Home / Beyaz Eşya / Buzdolabı Nasıl Kurulur ?

Buzdolabı Nasıl Kurulur ?

Buzdolabı Nasıl Kurulur ? Buzdolabını kurmanın en kolay yolu, bunu sağlayan şirketi ücretsiz olarak yapmaktır. Dürüst olmak gerekirse, bu, en yeni buzdolapları ile gelen bir hizmettir ve özellikle ücretsiz olarak yapmaya istekli olsalar bile, bunu görmezden gelmemelisiniz, ancak çoğu zaman birilerinin birkaç dakika içinde yapabileceği bir iş için emeği ücretlendireceklerdir.

Buzdolabını kutusundan çıkardıktan sonra yapmanız gereken sadece birkaç şey var.

Buzdolabınızı kurma

Belgeleri çıkarın ve buz yapıcınızı kontrol edin.
Buzdolabınızın, tekerlekleri seviyelendirmek için ayarlanmasıyla ilgili özel belgelerini ve fişe takmadan önce yapılması gereken diğer özellik ayarlarını okumalısınız.

Çoğu buzdolabının aynı veya en azından temelde aynı olmasına rağmen, modeliniz arka duvardaki mesafe gibi farklı şeyler gerektirebilir, bu nedenle buharlaştırıcı bobinleriniz buz makinesinden bir nakliye güvenli karton parçasının yer kaplaması veya çıkarılması dolayısıyla serbest bir şekilde çalışacaktır.

Ünitenizi alan gereksinimlerine göre ölçün . Evet, şimdi biraz geç oldu ama üniteyi önünüzde tuttuğunuzdan önce, ölçümlerini iki kez kontrol etmek iyi bir fikir.

Buzdolabının arkasındaki buharlaştırıcı bobinini ayarlayın . Bobinin arka tarafında olması ve buzdolabının altında olmaması durumunda, muhtemelen bobinin, ünitenin arka duvarından uzağa yerleştirileceği, böylece havanın serbestçe hareket edebileceği bir eğim ayarı olacaktır.

Buz Makinesi Su tedarik hatları

Buzdolabınızın içine buz almak için buzdolabınıza veya buzdolabınızın kapısından sağlanan suyu almak için bir besleme hattı seti satın almanız gerekecektir. Bir buz yapıcınız varsa her zaman gerekli olsalar da bu kitler her zaman dahil değildir. Bir kitin temin edildiğinden emin olmak için buzdolabınızı sipariş ettiğinizde ya da gerekirse bir tane satın aldığınızda verilen parçaları okumalısınız.

Su tedarik hattı polipropilen plastik ve esnek bakır için 2 seçeneğiniz var. Peki, hangisi daha iyi? Bu cevap vermek zor bir sorudur.

Bakır Hat
Bir buzdolabı su besleme hattının montajında ​​kullanılan bakır yumuşak ve esnektir, ancak çukur ve bükülebilir. Bakırın avantajı, daha dayanıklı olması ve size daha güçlü bağlantı bağlantıları sunmasıdır. Bazı belediyeler bakır kullanımını gerektirebilir ve bu durumda seçim sizin için önceden yapılmış olabilir. Bakır ayrıca maliyeti daha fazladır ve bağlantıyı hazırlamak için bir işaretleme aracının kullanılmasını gerektirebilir.

Poly Plastik Besleme Hatları
Polly hatları çok ucuzdur ve sadece kurulacak temel kesici takımlara ihtiyaç duyar. Hat plastik olmasına rağmen çok dayanıklıdır ve bakır irade gibi bükülmez veya bükülmez. Poli çizgisi ile ilgili tek sorun bağlantıdır. Sadece iyi bir bağlayıcı elde edemezsiniz, ancak sadece hattı değil aynı zamanda güvenli bir şekilde sabitleyecekseniz uzun yıllar boyunca problem yaşamayacaksınız.

Paslanmaz Çelik Hatlar
Paslanmaz hatların taşmaya karşı dayanıklı olduğu söylenir, ancak paslanmaz bir hattın iç kısmının esnemeyen bir plastikten yapıldığını ve sonuçta arızaya yol açacağını ve paslanmaz malzemenin paslanmaz olarak kalacağını anlamanız gerekir. Paslanmaz kullanılmış ve çamaşır makinelerinde tercih edilmiştir.

Çizginin uzunluğu

Su tedarik hattınız için hangi malzeme türünü kullandığınız önemli değil, buzdolabının duvardan çekilmesi ve ızgarasının temizlenmesi için gereken uzunluk en az birkaç metre daha uzun olmalıdır. Çoğu buzdolabı besleme hattı gerektiğinde hat ve konektörlerle birlikte bir kit halinde gelir. Bu durumda hat uygun bir boyuta paketlenecektir. Eğer hattı değiştiriyorsanız sadece başka bir kit satın alın. Bir ayağıyla çıktığını öğrenmek için bakırda birkaç sent tasarruf etmeye değmez.

Su Filtreleri
Buz yapıcınız için bir su filtresi harika bir fikirdir. Buzun tadının ne kadar güzel olduğunu ve bu aromanın buz kullandığınız her içeceği etkileyeceğini görünce çok şaşıracaksınız.

Buzdolabınızın ön kapağı soğuk su kaynağı varsa, standart buz filtresi aynı beslemeyi paylaşıyorlarsa çok hızlı bir şekilde kullanılır. Üretici talimatlarınızı kontrol edin. Genellikle soğuk su için özellikle buzdolabının içine bir filtre yerleştirirler.

Ünitenizin Buz Makinesi için de bir filtresi olabilir ancak çoğu modelde bulunmuyor. Bu durumda, yaklaşık 20 $ için bir In-Line su filtresi kurabilirsiniz. Filtreyi kolayca yerleştirebilmeniz için filtreyi bir konuma yerleştirmelisiniz. En iyi şey, buzdolabının yan tarafındaki duvara monte etmektir, böylece tüm buzdolabını duvardan çekmeye gerek kalmadan filtreyi değiştirebilirsiniz.

Bazı filtreler, ayrı olarak satın alma ihtiyacınızı ortadan kaldıran bir tedarik hattı ile birlikte gelir.

Buzdolabınızın Tesviyesi

Yani mutfak zemininin düz olduğunu düşünmüştün. belki de belki de muhtemelen buzdolabınızın seviyesini ayarlamanız gerekecektir.

Tüm buzdolapları, tekerlekleri destekleyen minik bacakların kaldırılmasına ve indirilmesine izin vermek için ayaklarında bir ayarlayıcıya sahiptir. Ayarı yapmak genellikle standart bir anahtar kümesi gerektirir, ancak bunu elle yapabilirsiniz.

Gerekli ayarlamaların tekerlekleri ayarlayarak yapamayacağına karar verirseniz, üniteyi güvenli bir şekilde yükseltmeniz gerekecektir. Bunu yapmanın iyi bir yolu, 1 / 8’inci kalınlıkta luan kontrplak parçalarıyla. Parçalar, ağırlığı eşit olarak yaymak için en az 4 × 4 inç olmalıdır.

Seviyeye yaklaştığınızda… seviyesiyle kontrol edin. Hem buzdolabının üstünde hem de içinde birkaç yerde öne ve arkaya doğru kontrol edin. Rafların düzgün bir şekilde hizalandığından ve hizalandığından emin olun, böylece düz bir ünite için hatalı bir raf yerleştirme hatası vermezsiniz.

Sıcaklığın Ayarlanması

Buzdolabınızı ilk kez çalıştırdığınızda, yerleşmeden önce yaklaşık 6 ila 12 saat sürer ve son sıcaklık ayarı için kontrol edilebilir.

Standart ayarlar hakkında bilgi için talimat kitapçığınızı kontrol edin. Daha sonra ertesi gün o sıcaklığı kontrol edin ve ayarlamalar yapın.

Buzdolabınızın bulunduğu alanın güvenli bir şekilde saklanması için buzdolabınız 40F ya da daha az olmalıdır. Bir gece kullanımdan sonra buzdolabının kontrol edilmesi, birçok kişinin girip çıktığı günkü ile aynı olmayacaktır. Buzdolabınız her zaman ağır kullanımda bile doğru sıcaklığa geri dönmeye çalışsa da ihtiyaçlarınızı karşılayacak şekilde ayarlamanız gerekebilir.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi