Home / Beyaz Eşya / Çamaşır Makinesi Su Taşırması Ve Çözümleri
Çamaşır Makinesi Su Taşırması Ve Çözümleri

Çamaşır Makinesi Su Taşırması Ve Çözümleri

Çamaşır Makinesi Su Taşırması Ve Çözümleri Ön yıkama makinenizin sorunlarını giderebilir ve yüksek onarım ve işçilik masraflarından kendinizi kurtarabilirsiniz. Her şey düzgün gittiğinde çamaşır yıkamak kolaydır. Bununla birlikte, taşma olduğunda, durum sinir bozucu olabilir ve sonuçta ortaya çıkan karmaşayla sorunun derhal giderilmesi gerekmektedir.

Taşmanın Nedenini Belirleyin

Normalde taşma nedeni, dolum valfı sıkıştığında olur. Bazen bu, basınç borusu veya düğmesiyle ilgili sorunlardan kaynaklanır. Bunları kontrol etmeniz gerekir, ancak nedeninin elektrikli veya mekanik olup olmadığını belirlemeniz gerekir.

Taşma probleminin mekanik olup olmadığını belirlemek için, yıkamayı doldurmaya başlayın. Su dolu olduğunda, zamanlayıcıyı kapatın. Yıkayıcı dolmaya devam ederse, çamaşır makinesini fişten çekin ve elektrik kesintisi olmasına rağmen dolmaya devam ederse, ön yıkama makinenizin taşması mekanik nedenlerden ötürüdür. Aksi halde sebep elektriklidir.

Basınç Düğmesini Kontrol Edin

Küçük bir plastik tüp al. Ön yıkama rondelasını çıkarın ve basınç anahtarını bulabileceğiniz paneli açın; açık veya siyah kauçuk boru ile anahtardır. Tüpü çıkarın ve küçük boru ile değiştirin. Anahtarın içine basın ve tık sallamasını gözleyin. Basıncı bıraktığınızda, bir kez daha başka bir tıklama duyacaksınız. Bu olur, bu anahtarın iyi çalıştığı anlamına gelir.

Basınç Borusunu Kontrol Edin

Yıkayıcısı tekrar taktığınızda, önceki adımda panelden çıkardığınız basınç borusunu silin. Havayı tüp içerisinden geçirirken içine dökün ve kısıtlama düzeyini hissedin. Tüpün içine dökülmesi zor bulursanız, bağlantı noktası tıkanmış olur.

Bu durumda, basınç borusunun kelepçesini tankın hemen dışına çıkarın ve tüpü nazikçe çekerek çıkarın. Alttaki iki vidayı ve üstteki iki altıgen vidayı sökerek, yıkayıcı önünü çıkarmanız gerekir. Altıgen vidayı bir çift pense ile gevşetin. Hortumu veya boruyu çıkarıp tıkanı kaldırmak için suyla yıkayın. Aynı zamanda, hortumu tekrar takmadan önce tank dolum valfını temizleyin.

Boru içinden üfleme kolay ise ve hava içerisinden akarsa, boruyu kontrol edin ve borunun şişip şişmediğini veya gevşek olup olmadığını görün. Bu durumda, etkilenen parçanın bir bölümünü kesip tüpü geri verebilirsiniz.

Körük Lastigi Kontrol Edin

Bazı ön yük yıkayıcı modelleri, yıkama sırasında garnitürleri kutunun içinde tutan körük tertibatına sahiptir. Bazen bu körük tertibatı kullanılmaz ve küçük parça giysiler, kir veya birikinti tiftik, yıkama sepetinden dışarı kayabilir ve boşa giden dar alana gidebilir. Bu olduğunda, tıkanma taşmasına neden olabilir ve bu parçayı temizlemeniz gerekir. Derzi, tıkanmaya neden olan tüm birikmiş parçalardan kurtarın.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi