Home / Beyaz Eşya / Buzdolabınızdaki Su Filtresini Ne Zaman Değiştirilir ?

Buzdolabınızdaki Su Filtresini Ne Zaman Değiştirilir ?

Buzdolabınızdaki Su Filtresini Ne Zaman Değiştirilir ?  Buzdolabınızın su filtresi, vücudunuza koyduğunuz en önemli şey, kirli yabancı maddeleri ve garip kokuları gidermek için gereklidir. Ev üyeleriniz genelde içme suyu ve buzunu buzdolabından alıyorsa, içindeki su filtresini periyodik olarak değiştirmeniz önemlidir.

Evinizde kaliteli bir içme suyu

temini sağlamak için, filtrenin tipik olarak yılda en az iki kez değiştirilmesi gerekecektir. Tabii ki, kilometreğiniz değişecektir. Yeni bir su filtresine ihtiyacınız olup olmadığını gerçekten nasıl bilebilirsiniz?

Değiştirme gösterge ışığına sahip değilseniz

bununla ilgili tüm şeyleri unutmanız cazip olabilir. Bununla birlikte, bu ışıkların her zaman gerektiği gibi çalışmadığını unutmayın. Bu nedenle her seferinde küçük bir test yapmak çok önemlidir.

buzdolabının su filtresinin ne zaman tıkandığının belirlenmesi için basit bir ipucu tartışılıyor ve değiştirilmesi gerekiyor. Bu hüner, bir gösterge ışığına güvenemiyorsanız kullanışlıdır. Bir bardak su doldurun: dağıtım mekanizmasının su basıncında bir düşüş olduğunu fark ederseniz veya buz yapıcıya gecikmeli bir akış görürseniz, muhtaç bir filtreye sahip olabilirsiniz.

Su akışı azaldığında

bir geçiş zamanı geldiğinde, Sharpie ile yeni kartuşa kurulum tarihini işaretlemek için biraz zaman ayırın. Aracınıza son yağ değişim tarihine ilişkin bir etiket çıkartmak gibi bu hareket, bir sonraki filtreniz kararını aldığınızda son değiştirmeden bu yana ne kadar zaman geçtiğini hatırlamanıza yardımcı olur.

Taze ve temiz su kadar çok önemli şeyler vardır. Buzdolabınızın su filtresinin periyodik olarak değiştirilmesi ile işinize yaramasına yardımcı olun.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi