Home / Beyaz Eşya / Çamaşır Makinesinde Giysilerde Oluşturan Yırtıklar
Çamaşır Makinesinde Giysilerde Oluşturan Yırtıklar

Çamaşır Makinesinde Giysilerde Oluşturan Yırtıklar

Çamaşır Makinesinde Giysilerde Oluşturan Yırtıklar Ağır yıkama kazıklarını çamaşır makinesine koymak için çabalarsanız, giysileri rengine göre ayırın ve hatta deterjan ve yumuşatıcıyı içerisine koyun; sadece giysileri bulmak için yırtık çıkmış- üzülmene yardım edelim.

Bu ikilemin sebeplerini bulmamıza yardımcı olmak için, bu makaleyi hazırladık – giysilerinizin temiz ve en önemlisi tek parça halinde çıkmasına yardımcı olmak için.

Kazan içindeki Kürekler

Davul kürekleri , yıkama döngüsü sırasında elbiselerini çalkalamaya ve eğirmeye yardımcı olur. Davul küreklerindeki klipsler hasar görür veya kaybolursa, yanlışlıkla çamaşır makinesinin verimliliğini düşürürken zararlara neden olabilirler.

Önce güvenlik! Herhangi bir onarıma başlamadan önce lütfen cihazın fişini prizden çektiğinizden emin olun.

Arızalı kazan plastikleri çıkarın

Arızalı drum raketini değiştirin ve güvenli olduğundan emin olun.  Yeni bir davul çarkına ihtiyaç duyarsanız, geniş yedek parça yelpazemizi burada görebilirsiniz .

Tambur Kazan Delikleri Hasarlı

Giysiler birçok nedenden dolayı parçalanabilir veya yırtılır. Kıyafetler üzerindeki fermuarlar tambur deliklerinde veya kapı contasında sıkışabilir. Gereksiz hasarlardan kaçınmak için, bu giysilerin dışarıya yıkanmasını sağlamanız önerilir.

İç tambur çevresindeki küçük delikleri kontrol edin. Gevşek bir çivi veya sutyen teli tambur deliklerinde tutabilir ve keskin bir kenar yükselir.

Zarar açısından incelemek için elinize bir naylon çorabı yerleştirin ve kaldırılmış kenarlar için iç tambur duygusuna dikkatle elinizi geçirin. Stoklama, tamburun hasar görmüş alanlarını yakalamalıdır. Yükseltilmiş bir kenar bulunuyorsa – bir tornavida kullanarak dikkatli kenarlarından uzaklaştırın.

çamaşır Yıkama hataları

Çamaşır yıkanmak çok basit gibi görünüyor: giyim ve sabunu çamaşır makinesine koyup kurutucuya götürün, katlayın ve uzaklaştırın. Bununla birlikte, elbiselerinize zarar verebilecek, aletlerinizi mahvetebilecek ve işlemi genellikle olması gerekenden daha karmaşık hale getirebilecek, yapılan çamaşır hatalarından birkaçı var. Önlemek için ilk on çamaşır hatası.

Çok fazla temizleme ürünü kullanma

 Deterjanı dikkatlice ölçmekten ziyade, heaplayıcı kepçe ekliyor musunuz? Öyleyse, çamaşır makinesine ekstra aşınma ve yıpranma koyuyorsunuz ve giyeceklerinizde sabunlu birikmeye neden oluyorsunuz. Çamaşır deterjanı nasıl doğru bir şekilde kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinin .

Giysilerin yanlış zamanda eklenmesi Eğer çamaşır suyu kullanıyorsanız, çamaşır suyu ve çamaşırları ilave etmeden önce çamaşır makinesinin doldurmasına izin verin. Eğer ağartıcı eklemiyorsanız, giysileri, daha sonra deterjanı, daha sonra su koyabilirsiniz.

Ağartıcıyı aşırı kullanma

Çoğu leke için beyazlatma gerekli değildir ve kesinlikle beyazların yığınları için değildir. Çamaşır suyu kumaşa zararlıdır ve sonunda beyazlarınızı kırılgan ve sararmış bırakabilir. Eğer çamaşır suyu sadece ara sıra bir “kabarma” için kullanırsanız, kıyafetlerinizden daha fazla kilometre alırsınız.

Makinenizin sallanmasını ve gölgelenmesini sağlayın Yıkama çevrimi sırasında çamaşır makinesiniz kaymayacak veya yere yürümemelidir. Bu, daha fazla hasara ve daha yüksek onarım faturalarına yol açacaktır. Yerine bir kontrplak ile makineyi seviyelendirin.

Makineyi aşırı doldurun. Bir yıkayıcıyı aşırı doldurmak, daha hızlı yıpranmasını sağlar ve giysinizin üzerinde kir ve deterjan kalıntısı bırakabilir. Kurutucunun aşırı yüklenmesi giysilerinizin buruşuk kalmasına ve enerji maliyetlerinin artmasına neden olacaktır.

Kurutucunuzu temizlemeyi unutun. Tiftik ve kumaş yumuşatıcı kalıntıları zamanla birikebilir, bu da daha yüksek enerji maliyetine ve bir yangın tehlikesine neden olabilir. Yılda bir kez, kurutucu hortumunuzu ayırın ve bir havalandırma fırçası sürdürün.

Etiketleri kontrol etmeyiniz. Birçok kişi kıyafetlerini yıkamak için giysilerini yıkamaya yönelik talimatları görmezden gelir.

Lekeleri ovun

Bu hiç iyi bir fikir değildir. Fırçalama, zamanı boşa harcar ve kumaşı yukarı kaldırır, bu nedenle leke lekelerini kuru, temiz bir bezle örtün.

Fermuarlar, kancalar ve Velcro kapanışlar bırakılmaz. Bunların hepsi diğer kıyafetleri yakalayabilir ve onlara zarar verebilir. Her şeyin çamaşır makinesine girmeden önce doğru şekilde sabitlendiğinden emin olun.

Kurutucunuzdaki kalıcı basın ayarını ihmal ederek. Bu ayar, onları sıcak bir sıcaklıkta kurutarak ve yine de yuvarlanarak soğutarak giysileri daha az kırışık bırakıyor.

Bu on yıkıcı alışkanlığın değiştirilmesi, daha uzun ve daha iyi çalışan aletlerin yanı sıra yıllarca harika görünen giyimlere de yol açacaktır. Alet ve giysileriniz olduğu gibi davranın!

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi