Home / Beyaz Eşya / Buzdolabı Yan Kısımları Çok Isınıyor
Buzdolabı Yan Kısımları Çok Isınıyor

Buzdolabı Yan Kısımları Çok Isınıyor

Buzdolabı Yan Kısımları Çok Isınıyor Buzdolabı Sıcak Yanlarda Buzdolabının yanlarında sıcak olması durumunda muhtemel problem kondensatör fanı arızalı veya kondensatör bobini kirli olmasıdır. Kondenser kirli ise, kompresör aşırı yükü keser.

Buzdolabı Yanları Neden Isınır

(Aşırı ısınırsa kesen kompresör tarafında bulunan bir termostat). Genellikle bu olduğunda 2-3 dakika arayla bir tıklama sesi duyarsınız. Aşırı ısınır ve soğuyunca kompresörünüzü içeri ve dışarı doğru keseriz. Şimdi kompresörün neden aşırı ısınma yaptığını bulmanız gerekir.

Önce kapağı çıkarmalısın.buzdolabının arkasından. Kapağı çıkardıktan sonra kompresörü görmelisiniz. Şimdi, yoğuşma bobinlerine bakın (yoğuşma bobinleri kompresörün yanında, kompresörün yanında veya buzdolabının arkasında olacak), böylece temizledikleri takdirde kirli olup olmadıklarını görün. Kondenser temizlemek için normalde bunun için yapılmış bir fırça kullanıyorum.

Onları Wal-Mart’dan satın alabilirsiniz. Temizlendikten sonra sorununuz giderilebilir. Buzdolabını bir süre açık tutun (20 dakika gibi). Ardından tekrar takın. Kompresör geldiğinde kondenser fanının yavaş çalışması veya yavaş çalışması gerekirse kondenser fan motorunu değiştirin.

Hareket etmiyorsa, kablo konektöründe gç kontrolü yapabilir, enerjiniz varsa ve çalışmıyorsa, fanın değiştirilmesi gerekiyor demektir. Eğer gücünüz yoksa kontrol hatalı.

En modern donma önleyici buzdolapları, bir fan soğutmalı kondenser serpantinine sahip olacaktır. Bu normalde buzdolabının alt arka tarafındaki kompresörün yakınında bulunur. Kondenser fanı, ısıyı gidermek için havayı kondenser serpantininden geçirir. Buzdolabı normalden daha sıcaksa ve kompresör neredeyse sürekli çalışıyorsa, kondenser fan motorunda bir sorun olabilir. Kondenser fan motoru, evaporatör motoru ve kompresör ile aynı anda çalışır. Fan motoru dönmüyorsa, kondenser aşırı ısıyı aşmayacak ve kompresör neredeyse sürekli çalışacaktır.

Fanı incelemek için önce gücü kesin ve ardından arka erişim panelini çıkarın. Fanın serbestçe hareket etmesini engelleyebilecek herhangi bir pislik veya tıkanma olup olmadığına bakın. Bu alanın engellerden arındırılmış olması gerekir, böylece hava serbestçe hareket edebilir ve düzenli olarak vakumlanabilir. Fanın serbestçe döneceğini doğrulayın. Motor ele geçirilirse, değiştirilmesi gerekecektir. Motor serbestçe dönerse, o zaman cihaza giden elektriği kesin ve kabloları fan motoruna çıkarın. Artık motoru çok metrelik bir devamlılık açısından kontrol edebilirsiniz.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi