğer şeyler arızalı bir kompresör veya düşük seviyeli soğutma sıvısıdır. Her iki durumda da. kontrol etmek ve onarmak için özel ekipmana ihtiyacınız olacak. Diğer muhtemel nedenleri ortadan kaldırdıysanız, en iyi çözüm bir profesyonel çağırmaktır.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu kolaylıkla sabit bir problem gösterdi. Şimdi serinleyen bir göğüs derin dondurucuya sahip olmanız gerekir!

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi