Home / Beyaz Eşya / Çamaşır Makinesi Yıkıyor Sıkmıyor ?

Çamaşır Makinesi Yıkıyor Sıkmıyor ?

Çamaşır Makinesi Yıkama yapıyor sıkma yapmıyor

Çamaşır Makinesi Yıkıyor Sıkmıyor arızası genellikle su tahliye pompası dolu olduğundandır, pompa kapağını açarak temizleyiniz, sorun devam ediyor ise makine üzerindeki elektronik kart veya program arızası oluşmuş olabilir Filtreden akacak suyu doldurmak için filtrenin önüne geniş bir kap yerleştirin. Pompa filtresini su akmaya başlayıncaya kadar (saat yönünün tersine) çevirerek gevşetin.

Çamaşır makinesi neden sıkmaz

Akan suyu, filtrenin önüne yerleştirdiğiniz kaba doldurun. Etrafa dökülebilecek suyu temizlemek için yanınızda bir bez bulundurun. Makinedeki su bittiğinde pompa filtresini çevirerek tamamen çıkarın. Filtre içindeki kalıntıları ve ayrıca varsa pervane bölgesindeki lifleri temizleyin. Filtreyi yerine takın. Filtre kapağını, önce alt taraftaki tırnakları yerine oturtup, sonra üst tarafını bastırarak kapayın.

Çamaşır Makinesi Yıkıyor Sıkmıyor

çamaşır makinesi durulama ve sıkma yapmıyor

Her sıkma işleminden önce çamaşır makinesi suyu boşaltır eğer boşaltma pompası ya da boşaltma hortumu tıkalı ise bu işlemi gerçekleştiremeyebilir. Boşaltma pompası ya da hortumunun düzgün bir şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol edin: pompaya takılmış olan yabancı maddeleri çıkarın. Boşaltma hortumunu çıkarıp içinde kalan suyu boşaltmayı deneyin.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi