Home / Beyaz Eşya / Buzdolabı Yeterli Sogutma Yapmıyor

Buzdolabı Yeterli Sogutma Yapmıyor

Buzdolabım yeterince soğutmuyor

Buzdolabı Yeterli Sogutma Yapmıyor ,Soğutma sisteminin etkili bir şekilde çalışması, yiyeceklerin buzdolabına ve raflara yerleştirilme şekline bağlıdır.Öncelikli olarak, raflara çok fazla yiyecek yerleştirilip yerleştirilmediğini ve yiyeceklerin buzdolabının duvar larına temas edip etmediğini kontrol edin.

Tepsiler ve tabaklar, havalandırma ızgaralarını tıkamayacak şekilde yerleştirilmelidir. Tüm ızgaraların temiz olup olmadığını kontrol edin. Izgara çıkışlarını tıkayan yiyecek kaplarının yerlerini değiştirin.

Buzdolabı Yeterli Sogutma Yapmıyor

Termostat Ayarları doğru mu ?

Termostat derecesi kışın artırılmalıdır (örn. 1’den 3’e). Yazın 2. seviyeyi ayarlamanız önerilmektedir. Buzdolabında gösterge bulunuyor ise, göstergede çıkan rakamların tahmini veriler olduğunu unutmayın. Buzdolabınızda bir gösterge bulunuyorsa, göstergede çıkan sayıların tahmini veriler olduğunu unutmayın. İdeal sıcaklık 5°C’dir. Kışın sıcaklık (örn. +6°C’ye) yükselirse, sıcaklığı +4°C’ye düşürmeniz önerilir.

Yazın düşük sıcaklık daha yüksek bir seviyeye ayarlanmalıdır (örn. sıcaklık +2°C’den +5°C’ye çıkarılmalıdır). Buzdolabının kapılarını düzgün bir şekilde kapatmaya özen gösterin! No-Frost modellerde, derin donruducu bölmesinin buhar gözünde buz birikebilir ve hava dolaşımının düzgün bir şekilde sağlanmasına engel olabilir.

Cihazın kapılarının kapalı olup olmadığını kontrol ediniz

Entegre buz dolapları, havalandırma için yeterli alan bırakılacak şekilde monte edilmelidir. Aynı şekilde solo buz dolaplarını monte ederken hava dolaşımının düzgün bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak için buzdolabının arka kısmı ile duvar arasında yeteri kadar boşluk bırakılmalıdır. Hava dolaşımının düzgün bir şekilde gerçekleşip gerçekleşmediğini mutlaka kontrol edin. Solo buz dolaplarında, cihazla birlikte temin edilen ara parçalarının cihazın arka kısmına düzgün bir şekilde takıldığında emin olun.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi