Home / Beyaz Eşya / Buzdolabı Kapısının Açılma Yönünü Nasıl Değiştirebilirim ?
Buzdolabı Kapısının Açılma Yönünü Nasıl Değiştirebilirim

Buzdolabı Kapısının Açılma Yönünü Nasıl Değiştirebilirim ?

Buzdolabı Kapısının Açılma Yönünü Nasıl Değiştirebilirim Birçok buzdolabı, sağ ya da sol taraftaki kapıyı menteşe seçeneği sunar. Bir satın alma işlemi yapmadan önce, kapının sağ veya sol menteşe için özel olarak sipariş edilip edilmediğini kontrol etmeyi veya ünitenin geri döndürülebilir olmasını kontrol edin.

Buzdolabı kapısı açılma yönü Değiştirme

Alan tersine çevrilebilir, kapıyı buzdolabına bağlayan vidalara erişilebilir demektir ve ünitenin her iki yanında önceden delinmiş delikler vardır, bu sayede kapının kendisine veya alana ne tarafı menteşe lenmiş gibi kolayca geçebilirsiniz.

Dondurucu kapısındaki menteşeler-deki vidaları bir tornavida ile çıkarın. Menteşeleri ve vidaları kenara koyun.

Dondurucu kapısını kenarlarından tutun ve pimden çıkarın. Dondurucu kapısını bir kenara koyun. Pimi çıkarın.

Dondurucu kapı kolundaki vidaları bir tornavida ile çıkarın. Sapı ve vidaları ayırın.

Dondurucu kapısının karşı tarafındaki tapaları çıkarın. Onları parmaklarınızla çıkaramıyorsanız, uçları tornavidayla sıkın. Tapaları, kulpun bulunduğu cıvata deliklerine takın.

Tutma yerinin bulunduğu deliklere vidaları sokarak ve bir tornavida ile sıkıştırarak sapı diğer tarafa takın. Bu işlemi menteşelerle tekrarlayın. Şimdilik, yalnızca alt menteşeyi takın.

Alt pimi buzdolabının karşı tarafına yerleştirin. Dondurucu kapısını kaldırın ve pime kaydırın. Üst menteşeyi takın. Dondurucu kapısının seviyesini ayarlamak için bir seviye kullanın. Menteşeleri kapı düz olacak şekilde ayarlayın.

Servise bunun nasıl yapıldığını sordum. Bunun için dediğim gibi kapağı boşaltıp çaydanlıkta suyu kaynattıktan sonra kapak kapalı durumdayken dondurucu bölümünün kapağını açarak üstten doğru yavaş yavaş lastiklere doğru suyun dökülmesi gerektiğini ve yaklaşık 15 dakika kapağın açılmadan beklenmesi gerektiğini öğrendim. Anlatılan şekilde yaptıktan sonra evdeki buzdolabının kapağı düzeldi. Şuan için düzgün kapanıyor. Aynı problemle karşılaşanlar için belki faydası olur diye düşünerek sorunun çözümü için uyguladığımı yöntemi anlattım. Yalnız sıcak suyu dökerken dikkatli olun üzerinize sıçratmadan yavaş yavaş dökün.

Yukarıda anlatılan yöntemi denedikten sonra halen buzdolabınızın kapağı kapanmıyor ise lastikteki mıknatıs özelliğini yitirmiştir. Bunun için servise başvurmak ve lastiğini değişimini istenmelidir. Ayrıca buzdolabının kapağını haddinden fazla aşırı yüklemeyin bu ağırlık kapağı aşağı düşürerek kapağın kapanmamasına neden olabilir. Kapı yukarı aşağı oynuyor bir boşluk varsa kapıdaki ayarsızlığın düzeltilmesi gerekir.

Dikkatinizi Çekebilir

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları

Kilitli Çamaşır Makinesi Kapısını Açmanın Yolları Çamaşır makinesi kapağınız sıkışmışsa, hızlı bir düzeltme bulmanız gerekir. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi