Home / Beyaz Eşya / Çamaşır Makinesinin Kireç Nasıl Çözülür ?
Çamaşır Makinesinin Kireç Nasıl Çözülür

Çamaşır Makinesinin Kireç Nasıl Çözülür ?

Çamaşır Makinesinin Kireç Nasıl Çözülür Özellikle kireçli alanlarda, kireç kalıntılarının çamaşır makinesine olumsuz etkilerinin farkındayız ve bu etkilerin en kötüsü, ısıtma elemanı üzerinde kireç kalıntısı oluşmasıdır ki bu da bu bileşenin daha az etkili olmasına neden olabilir suyun ısıtılması, hatta bu bileĢenin bir mühendis tarafından değiştirilmesi gereği.

Bu nedenle, kireç birikintilerinin oluşmasına karşı koruma sağlamak ve cihazınızın ömrünü uzatmak için test edilmiş ve onaylanmış yıkama makinesi kireç çözücülü ile her üç altı ayda bir bir çamaşır makinesinin kirecini çözmesini öneririz. Çamaşır Makinesinin Kireç Nasıl Çözülür Bir çamaşır makinesinin doğru şekilde nasıl kireç çözeceğini öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyin.

Adım adım rehber

  • Çamaşır makinesinin boş olduğundan ve tüm çamaşırların çıkarıldığından emin olun.
  • Deterjan çekmecesini açın ve kutunun tüm içeriğini sol bölmeye boşaltın.
  • Deterjan çekmecesini kapatın, önceden yıkamadan 60 ° C’lik bir programı seçin ve cihazı çalıştırın. Program sonuna kadar çalıştırılsın.
  • Programı tekrar 60 ° C’de çalıştırın, bu sefer de kirecin çözülme tozu olmadan, cihazın içinden iyice temizleyin ve kalıntıları temizleyin. Yine programın tamamlanmasına kadar çalışmasına izin verin.

Ticari Kireç Çözücüleri

Her ne sebeple pişirme soda ve sirkesi kullanmak istemiyorsanız (bunlar tamamen güvenli ve doğal ürünler olmasına rağmen), ticari kireç çözücü satın alırken göz önünde bulundurmanız gerekenlerin bir listesi aşağıda verilmektedir.

  1. Organik veya doğal ürünler arayın. Genellikle daha zararlı kimyasallar ile birleştiğinden organik “esaslı” ürünler aramayın. Kıyafetleriniz zararlı kimyasal maddeler tarafından kirletilmeyeceğinden tamamen doğal veya organik ürünler daha güvenlidir.
  2. Kireç ölçeğini kaldırmada etkili bir şekilde çalışmalıdır.Çamaşır Makinesinin Kireç Nasıl Çözülür  Kireç oluşumunu gidermede ürünün etkililiği hakkında insanların neler söylediğini öğrenmek için incelemelere göz atın.
  3. Ürünü diğer aletlerle de kullanabilmelisiniz. Çok amaçlı bir kireç çözücü, bütçeye duyarlı ev sahipleri için mükemmel bir çözümdür.
  4. Kalıntıları terk etmemelidir. Ürünün herhangi bir aksatmadan yıkanabilmesi gerekir.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi