Home / Beyaz Eşya / Buzdolabı Termostat Ayarı Nasıl Yapılır ?

Buzdolabı Termostat Ayarı Nasıl Yapılır ?

Buzdolabı termostat ayarları

Yiyecekleri en iyi şekilde muhafaza edebilmek için buzdolabının termostat derecesi doğru bir şekilde ayarlanmalıdır. Özellikle mevcut ayarların yiyecekler için uygun olmadığı düşünülüyorsa, ayarlar değiştirilerek uygun ayarlamalar yapılmalıdır.

Kışın cihazın termostat ayarı 1 ile 2 arasına getirilmelidir, bu seviye kışın artırılmalı (örn. 1’den 3’e çıkarılmalıdır), yazın ise, 2. seviyeye düşürülmelidir.

buzdolabı ayar düğmesi kaçta olmalı

Buzdolabınızda bir gösterge bulunuyorsa, göstergede çıkan sayıların tahmini veriler olduğunu unutmayın. İdeal sıcaklık 5°C’dir. Kışın sıcaklık (örn. +6°C’ye) yükselirse, sıcaklığı +4°C’ye düşürmeniz önerilir. Yazın, sıcaklık ayarı düşük bir seviyede ise, daha yüksek bir seviyeye çıkarılmalıdır (örn. sıcaklık +2°C’den +5°C’ye çıkarılmalıdır).

Buzdolabı Termostat Ayarı Nasıl Yapılır

Buzdolabı ideal soğutması termostat ayar aralıkları

Soğukluk ayarı Ideal soğutma Çok soğutma Ampul-Termostat kutusu ideal Soğutma, ortam Yazın ve ortam sıcaklığının 15-38 °C sıcaklığının 38 °C nin Buzdolabınızın içindeki ampul- arasında değiştiği üzerine çıktığı termostat kutusu, buzdolabınız durumlardaki ideal durumlardaki ideal açıldığında aydınlatma işlemi yapar termostat konumları. termostat konumları. ve üzerindeki termostat

düğmesi sayesinde buzdolabı iç sıcaklığı ayarlamanızı Sağlar.

Az soğutma Termostat düğmesi Kış ve ortam “O” sıfır konumuna sıcaklığının getirildiğinde  Bölmelerin sıcaklıklarının  ayarlanması * Buzdolabının oda içerisindeki 10 °C nin altına buzdolabınızın  konumu (Güneş ısısına maruz düştüğü durumlardaki çalışması duracaktır.

Buzdolabınızın iç soğukluğu aşağıda kalması gibi). ideal termostat Tekrar “1” veya diğer  belirtilen nedenlerden dolayı Bu nedenlerden dolayı değişkenlik konumları. konumlara doğru  değişiklik gösterir; gösteren iç soğukluk

termostat döndürülemezse sıcaklıklar vasıtasıyla ayarlanabilir.

Termostat buzdolabınız   Kapıların sık sık açılması ve uzun ayar düğmesinin etrafındaki çalışmaya başlamaz. süre açık kalması, numaralar soğukluk derecelerini Oda sıcaklığına düşürülmeden göstermektedir. Termostat ayar Besinlerin buzdolabında saklanması buzdolabına konan yemekler, düğmesini “5” konumuna doğru çevirdiğinizde soğukluk artar, tersi “1”  konumuna doğru çevirdiğinizde ise * Besinlerin buzdolabına sarılarak veya * Dondurulacak gıda maddeleri dondurucu azalır.

Üzerleri örtülerek konulması tercih bölmeye konmalıdır.

(Daha önce dondurulan edilmelidir. yiyeceklerin kısmen çözülmelerini önlemek  Buzdolabınızın sıcaklık ayarlarının Sıcak yiyeceklerin buzdolabına için onlarla temas ettirilmemelidir. yapılması; konulmadan önce oda sıcaklığında Mamulümüzü dondurma kapasitesi Buzdolabınızın soğutucu ve soğutulması gerekir. buzdolabınızın teknik özellikleri bölümünde dondurucu bölmelerinin sıcaklık Dondurmak istediğiniz gıda maddeleri verilmiştir.) ayarlarını, soğutucu bölme sağ yan kaliteli ve taze olmalıdır. Depolama süreleri için derin dondurucu   Gıda maddeleri ailenin günlük veya bilgilerinde belirtilen sürelere uyulmalıdır.

duvarında bulunan termostat öğünlük ihtiyacına göre porsiyonlar

Dondurulmuş gıdalar çözüldükten sonra düğmesini ideal soğutma, az veya çok ayrılmalıdır. derhal kullanılmalıdır ve kesinlikle tekrar soğutma konumlarına ayarlayarak * Gıda maddeleri kısa süre saklanacak olsa dondurulmamalıdır. yapabilirsiniz. dahi kurumalarını önlemek için hava 6 Soğutucu bölmenin sıcaklığı geçirmeyecek şekilde paketlen melidir. Besinleri paketlemede kullanılan  ortam şartlarından etkilenir.

malzemeler soğuğa, neme, yırtılmaya,  Buzdolabınızın termostatı “5” kokuya, yağa ve aside karşı dayanıklı olup konumuna ayarlandığında, sebzelik hava geçirmemelidir. Ayrıca iyi kapanma”, örtüsü üzerindeki arka duvara yakın kullanışlı ve derin dondurucularda yiyecekler donabilir. kullanılmaya elverişli malzemeden olmalıdır.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Üç Yolu Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Servis Çağrı Merkezi