Home / Beyaz Eşya / Buzdolabı Kar Eritme (Defrost) Nasıl Yapılır ?

Buzdolabı Kar Eritme (Defrost) Nasıl Yapılır ?

Buzdolabı Kar Eritme (Defrost)

Soğutucu bölme tam otomatik eritme yapar. Buzdolabınızın soğuması sırasında soğutucu bölmenin iç arka duvarında su damlacıkları ve 7-8 mm. kalınlığına kadar karlanma oluşur. Bu oluşum soğutma sistemi gereği normaldir. Arka duvardaki otomatik eritme sistemi sayesinde belli aralıklarla otomatik eritme yaparak oluşan karın kendiliğinden erimesi sağlanır. Kullanıcı tarafından karın kazınmasına ve su damlacıklarının temizlenmesine gerek yoktur.

Buzdolabı Karlanma

Eritme sonucu oluşan su, su toplama oluğundan geçerek boşaltma borusu aracılığı ile buzdolabınızın arkasındaki buharlaştırma kabına akar ve burada kendiliğinden buharlaşır. Boşaltma borusunun tıkanıp tıkanmadığını belirli zaman aralıkları ile kontrol ediniz ve gerekirse delikte bulunan çubukla açınız. Derin dondurucu bölme, donmuş besinlerin bozulmaması için otomatik olarak eritme yapmaz. Buzdolabınızda karlanma söz konusu ise öncelikle kontrol edeceğiniz nokta kapı contası dır.

Delik, deforme var ise dolabınız hava alacaktır ve bu da buzlanmaya karlanmaya sebeptir. Bir ikinci olarak, üst bölümün aşırı doldurulmasından kaynaklanmaktadır. Buzdolabın fişini çekmeli dinlenmeye bırakmalı ve kapı contalarını kontrol ederek üst bölümü gerektiği kadar doldurmalısınız. Eğer bir sorun yok yinede buzlanma var ise teknik servisi çağırmanız gerekmektedir. Tek kapılı buzdolabı kullanıyor iseniz belirttiğimiz noktalar bu tip buz dolapları içinde geçerlidir.

Conta kontrolü ve aşırı doldurmamak. Eritmeye bırakarak içini boşaltılmalı contasını kontrol etmelisiniz. Yeni sorunlar buzdolabınızda devam ederse mutlaka bir teknik servisi çağırmanız gerekecektir. Teknik desteğimizi geçmişten aldığımız tecrübelerimize dayanarak ve yeni gelişmeleri yenilikleri takip altında bulundurmakta, müşterilerimizin beklenti ve isteklerinizi bir teknik servise yakışır şekilde yerine getirmekteyiz. Kalite, güven, hızlı, zaman, müşteri memnuniyeti…

Buzdolabı Kar Eritme (Defrost) Nasıl Yapılır

buzdolabı Buz Eritme Düğmesi

Dondurucu bölmesinde oluşan karlar 6 ayda bir eritilmelidir. Kar eritme işlemini, derin dondurucu bölgenizin çok dolu olmadığı ya da boşaldığı zamanlarda yapmanız tavsiye edilir. Bunun için dondurulmuş yiyecekleri kağıda sarıp mümkün olan en serin yerde saklayınız  varsa başka bir buzdolabına koyunuz. Sıcaklık ayar düğmesini kullanarak buzdolabınızın çalışmasını durdurunuz veya elektrik fişini prizden çekiniz.

Buzdolabı Defrost Süresi

Buzdolabı Defrost Süresi Eritmeyi hızlandırmak için; dondurucu bölmenin içerisine sıcak su dolu bir kap, altına yumuşak bir altlık koyarak yerleştiriniz. Buzdolabınızın içine eritmeyi hızlandırmak için mum, gaz lambası ve ısıtıcı gibi malzemeler kesinlikle kullanmayınız.

Eritme spreyleri buzdolabınıza ve sağlığınıza zarar verebilecek sıvı madde ve gaz içerebilir. Bu maddeleri kullanırken dikkat ediniz. Temizlik esnasında buzdolabınızın kapısını kapalı tutmayınız. Eritme işleminden sonra dondurucu bölmenin alt haznesinde toplanan suyu, emici bir bez veya sünger ile alınız. Dondurucu bölmesini iyice kurul ayınız ve sıcaklık ayar düğmesini eski durumuna getiriniz. Besinlerimizi derin dondurucuya  geri koymadan önce boş ve kapıları kapalı konumda 2 saat çalıştırınız.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi