Home / Beyaz Eşya / Çamaşır Makinesi Yıkama Şikayetleri Çözümleri

Çamaşır Makinesi Yıkama Şikayetleri Çözümleri

Muhtemel neden çözüm
Çamaşır makinesi dönmüyor. Tamburdan çıkan giysilerin, döngünün sonunda ıslak ıslanmasının en yaygın nedeni, optimum dönme hızında dönmüyor veya hiç dönmüyor olan bir çamaşır makinesidir. Çamaşır makinesinin niçin dönmediğini açıklayan birkaç olası nedeni vardır ve bu arızaları gidermek için daha fazla bilgi için buraya tıklayın.
Yanlış program kullanıldı. Optimum yıkama performansı elde etmek için özel yıkama yükünüz için doğru yıkama programını kullanmak gerçekten önemlidir. Örneğin, 600 dev / dak gibi yavaş devir hızları kullanan bazı yıkama programları var, ancak bu özel programlar yalnızca narin giysiler için uygundur. Bu programlar, çoğunlukla sıkı giyilen giysilere sahip büyük yükleri temizlemek için kullanılırsa, aşırı suyun durulanmasında etkili olmayacaktır.

çamaşır makinenizde hangi programların mevcut olduğunu ve hangi yüklerin kullanılacağını öğrenmek için kullanım kılavuzuna bakın. çamaşır makinelerimizde bulunabilecek en önemli programlar hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Atık su hortumu bükülmüş veya bloke edilmiştir. Atık su hortumundaki bir sıkıntı veya tıkanıklık, çamaşır makinesinin suyunu davadan boşaltma yeteneğini etkiler. Atık su hortumunda cihazın hafifçe dışarı çekilmesi ve bu hortumdaki herhangi bir görünür kıvrılma veya kıvrılmanın çözülmesiyle herhangi bir sıkışma olmadığını kontrol edin. Atık su hortumunun doğru şekilde kurulması hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Ayrıca, bu hortumu sifon bağlantısından çıkarıp hortumun ucunu bir kovaya koyarak ve boşaltma programını seçerek atık su hortumunun engellenmemesine dikkat edin. Bir tıkanma varsa, su kepi doldurmaz veya doldurmak için mücadele eder. Bir blokaj varsa, atık su hortumunu ve sifonunu temizleyin.

Yıkama yükü dengesiz. Yıkama yükü dengesizse, örneğin tambur az yüklenmişse ve tüm kıyafetler tamburun bir tarafına aşılmışsa, çamaşır makinesi fazla suyun boşaltılması sorunlarına neden olabilir. Çamaşır makinesini nasıl dolduracağınız hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.
Filtre bloke edildi. Filtrenin veya pompanın tam veya kısmi bir tıkanması çamaşır makinenizin suyunu tamburdan boşaltma kabiliyetini etkiler. Bu, durulama sonuçlarının zayıflamasına ve sonuçta döngü sonunda ıslak elbiselerin ıslanmasına neden olacaktır. Bir programı başlatmadan önce filtreyi temizleyin ve pervaneyi bloke edebilecek yabancı nesneleri çıkarın. Çamaşır makinesi filtrenizi nasıl temizleyeceğinizle ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Çamaşır hasar gördü

Muhtemel neden çözüm
Zayıf kaliteli kumaş. Giysilerin hasar görmesi, örneğin delikler, yırtıklar ve gevşek dikişler, bir çamaşır makinesi veya kullanım sorunu yerine zayıf kaliteli kumaşa işaret edebilir. Kalitesini belirlemek için, satın almadan önce daima giyim etiketlerini okuyun.
Yanlış program kullanıldı. Optimum yıkama performansı sağlamak için özel yükünüz için doğru yıkama programını kullanmak gerçekten önemlidir. Örneğin, 1400 rpm gibi hızlı büküm hızlarını kullanan bazı yıkama programları var, ancak bu özel programlar sadece sıkı giyen kıyafetler için uygundur. B

u programlar çoğunlukla narin kıyafetlerden oluşan yükleri temizlemek için kullanılırsa, potansiyel olarak onlara zarar verebilir. Hangi programların çamaşır makinesinde mevcut olduğunu ve hangi yüklerin ve giysilerin kullanılmaları gerektiğini öğrenmek için kullanım kılavuzuna bakın. çamaşır makinelerimizde bulunabilecek en önemli programlar hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Çamaşır makinesi davul aşırı yüklü. Çamaşır makinesinin aşırı yüklenmesi, giysilerin bir kısmını kauçuk kapı contasına ve cama sürtmeye zorlar; bu da, kumaş üzerinde stres oluşturabilir ve yırtılma ve yıpranmalara neden olabilir. En iyi yıkama sonuçları için çamaşır makinesini doğru şekilde doldurma hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.
Yanlış deterjan kullanıldı. Doğru deterjan türünü kullanmamanız da giysinize ciddi zarar verebilir.Yıkadığınız kumaşın türüne bağlı olarak doğru deterjan türünü kullandığınızdan emin olun ve emin değilseniz kıyafetlerinizin üzerindeki bakım etiketini kontrol edin. Kullanmanız gereken deterjan hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.
Giysilerden ve yabancı nesnelerden hasar aktarın. Hasarlı kıyafetlerin bir diğer yaygın nedeni, diğer giysilerin, özellikle de açık fermuarların ve tambura yabancı nesnelerin neden olduğu hasar transferidir. Bu türde hasarlardan kaçınmak için, fermuarların tambura batmadan önce sıkıştığından emin olun ve madeni paralar gibi ceplerdeki yabancı nesneleri çıkarın. Kumaşın hasar görmesini önlemeye yardımcı olmak için mükemmel bir ipucu, giysinizi tamburun içine koymadan önce içten dışa çevirmektir.

Çamaşırda deterjan kalıntısı

Muhtemel neden çözüm
Çok fazla deterjan kullanıldı. Bir döngünün sonunda giyim eşyalarında kalan deterjan kalıntısının en belirgin nedeni çamaşır makinesinin çekmecesinde veya bir dozlama topunda doz aşımının çok fazla olmasıdır.
Çamaşır makinesi davul aşırı yüklü. Çamaşır makinesinin aşırı yüklenmesi, çamaşırların büyük bir kütlede hareket etmesine neden olur, bu da suyun giyim eşyalarının etrafında etkin bir şekilde dolaşamayacağı ve bu nedenle deterjanın tamamen durulanamayacağı ve bazı giyim eşyalarında deterjan kalıntılarına neden olacağı anlamına gelir. döngünün sonunda.
Atık su hortumu bükülmüş veya bloke edilmiştir. Atık su hortumunda bir bükülme veya tıkanma, yıkama makinelerinizi, sudan ve deterjan kalıntısını tamburdan boşaltma kabiliyetinizi etkiler.Atık su haznesinde cihazın hafifçe dışarı çekilmesi ve bu hortumdaki herhangi bir görülebilir kıvrılmanın veya kıvrılmanın çözülmesiyle herhangi bir bükülme olmadığını kontrol edin.

Atık su hortumunun doğru şekilde kurulması hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.Ayrıca, bu hortumu sifon bağlantısından çıkarıp hortumun ucunu bir kovaya koyarak ve boşaltma programını seçerek atık su hortumunun engellenmemesine dikkat edin. Bir tıkanma varsa, su kepi doldurmaz veya doldurmak için mücadele eder. Bir blokaj varsa, atık su hortumunu ve sifonunu temizleyin.

Filtre bloke edildi. Filtrede veya pompada tam veya kısmi bir tıkanma, çamaşır makinenizin sudan ve deterjan kalıntısını tamburdan boşaltma yeteneğini de etkiler. Bunun sonucunda, döngü bittikten sonra çamaşırlarınız üzerinde zayıf durulama sonuçları ve deterjan kalıntısı ortaya çıkacaktır. Bir programı başlatmadan önce filtreyi temizleyin ve pervaneyi bloke edebilecek yabancı nesneleri çıkarın.

Giysiler çok kırışık

Muhtemel neden çözüm
Program döndürme hızı çok hızlı. Hızlı bir bükülme hızı kullanırsanız, bu, döngünün sonunda özellikle de ipek gibi narin kumaşların giysinizin kötü kırışmasına katkıda bulunabilir. Hassas yükler için dönüş hızını düşürmeyi düşünün.  çamaşır makinelerimizde bulunabilecek en önemli programlar ve bunları ne zaman kullanmanız gerektiğine ilişkin daha fazla bilgi içinburaya tıklayın.
Çamaşır makinesi davul aşırı yüklü. Çamaşır makinesinin aşırı yüklenmesi çamaşırların büyük bir kütlede dolaşmasına neden olur ve bu da tamburdaki basıncı artıracak ve özellikle yüksek hızlarda giysilerdeki kırışıklıkların oluşmasına katkıda bulunacaktır. Kötü kırışmış giysilerden kaçınmak için çamaşır makinesini doğru şekilde doldurma hakkında daha fazla bilgi içinburaya tıklayın.

Çamaşırlar çok sıcak

Muhtemel neden çözüm
Soğuk su giriş hortumu sıcak musluğa bağlanmıştır. Çamaşırlar, soğuk suyla durulanır şekilde, her döngünün sonunda çamaşır makinesi davul soğuktan dışarıya çıkmalıdır. Çamaşırlar bir döngünün sonunda çok sıcaksa, bu giysilerin sıcak suyla durulanmış olduğunu, genellikle soğuk su giriş hortumunun yanlışlıkla sıcak su musluğuna bağlandığından kaynaklandığını gösterir. Soğuk su giriş hortumunun doğru şekilde takılmasına ilişkin daha fazla bilgi içinburaya tıklayın.
Çamaşır makinesi aşırı ısınmış. Bir döngünün sonunda çamaşırın sıcak olmasının az sebebi, çamaşır makinesinin program boyunca aşırı ısınmasıdır. Çamaşır makinesinin aşırı ısınmış olduğundan şüpheleniyorsanız ne yapmanız gerektiğini öğrenmek için buraya tıklayın.

Çamaşırlar kötü kokuyor

Muhtemel neden çözüm
Bakım yıkaması yapılmamıştır. Çamaşır makinenizin davulunda kalan kötü koku varsa, yıkama programı sırasında giysinize kolayca aktarılabilir. Bu kötü koku genellikle önceki yıkamalardan kaynaklanan kirlerin ve hatta kapı contasında kalıp gelişmesinin bir sonucudur. Çamaşır makineleri kendi kendini temizlemez ve bu nedenle en az üç ayda bir düzenli bakım gerektirirler. Çamaşır makinesinin nasıl temizleneceği hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.
Yeterli deterjan kullanılmamıştır. Yeterli deterjanı kullanmamanız, giysilerinizin düzgün şekilde temizlenmediği anlamına gelebilir. Deterjan çekmecesini çekmecenin iç yüzeyindeki işaretli çizgiye kadar doldurduğunuzdan veya bir dozlama topu kullanıyorsanız, topun dışındaki doğru ölçüm çizgisine kadar doldurulduğundan emin olun.

Emin değilseniz deterjan üreticisinin talimatlarını okuyun. Tavsiye edilen miktardan daha fazla deterjan kullanmanız gerekebilecek durumların olduğunu unutmayın.Ne kadar deterjan kullanmanız gerektiği konusunda daha fazla bilgi için burayı tıklayın.

Giysiler küçüldü

Muhtemel neden çözüm
Su sıcaklığı çok sıcak. Birden fazla yıkama geçiren kıyafetlerinizden belli bir miktarda küçülme kaçınılmaz; ancak özellikle 70 ° C’nin üzerindeki sıcaklıklarda onları temizlemek için sıcak su kullanarak bu işlemi çarpıcı bir şekilde hızlandırabilir. Yüksek sıcaklık yıkamalarına maruz bırakıldığında belirli kumaş çeşitleri daha çok daralma eğilimi gösterir, bu nedenle hangi sıcaklık aralığındaki yıkamaya ilişkin talimatlar için giysilerinizin üzerindeki bakım etiketini okuyun.

Çamaşır sembollerinin neye benzediği ve temsil ettikleri hakkında daha fazla bilgi içinburaya tıklayın ve sıcak ve soğuk suyun çamaşırlarınızı yıkamak için ne zaman kullanacağını öğrenmek için buraya tıklayın.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

One comment

  1. Kocaeli Beyaz Eşya Servisi

    Bilgiler için teşekkür ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi