Home / Beyaz Eşya / Buzdolabımın Suyu Neden Kötü Kokuyor ?
Buzdolabımın Suyu Neden Kötü Kokuyor

Buzdolabımın Suyu Neden Kötü Kokuyor ?

Buzdolabımın Suyu Neden Kötü Kokuyor  Soğuk bir bardak su, hayatın basit zevklerinden biridir, özellikle de bahçe işini bitirdikten veya blok etrafında bir koşu döndükten sonra. Suyun içindeki kötü koku deneyimini mahvedebilir. Buzdolabınızdaki su kokuyorsa, buzdolabınızın tamir edilmesi gerekir.

Sudaki Koku

Buzdolabınızın suyu kokuyorsa ve problem mutfak evye ya da duş gibi diğer su kaynaklarında bulunmuyorsa, nemli bir bodrum katında yürürken fark ettiğiniz koku gibi kokusu ya da kiri muhtemeldir. Su da küf tadabilir. Berrak olacak, ancak bazen suda koyu yeşil veya siyah noktalar görüyorsunuz. Kokarken veya kötü tadarken su içmemelisiniz.

Koku Sebepleri

Buzdolabınızın suyundaki kötü kokunun nedeni büyük olasılıkla küf oluşumudur. Kalıp, buzdolabınızın su dağıtıcısını evinizin su kaynağına bağlayan plastik tüpün içinde büyüyebilir. Bu genellikle boru bir noktaya bölündüğünde ortaya çıkar ve sızıntıya öncülük eder ve küf sporlarına yetişme şansı verir. Küf sporlarına maruz kalmak, bazı insanlara duyarlı sağlık sorunlarına neden olabilir. Belirtileri solunum problemleri, baş ağrısı ve cilt tahrişi içerir.

Çözüm

Borunun temizlenmesi iyi bir seçenek değildir; buzdolapları, herkes için kapsamlı bir bakım yapmaları için tasarlanmamıştır. Bunun yerine, boruyu değiştirmeniz gerekiyor. Yeni hortumlar, ev geliştirme ve cihaz mağazalarında satın alınabilir. Kalıp enfekte olmuş hortumu bir plastik torba içine yerleştirin ve daha fazla kalıp büyütme riskini azaltmak için evinizin dışına atın.

Buzdolabında suyundaki kötü koku

su besleme hortumundaki bir bölmeden kaynaklandığından, hasar gören bölgede sızıntı suyun neden olduğu su hasarı uyarısı olabilir. Boruyu değiştirirken, buzdolabınızın çevresindeki zemini ve duvarları kontrol edin ve ıslanmadığından emin olun. Buzdolabınızın altındaki damla tepsisini çıkarın ve içindeki küf sporlarının dökülmesi ihtimaline karşı beyaz sirke ile temizleyin.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Üç Yolu Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi