Home / Beyaz Eşya / Çamaşır Makinesinde Yıkama İçin Doğru Sıcaklık Hangisi
Çamaşır Makinesinde Yıkama

Çamaşır Makinesinde Yıkama İçin Doğru Sıcaklık Hangisi

Çamaşır Makinesinde Yıkama İçin Doğru Sıcaklık Hangisi

Çamaşır Makinesinde Yıkama İçin Doğru Sıcaklık Hangisi Herhangi bir çamaşır yıkamadan önce altın kural, tüm giysilerindeki bakım etiketlerini kontrol etmektir . Bu, giysilerinizi yıkayabileceğimiz maksimum maksimum sıcaklık hakkında bir fikir verecektir ve kumaşı görünür olarak doğru şekilde tamamlamadıysanız felaketten kaçınmamıza yardımcı olacaktır. Aşağıda, yardımcı olacak bazı genel yönergeler verilmiştir:

Parlak ve koyu renkler

daha serin, hızlı yıkamaları tercih eder. Yüksek sıcaklıklar, boya kaybını teşvik eder ve lifleri açarak siyah ve parlak giysileri soluyor, bu nedenle sıcak veya soğuk bir yıkama en iyi bahisiniz. Boya koymak için, ilk kez yeni elbiseler yıkarken deterjandan ziyade beyaz sirke kullanmayı deneyin. İlk yıkamadan sonra, deterjan küçük ve güçlü kullanarak, düşük sıcaklıklarda dahi mükemmel bir temizlik elde etmenizi sağlar.

Aynı şey kot pantolonları için de geçerli . Kot pantolonunuz gerçekten pis olmadığı sürece, kotu daha serin bir sıcaklıkta (30 derecelik veya daha düşük sıcaklıkta yıkama) temizleme ve mümkün olduğunca az sürüş onları daha uzun süre dayanır ve daha iyi görünmesine yardımcı olur.

Yünlü bir şey için düşük sıcaklık, yumuşak çevrim ve yumuşak bir deterjan kullanın . Teknik olarak, yün sıcak bir yıkama sırasında küçülmez; “Keçeler”. Çoğu hayvan kılında olduğu gibi, tekli yün iplikçiklerinde de manikür pulları bulunur. Koyunlar bir kere soyulduktan sonra, ham yünün bir tampon veya hırka haline getirilmesi işlemi, bu terazileri kaldırarak elyafların üzerlerini koparmaya ve birbirlerine dolaşmaya meyilli küçük sırtlar oluşturarak eriterek kaynaşmasını sağlar.

Isı ve ajitasyon, sorunu şiddetlendirir, yünlü kıyafetleriniz sıcak bir yıkama yaparak liflerin sıkılaşmasını sağlar. Yünü kendi saçınıza olduğu gibi düşünmek en iyisidir: nazik, serin bir yıkama ve iyi kremi en iyi şekilde tutacaktır.  İpek ve Yün ve yumuşaklık ve koku için Rahatlık gibi kaliteli bir kumaş yumuşatıcıyı deneyin .

Yüksek sıcaklıklar

(40 derecenin üzerinde) her zaman gerekli değildir. Beyaz giysileri hangi sıcaklıkta yıkayacağınız hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz, ancak genelde daha yüksek sıcaklıklara sahip oldukları için 60 ° C’de yıkanmaları gerektiği anlamına gelmez. Etiketler, tam sayı yerine giysileri yıkamak için maksimum sıcaklığı belirtir.

Aslında, Enerji Tasarruf Güvenine göre, daha yüksek sıcaklıklardan ziyade 30 derecede yıkamayı tercih etmek, yaklaşık% 40 daha az enerji kullanır. Ancak, havluları sanitize etmek için yüksek sıcaklıklar ve yataklık-havluları yıkamak için en iyi sıcaklığa dikkat edin.

Bebekler ve çocuklar

için giysiler farklı şekilde yıkanmalıdır. Bu yaşta, ciltleri çok narin ve hassas olabilir. Çoğunlukla, biyolojik olmayan bir deterjanı ve iyi bir kumaş yumuşatıcısı kullanıyor demektir ; sıcaklıklarınız ihtiyaçlarınıza göre değiştirmek zorunda kalacaksınız. Okul üniformalarını düşük sıcaklıklarda parlak tutun, ancak bebeğin kirli bezlerini (ve bir sızıntı durumunda kıyafetlerini) 30 derecede veya daha yüksekte yıkamalısınız.

Farklı kumaşlarla ilgili kurallar için çamaşır yıkama ipuçlarım bölümünü kullanın . Farklı lekelerin yıkanması ve sitemizde farklı kumaşların bakımına ilişkin çok sayıda bilgiye sahibiz.

Kullanmanız gereken sıcaklık bilgisini öğrendikten sonra şu adımları izlemeniz yeterlidir:

Özel elleçleme için herhangi bir narin parçayı (yün, ipek veya süslenmiş veya işlemeli kumaşlar) yığın halinde sıralayın. Seçim yapmak için doğru çevrim için üreticilerin talimatlarını izleyin ve uygun deterjanları kullanın. Şıklar için  özel bir deterjanı kullanın .

Kalan giysileri benzer renkte yığınlara ve ne kadar kirli olduklarına göre bölün. Boyalı veya ağır kirli giysileri diğer giysilerden ayrı olarak ön muamele edin ve yıkayın; bakım etiketi üzerindeki tavsiyeleri yerine getirdiğinizden emin olun.

Sıcaklığını seçin

Yüksek sıcaklıklar her zaman gerekli değildir: 30 derecelik yıkama genellikle çok etkilidir. Aslında, ısı çok sayıda lekeye neden olabilir  çamaşır deterjanları düşük sıcaklıklarda etkili olduğu için sıklıkla gerek yoktur. 30 derecede yıkama da çevre için çok daha iyi ve daha sıcak bir yıkamaya kıyasla enerji açısından çevrim başına maliyet daha az.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi