Home / Ev Aletleri / Çelik Yüzeyli Cihazlarınızı Nasıl Bakım Yapabilirsiniz ?
Çelik Yüzeyli Cihazlarınızı Nasıl Bakım Yapabilirsiniz

Çelik Yüzeyli Cihazlarınızı Nasıl Bakım Yapabilirsiniz ?

Çelik Yüzeyli Cihazlarınızı Nasıl Bakım Yapabilirsiniz Mutfağınızdaki paslanmaz çelik cihazların temiz ve güzel kalmasını istiyorsanız doğru bir şekilde bakıma ihtiyaç duyulmaktadır. Birçok kişi, paslanmaz çelik cihazlarının hiç çalışma yapmadan şık ve parlak kalacağına inanıyor ancak paslanmaz çelik cihazlarınızı, satın aldığınız gün kadar muhteşem tutmak için aşağıdaki ipuçlarını kullanmaya özen göstermelisiniz.

Çelik Yüzeyli Cihazları Silme

Çelik Yüzeyli Cihazlarınızı Nasıl Bakım Yapabilirsiniz Paslanmaz çelik cihazlarınız günde en az bir kez silinmelidir. Bu basit adımı günlük rutinin bir parçası haline getirin, Böyle basit bir işlem, cihazlarınızı temiz tutmaya yardımcı olacaktır. Bu aletlerin üzerinde kir veya artıkların kalmasına izin veremezsiniz ve günlük rutinin bir kısmını bu şekilde silmek zorunda olduğunuzdan emin olmanız gerekir.

Çelik Yüzeyli Cihazların Özel Temizleyiciler

Paslanmaz çelik aletlerinizde temizleyiciler kullanabilirsiniz ancak özel olarak paslanmaz çelikten yapılmış bir temizlik maddesi de satın alabilirsiniz. Ne seçerseniz seçin, tüm birimi temizlemeden önce temizleyiciyi cihazın üstünde bir nokta üzerinde test edin.

Çelik Yüzeyli Cihazlarda Parmak izlerinize dikkat edin

Parmak izlerinin cihazlarınıza fazla bir şey yapmayacağını düşünmüyorsunuz, ancak cildinizdeki yağ çok uzun süre kaldıysa bazı paslanmaz çelik cihazlara zarar verebilir. Yine, parmak izlerini kaldırmak ve aletleri yeni görünmesini sağlamak için günlük olarak paslanmaz çelik cihazlarınızı sildiğinizden emin olun.

Paslanmaz çelikteki parmak ve su izlerinden kurtulmak için cam temizleyici sıkın ve mikrofiber bir bezle silin. Daha sonra çeliği durulayın ve kuru bir bezle silerek parlatın.

Kurumuş yemek artıkları ve lekeleri temizlemek için paslanmaz çeliğe uygun bir temizlik ürünü kullanın (öncelikle ürünün etiketini mutlaka okuyun). Bunu kullanım talimatlarına göre bir süngerle yavaşça uygulayın. Musluklar gibi ulaşması zor bölgeler için de eski bir diş fırçası işinize yarayabilir.

Çelik Yüzeyli Cihazlarda Parmak izlerinize dikkat edinZor lekeler için kabartma tozunu azıcık suyla karıştırarak macun kıvamına getirin, lekenin üzerine sürerek yarım saat bekletin. Daha sonra nemli bir bezle silin, durulayın ve kurumaya bırakın.

Paslanmaz çelikten yapilmis olan aletleriniz parlaklığını kaybetmiş ya da çizilmişse, paslanmaz çeliğin eski görüntüsüne kavuşmasına ve koruyucu yüzeyinin yeniden oluşmasına yardımcı olacaktır. İşte yapabileceğiniz birkaç şey:

Paslanmaz çelik cilası satın alabilirsiniz.
Doğal alternatifler kullanabilirsiniz: Bir beze limon suyu ya da sirke döküp çeliği bununla silin. Bu karışımı bir sprey şişesine boşaltarak da uygulayabilirsiniz.
Bebe yağı ya da zeytinyağı kullanabilirsiniz: Az bir miktar yağı, kuru bir beze döküp çeliğe uygulayın. Birkaç dakika bekletin ve kağıt havluyla silin.

Dikkatinizi Çekebilir

Eviniz için hangi su arıtıcı uygundur ?

Eviniz için hangi su arıtıcı uygundur ? Su inanılmaz bir çözücüdür. Kimyasal maddeler, tuzlar, metal, kirlilikler …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi