Home / Kombi / DemirDöküm Neva Arıza Kodları

DemirDöküm Neva Arıza Kodları

DemirDöküm Neva Arıza Kodları Ve Çözümleri

Neva kombi F1 Arıza Kodu : Aşırı ısınma termostat problemi.
Neva kombi F2 Arıza Kodu : Sıcak su sensör sorunu.
Neva kombi F3 Arıza Kodu : Isıtma devresi sensör arızası.
Neva kombi F4 Arıza Kodu : İyonizasyon sorunu mevcut.
Neva kombi F5 Arıza Kodu : Hava prosestat sorunu veya baca arızası mevcut.
Neva kombi F7 Arıza Kodu : Kalorifer sensörü problemi.
Neva kombi F9 Arıza Kodu : Hava prosestatın da kısa devre problemi var.
Neva kombi F10 Arıza Kodu : Düşük basınç hatası veya tesisat devresi yüksek durumda.
Neva kombi F11 Arıza Kodu : Devirdaim problemi var.
Neva kombi F12 Arıza Kodu : Kombiye gelen voltaj girişi düşük durumda.

Kombi Faydalı Bilgiler

Ambalaj parçaları, olası tehlike kaynağı olduğundan, çocukların erişebileceği yerlerde bırakılmamalıdır. Bu kılavuzda yer alan resimler, ürünün sadeleştirilmiş görüntüsünü temsil etmektedir. Bu temsili görüntülerde, size temin edilen ürün ile küçük ve önemli olmayan farklar olabilir. Kombinizi, fırın, ocak, radyatör, soba gibi ısıtıcıların yanına ve donma tehlikesi bulunan yerlere monte etmeyiniz.  Döküm radyatör kullanılması halinde tesisat iyice yıkanmalıdır.

demirdokum-neva-ariza-kodlari

Kombi için gerekli elektrik tesisatını hazırlayınız, ancak hiçbir şekilde elektrik bağlatmayınız. Cihazınızın elektrik bağlantısını sadece Yetkili Servisi yapmaya yetkilidir. LPG Kullanımı halinde ısı ihtiyacı 12.000 kcal /h değerinin altında olmak şartıyla, 12 kg veya 24 kg tüp kullanabilirsiniz. 8.000 kcal/h’nin altındaki ısı kayıpları için 2 adet 8.000 kcal/h’nin üstündeki ısı kayıpları için 3 adet tüp paralel bağlanacaktır  LPG; kullanımında gaz projesi ve gaz tesisatı uygulaması, uzman firmaların (Aygaz vb.) Yetkili Servislerince yapılacaktır.

Konu ile ilgili olarak Bayi Servis veya Servis Yöneticiliğine danışınız. • LPG kullanımında mutlaka 300 mmSS basınçlı dedantör kullanınız. 500 mmSS dedantör kesinlikle kullanılmamalıdır. • Hortum bağlantı uçlarını kelepçe ile sıkınız, Tel vb. gibi hortumu zedeleyebilecek malzemeler kullanmayınız

Tüpü asla yatırarak ya da ters çevirerek kullanmayınız. • Darbeli, çökmüş, şişmiş korsan tüp kullanmayınız. Tüpünüz gaz kaçırırsa, ağzına ıslak bez koyunuz ve ateşten her şekilde uzak tutunuz. TSE Belgeli tüp kullanınız • Tüpü direkt a|evden koruyunuz. Gaz kaçağı kontrolünü alevle yapmayınız. Hortumu sıcaktan ve alevden koruyunuz. Kontrolü sabun köpüğü veya özel sıvı ile yapınız.

Dikkatinizi Çekebilir

Kombi Nasıl Sıfırlanır Nasıl Resetlenir ?

Kombi Nasıl Sıfırlanır Nasıl Resetlenir ? Kazanınızı nasıl sıfırlayacağınızı bilmek mi gerekiyor? Bir kazan kilitlendikten …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi