Home / Beyaz Eşya / Buzdolabı Temizleme Düzenleme İpuçları
Buzdolabı Temizleme Düzenleme İpuçları

Buzdolabı Temizleme Düzenleme İpuçları

Buzdolabı Temizleme Düzenleme İpuçları Hiç buzdolabınızın kapısını açtınız mı ve buzdolabınızın ne kadar örgütsüz ve kaotik olduğunu fark ettiniz mi? Daha yakından inceledikten sonra, zamanla biriken sızıntıları, kırıntıları ve organize olmayan yiyecek yığılmasını fark etmiş olabilirsiniz.

Buzdolabı Temizleme Düzenleme İpuçları Eski yiyecekler diğer yiyeceklerin arkasında gizlenir, daha keskin olan içinde eski sebzeler bulunur ve her rafta ve her köşede yiyecek bulunur. Buzdolabınızı temizlemenin, yenilememizin ve yeniden düzenlemenin zamanı geldi, bilgisini biliyorsun. Düzenli ve temiz bir buzdolabı, hem zamandan hem de paradan tasarruf etmenizi sağlar .

Buzdolabında Her şeyi Çıkartın

Mutfak tezgahında bir yığın sebze. Buzdolabının temizlenmesindeki ilk hüner, her şeyi çıkarmaktır. Bu sıkıcı ve zaman alıcı gibi görünse de sahip olduğunuz her şeyi görmenizi ve çok fazla iş yapmadan buzdolabını yok etmenizi sağlar. Soslar, ürettikler, içecekler ve ürünler gibi benzer gıdaları birlikte koymaya çalışarak yiyeceği hazırlayın. Eski bir şey atın ya da süresi doldu.

Her Yüzeyi Silin

Tüm rafları ve çekmeceleri silmek için bir sprey temizleyicisi ve kağıt havlu kullanın. Herhangi bir yapışkan ve zor dökülme durumunda ovmak için ıslak ve sabunlu fırçalayıcı bir süngere ihtiyacınız olabilir. Üst rafları temizleyerek başlayın, böylece sildiğiniz herhangi bir şey alt raflara itilir, böylece bir sonraki raf temizlenir. Jöle, tereyağı ve salata sosu gibi çeşnilerin sızıntı eğilimi gösterdiği tüm kapı raflarını da temizlediğimizden emin olun. Her şey raflardan aşağıya itildiğinde, çekmeceleri ve diğer çekmeceleri çıkarın ve mutfak lavabosunda yıkayın. Çekmeceler kuruyorken, buzdolabının alt kısmını, arka tarafından öne, diğer yanlarda da silin. Kuru çekmeceleri yerine koyun.

Plastik Kase ve Sepetleri Alın

Düzenli ve temiz bir buzdolabı yiyecek dolu. Dolar mağazasında, çevrimiçi ve çoğu ev mağazasında bulunabilecek birkaç düzenleme kasesi ve sepeti edinin. Plastik en iyisidir çünkü her zaman yıkanabilir ve silinip tekrar kullanılabilir. Haznelerin veya sepetlerin raflara sığacak kadar kısa olduğundan ve içeride neler olduğunu görebilmeniz için hazır olduğundan emin olun. Bunlar gıdaları daha sonra sıralamak için kullanılabilir.

Farklı Gıdalar İçin Kesitler Oluşturun

Yapmanız gereken en kolay şey yemeğini rastgele buzdolabına yığmaktır, işleri geri vermeye başladığınızda, farklı yiyecek türleri için “bölümler” belirlediğinizden emin olun. Buzdolabı Temizleme Düzenleme İpuçları Örneğin, en taze kalabilmek için tüm sebzeler alt kısımdaki çekmecelere gidebilir. Etler ve peynirler buzdolabında başka bir çekmecede olabilir. Bütün pansuman malzemelerini buzdolabının kapısına yerleştirin, ve bir gruptaki çeşniler.

Sadece içecekler için bir bölüm yapın. Organize kaseler sıralanır ve kolayca erişilebildikleri sürece çeşitli yiyecek öğelerini tutmak için kullanılabilir. Sıralanmış ve birlikte yerleştirilen yiyecek örnekleri, soğutulmuş meyveler, tereyağı ve yumurta, taze ekmek ve rulo veya tavuk ve sığır eti gibi taze etler olabilir. Kapların yükseklik ve boyutuna göre bölümlerin ve düzenleme kaplarının nereye gideceği ile uğraşın. İstersen onları etiketleyin. Seçenekler sonsuzdur.

Her şeyi yeni, temiz bir yere yerleştirin

Buzdolabı Temizleme Düzenleme İpuçları Birisi buzdolabını temizleyen bez tutuyor. Şişeler ve kaplar sızdırılmışsa ve yiyecekleri kurutmuşsa, güzel, temiz bir buzdolabınıza koymadan önce ıslak bir kağıt havlu ile sildiğinizden emin olun. Artık her şey için bölümleriniz belirlendiğine göre, yiyeceklerin bulunması çok daha kolay olacak ve bitiminden önce kullanılabilir.

Hüner şeyleri sıralamalı tutmak ve sizinle birlikte yaşayan herkesin yeni sistemi tanıdığından ve sadık olduğundan emin olmaktır. İlk dirsek yağını ve planlamasını biraz alır, ancak uzun vadede bol miktarda zaman  Tasarruf  ve para kazandırabilir.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

One comment

  1. YukikoBiggie

    Hello webmaster, i’ve been reading your page for some time and I
    really like coming back here. I can see that you probably don’t make money on your blog.
    I know one simple method of earning money, I think you will
    like it. Search google for: dracko’s tricks

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi