Home / Beyaz Eşya / Buzdolabı Soğukluk Ayarı Ne Kadar Olmalı ?
Buzdolabı Soğukluk Ayarı Ne Kadar Olmalı

Buzdolabı Soğukluk Ayarı Ne Kadar Olmalı ?

Buzdolabım ne kadar soğuk olmalı? Buzdolabınızdaki sıcaklık, sıcak hava yükseldiğinden özellikle ünitenin üstü ve alt birimi arasında normal kullanıma göre değişebilir. Çoğu buzdolabı arka tarafta soğutma elemanına sahiptir ve bu üniteler ön tarafın arkasında daha soğuk olacaktır. Hava sirkülasyon fanları ve kapının açılması / kapatılması sıcaklık değişimine neden olur.

Buzdolapları farklı yiyecek çeşitlerini dört bölgeye ayrılmıştır.

-18 ° C / -0.4 ° F (dondurucu)
0 ° C / 32 ° F (etler)
5 ° C / 41 ° F (buzdolabı)
10 ° C / 50 ° F (sebzeler)

Buzdolabı Soğukluk Ayarı Ne Kadar Olmalı Yiyeceğinizin taze kalması için iyi bir kural, iç buzdolabının sıcaklığını 35-40 ° F (40-40 ° F) arasında ayarlamaktır. İç sıcaklığın 40 Fahrenhayttan daha fazla yükselmesi durumunda, yiyeceklerinizin raf ömrünü ve muhtemel yiyecek bozulmasını azaltma riski taşırsınız.

Buzdolabı İdeal Soğukluğu

Şişelenmiş suyunun dondurucu hilesinde gösterdiği gibi, dolu bir dondurucu mutlu bir dondurucudur. Aynısı buzdolabı için de geçerlidir. Buzdolabımın her tarafına rasgele bir şişe su koymazsam da, buzdolabınızın daha dolgun olduğunu, açılıp kapandığında sıcaklığını ne kadar fazla tuttuğunu ve ne kadar az enerji kullanacağınızı bilmek önemlidir. Buzdolabı Soğukluk Ayarı Ne Kadar Olmalı Bununla birlikte, malzemenizi etrafında herhangi bir hava akışı olmadığı kadar sıkıştırmak için sıkışma yapmak istemiyorsunuz , çünkü bu soğutma verimi de engellenebilir.

İdeal buzdolabı sıcaklığı

35 ° F (1.6 ° C) ‘dir. Tehlikeli bölgeyi 40 ° F (4.4 ° C) seviyesinde tutacağınız gibi sürüklemiyorsunuz ve kendinizi 0 ° C’den (0 ° C) uzak tutarak buzdolabınızda yarısı dondurmayınız. . Bununla birlikte, buzdolabınızdaki sıcaklık normal kullanıma göre oldukça değişebilir.

Buzdolabınızın en soğuk parçaları sırt ve alt kısımdır. Soğutma elemanı olduğu için sırt ve sıcak hava yükseldiğinden alt kısmı. Buzul istemiyorsanız, buzlu alıp buzdolabının arkasından çıkarın. Buzdolabınızın kapısında, özellikle bozulmaya duyarlı öğeleri koymaktan kaçınırım. Buzdolabınızın kapısındaki eşyalar kolayca 15 ° C (59 ° F) dereceye kadar çıkabiliyor ve sıklıkla kullanıyor. Kapınıza süt ve yumurta koymak raf ömrünü önemli ölçüde düşürecektir. Kapının küçük kapalı bölümünde tereyağı iyidir, çünkü kapı aslında sıcaklığını biraz daha iyi tutar. Ayrıca genelde kaya donmuş donmuş tereyağı istemiyorsunuzdur.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi