Home / Beyaz Eşya / Çamaşır Makinesi Nasıl Kurulur ?

Çamaşır Makinesi Nasıl Kurulur ?

Çamaşır Makinesi Nasıl Kurulur ? otomatik çamaşır makinesinin doğru bir şekilde takılması, sık sık bakım gereksinimlerinden dolayı sizi daha uzun ömürlü ve aynı zamanda sizi rahatsız etmeyecektir. Öyleyse ayrıntıları tek tek ele alalım.

Çamaşır makinesi için doğru nokta seçilmesi

Çamaşır makinesi su kaynağını alıp atık suyu otomatik olarak serbest bıraktığından, yerleştirme hayati önem taşımaktadır. Alan düz olmalı, stabil çalışma için yeterli sürtünme sağlamalı, sıcak ve soğuk su beslemesine, drenaj borusuna ve elektrik prizine erişebilmelidir.

Makineyi tesviye Et

çamaşır makinesini dengede tutmak

Yüksekliği ayarlamak ve yatay hale getirmek için çamaşır makinesinin altındaki ayarlanabilir vidaları kullanın. Çamaşır makinesinin bu vidaları yoksa, bunun yerine bir stand alın. Çamaşır makinesinin düz durması, çalışma sırasında fazla basınç altında olmadığından ve ürün ömrünü uzattığından emin olur.

Su besleme borusunu bağlayın

çamaşır makinesi su bağlantısı

Su giriş borusunu musluğa takın. Sıcak ve soğuk su deliklerini ilgili girişlere bağlayın. Su basıncından dolayı çıkmaması için konektörün sıkıca yerine oturduğundan emin olun. Rahat bir uyum sağlamak için teflon bant kullanın. Yine de musluğu açmayın.

Boşaltma borusunu takın

Sızıntı olmadığından emin olmak için drenaj borusu sıkıca sabitlenmelidir. Borunun diğer ucunu bir lavaboya veya bir durma borusuna koyun. Boşaltma borusunu, makinedeki su seviyesine kadar kaldırın.

Çamaşır makinesini test edin

Test çalışması zamanı. Makineyi bezler ve deterjanla doldurun ve bir şeyler ters giderse göz atın. Değilse, kurulum tamamlandı!

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi