Home / Cep Telefonu / Cep Telefonu Suya Düşmesi Sıvı teması

Cep Telefonu Suya Düşmesi Sıvı teması

Cep Telefonun Suya Düşmesi

Cep telefonu suya düştüğü vakit hızlı bir şekilde telefonu sudan çıkartarak kapatınız, bataryasını da çıkartınız, ve ayrıca kağıt bir havlu ile kurutun. Kesin olarak saç kurutma makinesı tarzında aletler ile kurutmayı denemeyin. Çünki bu tür aletler mekanik parçalara zarar verebilir. Telefonun dış yüzünü kuruttuktan sonrasında ayrılabilecek olan parçaları ayırın ve ayrıca kulak pamuğu ile dikkatli olarak temizleyiniz. Temizledikten sonrasında telefonumuzu ufak bir poşete koyarak pirinç ile dolu bir kabın içerisine hava almayacak bir biçimde koyunuz. 24 ile 48 saat sonrasında telefonu çıkarıp şarja koyunuz. Bu adımları uyguladığınız takdir de büyük olasılıkla telefonunuz bundan sonrasında çalışacaktır.

suya düşen telefon tamiri

bir diğer muzipçe kurtarma şekli ise Çoğumuz elimizden en az bir kere telefonlarımızı düşürüyoruz, ya da üstüne bir şeyler dökme gibi Sakar olduğumuzdan değil, sanki meredin kaderinde var bu! Ama korkmaya gerek yok, şeker değil ya bu su değince erisin. Ya bozulursa? Doğru müdahaleyi yaparsak bozulmaz. Peki doğru yöntem nedir? İşte size suyla tebelleş olan telefonunuzu kurtarmanın adım adım yolu.

suya düşen telefon garanti kapsamına girermi

Telefonunuz suya düştüğünde hemen çıkartıp, telefonu kapatmanız gerekir. “Suya düştü, dur bakayım çalışıyor mu?” demeyin. Hemen telefonunuzu kapatın. Misal üstüne su döküldü vs. yine hemen telefonu kapatmanız gerekir. Ne kadar hızlı davranırsanız telefonunuzu kurtarma şansınız o kadar artar.

Cep Telefonu Suya Düşmesi Sıvı teması

Telefonu kapattıktan sonra da aval aval bakmayın. Yapmanız gereken şey telefonunuzun çıkartılabilir bütün parçalarını ayırmak. Gövde, batarya, kapak, SİM kart, hafıza kartı. Hepsini çıkartın. Suyun akıp gittiğinden ve içeride kalmadığından emin oldun. Gövde dışındaki tim parçaları havlu ile güzelce kurulayın gövdenin içindeki suyun akmasını sağlayın.Evinizde bir el süpürgesi varsa hemen gövdeye doğru tutun ve içindeki tüm suyu çekin. Yalnız çok yüksek devirde çalıştırmayın, parça sökülür vs. sıkıntı olmasın.

suya düşen telefon nasıl kurutulur

Vakumlama işinin hemen ardından gövdeyi bir güzel saç kurutma makinesiyle kurutmaya bakın ve gövde içinde kalabilecek tüm parçaların kurutulduğunda emin olun. Yalnız çok yüksek ısıda bu işlemi yapmayın, kaş yaparken göz çıkartabilirsiniz. suya düşen telefon nasıl kurutulur

suya düşen telefon pirinç ne kadar kalmalı

Evinizde pirinç varsa şanslısınız. Bir kabın içine pirinç doldurun ve ilk dört adımda kuruttuğunuz tüm parçaları ayrı ayrı pirincin içine gömün. Bırakın sekiz saat kalsın o şekilde. Merak etmeyin, telefonunuz geri kalan hayatına pilav olarak devam etmeyecek. Pirinç bu gibi durumlarda nemi, rutubeti emen bir özelliğe sahiptir. Misal tuzlukların da içine pirinç konur… Sekiz saat sonra çıkartın parçaları ve bir araya getirin. Telefonunuzu çalıştırın, sıkıntısız bir şekilde açılacak ve arıza yapmadan çalışacaktır. Ancak tüm bu işlemlere rağmen çalışmıyorsa üzülmeyin, elinizden geleni yapmış olmanın huzuruyla teknik servise gidebilirsiniz.

suya düşen telefon ne kadara yapılır

Anlattığımız bu yöntem sadece su dökülmelerine karşı bir eylem planı. Fakat çaydır, kahvedir, asitli meşrubatlardır aman diyelim bu tip şeylerle akıllı telefonunuzu muhatap etmeyin. İşin içine şeker ve asit girdiğinde bu yöntemler kifayetsiz kalacaktır, çünkü kimya bunu gerektirir… Telefonunun üstüne bol şekerli bir çay dökmüş kişinin çekeceği acı, asla bir bardak su döneninki kadar hafif olmayacaktır…

Dikkatinizi Çekebilir

Telefonunuzun pilinin daha uzun süre dayanması için

Telefonunuzun pilinin daha uzun süre dayanması için Eğer işlemci mobil cihazınızın beyni ise, o zaman …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Kopya Başarı Getirmez !
Servis Çağrı Merkezi