Home / Beyaz Eşya / Çamaşır makinesi kapalıyken su alıyor

Çamaşır makinesi kapalıyken su alıyor

Bir gecedeÇamaşır makinesi kapalıyken su alıyor Bu makalede, bir çamaşır makinesinin, bazen gece boyunca kapatıldığında, su ile nasıl dolduğuna bakılmaktadır. Kullanılmayan çamaşır makinesinde su, tamburda yavaşça yükselebilir. Temiz veya kirli suyla olabilir.

Çamaşır makinesi kapalıyken su Alıyor

Suyun çamaşır makinesinin tamburuna girebileceği sadece 2 yer var. Ya bir su vanasından veya tahliye hortumundan. Suyun başka bir şekilde girmesi imkansız. Her iki olasılık da aşağıda detaylı olarak açıklanmaktadır.

Su vanasından gelen su

1Bir su vanası kullanılmadığında, suyun içine girmesine izin vermemelidir. İçinde bir arıza olmasını engellemek için içinde bir arıza olması mümkündür. Az miktarda tane veya kalıntı, filtreyi geçip düzgün şekilde kapanmasını engelleyebilir. Bu konulardan herhangi biri, suyun yavaşça makineye sızmasına neden olabilir. Sadece yıkayıcının kullanılmadığı (su musluğu açıkken) gece boyunca veya birkaç günlük bir süre boyunca farkedilebilir. Bu nedenle, ideal olarak , çamaşır makinesini kullandıktan sonra muslukları mutlaka kapatmalısınız .

Su basıncının çok düşük olması durumunda, olası üçüncü bir vanayla ilgili sebep . Normalde, vanalar bir lastik flanşı itmek ve suyu kapatmak için minimum su basıncına dayanır. Su basıncı çok düşükse, contayı geçecek su sızabilir.

Denenecek ilk şey muslukları kapatmaktır.

Tambur içindeki su temizse, su su vanasını geçiyor olabilir. Su musluğunu çamaşır makinesine kadar kapatın. Bu su içeri giriyor mu? Yapmıyorsa, aşağıdaki drenaj hortumu olasılığına geçin – ancak musluğun arızalı olmadığından emin olun. Doldurma hortumunun makineden çıkarılması ve musluğun kapatılmasıyla suyun akmadığından emin olmak, suyun% 100 emin bir şekilde kapalı olduğundan emin olmanın tek yoludur. Bunun nedeni, bir musluğun iç kısımda hatalı olması ve düzgün bir şekilde kapanmamasıdır.

Bazen sabunluk çekmecesini çıkararak ve sabun haznesinin içine dikkatlice bakarak, suyu düzenli aralıklarla yavaşça damlayan suyu görebilirsiniz. Eğer çamaşır makinesi henüz doluysa, bunu kontrol etme. Bir süre sabun deterjanına bir miktar su damlatırsınız. Eğer yavaş bir damla varsa , suyun içeri geldiği yerdeki siyah bir jöle gibi bir guru dagörebilirsiniz (ama mutlaka) .

Vananın su basıncı, filtre ciddi şekilde tıkanmışsa, vananın kapanmasını engelleyecek kadar azaltılmış olabilir. Musluğu (ları) kapatın, doldurma hortumlarını / hortumlarını çıkarın ve su vanası filtresi valfın arkasından kolayca görülebilir. Genellikle kaldırmaya gerek kalmadan oldukça temiz olacaktır. Kesinlikle engelleniyorsa da dikkatlice biraz düz pense ile dışarı çekin. Çalışan bir musluk altında temizleyin. Zarar vermemeye çok dikkat edin! Çok küçük bir delik bile filtreleme yeteneklerini tehlikeye atacak ve valf içinde birikintileri bırakacaktır.

Su vanasının değiştirilmesi gerekiyor mu?

Bir filtre tıkanıklığı bulamıyorsanız, su basıncı tamamdır ve sekmeyi kapatmak , su valfini bir gecede batırarak durur ve su vanasını en kısa zamanda değiştirmeniz gerekir.

Drenaj hortumunun içine su girmesi

2Tamburun içine girebilecek diğer tek yer suyu, boşaltma hortumunu sifonlamaktır. Bu, boşaltma hortumu düzgün bir şekilde akıtılırsa mümkün olmamalıdır. Bununla birlikte, yanlış montaj, suyun tahliye hortumundan aşağı aktığı veya içinden sifonlandığı durumlar yaratabilir. Su, tahliye hortumundan drenaja kadar 2 farklı yoldan biriyle pompalanır –

  1. Lavabonun altındaki u kıvrımındaki bir musluğa
  2. Drenaj hortumunun içine sokulduğu bir stand borusu

Boşaltma hortumu u-vidasına bağlıysa

Boşaltma hortumu doğrudan lavabo altındaki u-bükümüne bağlıysa, makinenin içine su akabilir. Su, drenaj hortumundan u-virajdan içeri giriyorsa, su kokulu veya kirli olabilir. Ayrıntılar için bu makaleye göz atın. Tahliye hortumunun uygun şekilde kurulduğunu kontrol edin .

Boşaltma hortumu bir stand borusuna pompalanırsa

Çamaşır makineniz u kıvrımına pompalamazsa, daha büyük bir stand borusuna itilebilir. Bu hatayı almamalıydın. Suyun makineye geri çekilebileceği nadir durumlar var. Örneğin, stand borusu tıkalı bir ızgara üzerinden suya batırılırsa ve boşaltma hortumu bunun içinde bir hava boşluğu ile oturmak yerine boru hattına kapatılır.

Dikkatinizi Çekebilir

Fırının sıcak hava fanını nasıl değiştirirsiniz ?

Fırının sıcak hava fanını nasıl değiştirirsiniz ? Fırınının sıcak hava fanını nasıl değiştirebilirim? Bu yazıda fırın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi