free
web stats
Pazar , Ocak 21 2018
Home / Beyaz Eşya / Buzdolabı Nasıl Temizlenir ?

Buzdolabı Nasıl Temizlenir ?

Buzdolabı nasıl temizlenmedir

Buzdolabı temizliği, mutfak ve ev temizliğinin önemli bir kısmını oluşturmaktadır. Buzdolabında muhafaza edilen yemekler, kahvaltılıklar, meyve ve sebzeler bazen lekelere ve kokulara neden olabilir. Bu kokular giderilmezse bir süre sonra buzdolabındaki yiyeceklere ve suya sinebilir. Bu yüzden buzdolabınızı ayda en az bir kere temizlemelisiniz.Peki, buzdolabını temizlerken dikkat edilecek püf noktaları nelerdir?

Buzdolabı Temizliği İçin Gerekenler

Buzdolabınızı temizlemek için; kuru bez, mutfak bezi, varsa şarjlı el süpürgesi buzdolabı temizliğine uygun sprey temizleyici ve krem temizleyiciye ihtiyacınız olacak.

Buzdolabı Temizlemenin Püf Noktası

Buzdolabı temizliğine başlanmadan önce içini boşaltmalısınız. Kullandığınız modele göre buzdolabının rafları telli veya camdan olabilir. Telli rafları sudan geçirdikten sonra mutfak beziniz ile krem temizleyici kullanarak iyice silin ve kurutun. Eğer buzdolabınızın rafları cam ise, öncelikle rafın üzerindeki parçaları kuru bez ile silin. Cam raflarımızı yıkadıktan sonra sprey temizleyici ile temizleyin. Cam rafları kuruladıktan sonra temizleyicinin kokusu buzdolabına sinmemesi için iyice havalandırın.

Buzdolabı Nasıl Temizlenir

Buzdolabında bulunan meyve ve sebze bölümündeki kalıntıları temizlemek için şarjlı el süpürgesini kullanabilirsiniz. Daha sonrasında yine bu bölmeyi de yıkamalı ve durula malısınız. Sebze ve meyve bölmesinin kuru olmasına dikkat edin, zira bu bölmenin nemli olması sebzelerinizi vaktinden önce çürümesine neden olabilir. Buzdolabınızın iç yüzeyi için ise yine krem temizleyici kullanabilirsiniz. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken püf noktası ise buzdolabındaki dar köşeleri de aynı özeni göstererek temizlenmeli

Dikkatinizi Çekebilir

Çamaşır Makinesi Altından Su Akıtıyor

Çamaşır Makinesi Su Kaçırıyor Çamaşır Makinesi Altından Su Akıtıyor Çamaşır makineleri insan hayatında en önemli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir