Home / Beyaz Eşya / Buzdolabı Sesli Gürültülü Çalışıyor
Buzdolabı Sesli Gürültülü Çalışıyor

Buzdolabı Sesli Gürültülü Çalışıyor

Buzdolabı Sesli Gürültülü Çalışıyor Buzdolabında ses çıkarıyorsa Aşağıdakileri kontrol edin : İçeriden veya dışardan geldiğini tanımlamak için önce gerekir. Dondurucuda inilme gibi bazı sesler normaldir, bu kompresör kapandığında olabilir ve bu normaldir. Bazı modellerde bir diğer sık ​​gürültü de gürültülü bir sesdir.

Bu defrost ısıtıcının buharlaştırıcıyı eritmesi ve seste suyun boşaltılmasına neden olan birkaç şey olabilir. Olası bir diğer şey, sıvıdan gaza dönüştürülen soğutucu akışkanın ve soğutucu akışkan hattın aşağıya doğru akması normaldir. Cızırtılı bir ses duyulabilir ve buz çözücü buharlaştırıcı buz eritiyor, yine normal.

Buzdolabındaki Gürültü

Gürültülü buzdolaplarında en çok karşılaşılan sorun fanlardır. İlk olarak, gürültü nereden geliyor? Dondurucudan geliyorsa muhtemelen evaporatör fanı motorudur. Evaporatör kapağını (dondurucunun arkasında veya altında) kapalı tutun. Bir kere kapandığında, fanı görebilmeniz ve gürültülü olduğunu onaylamanız gerekir. (Bazı buzdolaplarında, kapıyı açtığınızda fan kesilir ve bu test için kapı anahtarına basın).

Eğer fan gürültüyorsa değiştirin. Eğer fan ve gürültü dondurucudan gelmiyorsa, o zaman normal olabilir. Bazen derin dondurucudan inen bir gürültü olacaktır. Kompresör hemen kesildiğinde olur. Gürültü taze yiyecek bölmesinden geliyorsa, olabilecek tek şey buz özücü zamanlayıcıdır. Onun yakınında bulunan kontrol -Bu durumda defrost zamanlayıcısını değiştirin .

Dışından Buzdolabı Gürültü Yapıyor ise

arkasından gelirse, bu sıkıştırıcıya veya kondenser fanına daraltacaktır. Kompresör ve kondansatör çok gürültülü bir buzdolabına neden olabilir. Buzdolabını geri alın ve fanda bir şey olup olmadığını kontrol edin. Vantilatörde bir şey yoksa, buzdolabının fişini çekin ve ardından fan motorunun fişini çekin. Ardından buzdolabını tekrar takın ve eğer gürültü yoksa fan kötü ve değiştirilmesi gerekiyor.

Buzdolabı Sesi Nasıl Kesilir

Gürültü gitmezse kompresör kötüye gidiyor (ancak defrost zamanlayıcısı geri gelmiyorsa bunu çok sık görmüyorum). Kompresör kötüyse, kompresörlerin çok pahalı olmasından dolayı kendim koymamı veya yeni bir buzdolabı almam öneririm. Kesildiğinde gürültülü ise, bu kompresör ve söylendiği gibi çok pahalıdır. Buzdolabının önünden gelirse, buz çözme zamanlayıcısıdır – değiştirin.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi